Roman Michelko: Veci verejné (14. týždeň 2020)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Neriadenú strelu Igora Matoviča niečo napadne a jeho koaliční partneri sa to dozvedia z médií. Naposledy to bolo o „blackoute“. No, však vedeli, s kým idú do koalície, tak ich netreba ľutovať. Epidemiológovia spochybňujú jeho nápady, ekonomické škody by bolo obrovské a epidemiologický prínos veľmi otázny. Nakoniec, zdá sa, že z celého „blackoutu“ ostane zákaz vