Roman Michelko: Veci Verejné (10/2020): Koaličné vyjednávania

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Súdruhom z mainstreamu voľby nevyšli. Tí, ktorí mali rozdávať karty – PS/Spolu, Za ľudí a KDH – sú buď mimo alebo na okraji, a tí, ktorí mali byť na okraji – SaS, SME RODINA, predovšetkým však OĽANO – tie karty rozdávajú.

Každý okrem Andreja Kisku pochopil, že jeho výsledok je debakel. Nie je to on, kto rozdáva karty, nie je to on, koho potrebujú a kto si môže klásť podmienky. Ľudová tvorivosť to hneď glosovala: Andrej Kiska číta výsledky volieb naopak, nepochopil, že je posledný, nie prvý.

Veronika Remišová sa ďalej strápňuje a jej boj o post predsedu parlamentu pre Andreja Kisku je dopredu prehratý. Andrej Kiska si bude musieť zvykať na oslovenie pán poslanec, teda ak neurobí to, čo vie najlepšie – odletí do Popradu a nebude nás ďalej unúvať. Opäť vydarená – „podarená“ trefná ľudová tvorivosť.

Ďalší postreh – musíme si postupne zvykať na Borisa Kollára ako na bojovníka proti mafii. Ako vtip dobré… .

Čaká nás aj boj o post ministra financií, veľmi ho chce Richard Sulík, čo je logické, aj keď mu musí byť jasné, že sa so svojím odvodovým bonusom musí rozlúčiť, ale pustiť post snaživému účtovníkovi Fantozzimu alias Eduardovi Hegerovi sa mu veľmi nechce.

Každopádne, isté je jedno, bude veselo…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Roman Michelko: Veci Verejné (10/2020): Koaličné vyjednávania

 • 10. marca 2020 at 7:53
  Permalink

  Ak je I.Matovič dostatočne inteligentný tak už pochopil,že post predsedu vlády nie je práve to,po čom túžil a o čo usiloval.Je totiž rozdiel medzi tým, sedieť roky v parlamente a svoju politickú činnosť zredukovať na kritiku všetkého a každého a medzi zodpovedným riadením štátu.Veď ten človek pourážal hádam všetkých lídrov politických strán ktoré boli v uplynulých 10 rokoch súčasťou NR SR.To,ako sa ako politik správal a jeho nepremyslené,neraz aj lživé vyhlásenia ho budú prenasledovať,fackať a obmedzovať počas celej doby,čo bude premiérom.Zvedavý som na pôsobenie konzervatívneho B.Kollára,ktorý má podľa mňa určite bližšie ku Kotlebovi ako k povedzme k Sulíkovi alebo ku Kiskovi.(pakt so Salvinim a LePenovou).
  Najviac by mi vadilo,keby si na stoličku ministra financií sadol ekonomický neoliberál Sulík,lebo to by mohlo mať ťažký dopad na sociálnu politiku vlády.Najmä keď po jeho boku bude stáť asociálny Mihál.Starosti mi vôbec nerobí Kiskova strana.Pre Kisku je, ako to už niekto napísal, ponižujúce sedieť v parlamente ako radový poslanec.Keď sa mu neujde funkcia predsedu NR SR alebo ministra ZV,tak z politiky odíde a strana „Za ľudí“dopadne presne tak,ako Procházkova strana „Sieť“.Rozpadne sa a jej poslanci „prebehnú“do iných strán.Bude to zaujímavé!Jazýčkom na váhach zostáva strana B.Kollára a to dáva nádej,že vláda bude odmietať migračnú politiku Bruselu a všetky tie nezmysly ako genderizmus,homosexualizmus alebo multikulturalizmus .

  Reply
 • 10. marca 2020 at 9:55
  Permalink

  Malé zamyslenie :

  Pokiaľ mestská liberálna pravica nie je spokojná s víťazstvom Magoriča a bol pre ňu šok ( a obrovská, až hanebná finančná strata ) nepostup PS, dalo by sa čakať, že časom liberálna pravicová tlač začne byť viac či menej nepriateľská voči Matelkovičovi. Predstavte si teraz tú dilemu – útočiť na Matožiča a riskovať návrat Fica, alebo nechať konzervatívca Matopiča tak a snažiť sa zasadiť poslednú ranu Ficovi ?

  Z toho vyplývajú dve veci :
  1. Fico , ak bude šikovný, môže tento vnútorný rozpor slovenskej pravice ( vrátane tlače ) využiť a môže sa veľkolepo vrátiť, pri splnení ďalších predpokladov a podmienok.
  2. Sledujme počas tohto volebného obdobia vzťah zdrojov ku PS ako mimoparlamentnej strany a zároveň hlavnej súčasnej zálohy slovenskej pravice. Do akej miery budú dostavať priestor v politických a spravodajských reláciách, jednak ako politici, alebo nepriamo ako „odborníci“. Zároveň bude zaujímavé sledovať postoj tlače voči iným mimoparlementným stranám, a ešte viac parlamentnej opozícii, hlavne ľudákom. Myslím že to bude dobré kino…

  Reply
 • 10. marca 2020 at 12:46
  Permalink

  Keď posedíte v slovenskej krčme, zistíte, že politike a futbalu rozumie každý…Ja sa priznávam, ani jednému nerozumiem. Prečo staviame chlapcom z Afriky a Nederlandu, na dlh, drahé štadióny, keď sa tam len omylom zatúla divák ( a aj to, musí byť riadne pripitý…).
  A neviem prečo nás tak vzrušujú hrátky buržoáznej politiky…
  Keď je úplne jedno, kto bude pán poslanec a kto pán predseda. Američania sa nasťahujú, tak-či-tak, na Sliač, automobilky na Slovensku budú prepúšťať ( najprv Srbov a potom dôjde aj na Slovákov). A pokým Slovač bude drúkovať tu jednému, tu druhému hochštaplerovi, kým sa „vo farbe“ budú producírovať Krištúfkové a Remišové ( jedna s fúkanou na hlave, druhá s fúkanou v hlave), prebehne v „infodémii“ civilizačná zmena globálneho rozsahu…
  Pod pokutou budeme doma sedieť (ak výjdeme von, max. priblíženie k inému človeku je 1,5 m!). Platobné karty nás zbavia mincí aj osobnej slobody (poslúchaj, alebo ti zablokujeme účet!). Politické iniciatívy na Facebúku, skončia fiaskom, ak ich neschvália v Langley (Langley je mestečko blízko Washingtonu, kde sídli CIA a Výbor pre kontrolu spravodajských služieb). Veľký Brat vám skontroluje, po internete, zdravotný stav aj osobné konto, posúdi vašu spotrebu a divácky záujem o TV show. Na základe presných algoritmov určí témy najbližšej politickej show a výsledky volieb predá najvyššej ponuke tomu kartelu oligarchov, ktorí bude mať záujem… …. O vaše deti ( na náhradné orgány), vašu tvorivosť (ak ste sa niečo profesionálne dôležité naučili- a nenaučili sa vnímať spoločenské dianie). Pekné devy a stepilí chlapci trocha požijú (virtuálny sex je len pre plebs, „elita“ si potrpí na živý materiál), kým ich spopolnia, aby pohnojili zachránenú prírodu ( tú len sporadicky ozdobí socha bláznivej Gréty).
  Takže tak, priatelia. porozmýšľajte, či bude lepšie, ak ministrom zahraničia bude Kiska alebo Kollár, či dôchodky klesnú viac, ako sa o ne bude zaujímať Miháľ alebo Heger…

  Reply
  • 10. marca 2020 at 18:51
   Permalink

   Juraj,
   to je scenár pre ďalší diel seriálu Black Mirror?

   Reply
   • 10. marca 2020 at 19:55
    Permalink

    nie, to je sklamaný ľavičiar, lebo komunisti zas vraj nevyhrali voľby…koľké už? …(irónia osudu: Odstupujúci Pellegrini maká a drží chrbát nastupujúcemu Mat – ovičovi, ktorý bol znervóznený, že nemôže pokojne jednať o vláde a musí ísť na akýsi „ústredný krízový štáb“)…nebojte sa, Matovičovo prvé rozhodnutie bude zrušiť krízový štáb a vyhlásiť SLovensko sa odolnú „tátokrajinu“ oproti koronavírusu. Od 25.marca už bude Slovensko opäť slobodné a bez koronavírusu, prehlási Matovič a všetci pomrieme…chápem Juraja.
    Ale dnes sa mi podarilo vysvetliť v čom je to CVIČENIE CIVILNEJ OBRANY -kontrola koronavírusom pre Slovensko dobré: vrcholí to v posledných 15 minútach, počúvajte Klub národohospodárov Slovenska 61 na Slobodnom vysielači BB.

    Reply
   • 11. marca 2020 at 20:42
    Permalink

    Imro, naozaj si myslíš, že obsadenie rezortov v Matovičovej vláde zablokuje podpis dohody s USA o vydaní slovenských základní pod jurisdikciu (zvrchovanosť) USA? Naozaj si presvedčený, že sa výroba vo Volkswagene, Peugeote, KIA, Land Rover na Slovensku bude zvyšovať, ak sa dobre Matovič dohodne s Kiskom? Myslíš, že infodémia „koronavírus“ je náhodná a 10 nakazených na Slovensku je – v porovnaní so sezónnou chrípkou – národnou katastrófou? Nevidíš zmeny správania verejnosti na základe šírenia strachu zo sezónnej chrípky? Myslíš, že výpadky v chode spoločnosti je možné obratom sanovať? Nevšimol si si tlak na odstraňovanie hotovostných platieb?Myslíš, že obrovské servery „koalície piatich uší“ (USA, Kanada, Austrália, N.Zéland,V.Británia) zbierajú a analyzujú iba maily, tých, čo s tým súhlasia? Myslíš, že volebné témy a 1144 riešení vymýšľajú také „bedny“, ako Matovič a Kiska? Ak áno, čaká Ťa dlhé triezvenie a pálčivá bolesť hlavy….
    PZV, škoda, že si nevyhral voľby, mohlo byť vymaľované (a nakúpené)…
    Ale moji milí, karavána ide ďalej…

    Reply
    • 12. marca 2020 at 20:05
     Permalink

     Juraj,
     vôbec si nemyslím, že prehlbovaniu tebou naznačených temných trendov zabráni formujúca sa koalícia ale ani Smer otočený po 12 rokoch doľava. Nastáva doba boja národov o prežitie a po globalizácii musí prísť lokalizácia. Vznikajú strany, ktoré sú reakciou na tebou uvedené trendy. Aby ma neobvinili zo sympatií k extrémizmu u nás doma, uvediem príklad nemeckej AfD.
     A teraz poviem to, čo sa tu mnohým nepáči, ale je to pravda. Tak v Nemecku ako aj v iných štátoch vrátane SR, volia debili. Inak sa nedajú nazvať tí, ktorí cez voľby vykonávajú akt národnej samovraždy v akejkoľvek sfére života spoločnosti (sociálnej, ekonomickej, kultúrnej, bezpečnostnej atď). Neviem, čo je na tom také ťažké dať AfD nadpolovičnú väčšinu a tak isto podobným stranám v iných štátoch.
     Potom by sa mohli aj na hlavu postaviť všetky tie „osvietené štandardné strany“, ktoré nás vedú na bitúnok za pomoci nástrojov, ktoré si spomenul. Nech si Eschelon zbiera a analyzuje, čo chce a súdruhovia z Langley tiež, pretože ak by stádo prestalo byť stádom a dalo v Nemecku AfD väčšinu, Merkel a spol. aj celá EU by sa mohla dať vypchať. A tak isto v EU voľbách s následnou zmenou Lisabonskej zmluvy na zmluvu o hospodárskej spolupráci.
     Myslím si, že Black Mirror nebude, pretože každá akcia vyvoláva reakciu. Otázka je len to, aká udalosť prebudí debilné stádo k normálnej reakcii. To si netrúfnem povedať a môžu to byť aj vážne konflikty. Pomáhajme stádu otvárať oči, neprepadávajme pasivite, odhaľujme pravdu a hlavne pomáhajme tým, ktorí sa neboja zašpiniť a chcú vyčistiť Augijášov chliev. Otvárajme citlivé témy, nebojme sa zodpovedných otvorene pýtať, prečo konajú tak, ako konajú a pomenúvajme veci pravými menami. Ale rozhodne neveďme diskusiu tak, ako si ty moderoval debatu s tými tromi „ľavičiarmi“ naposledy na Gunduličovej. Takto neurobíme ani ten najnutnejší prvý krok vpred…

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *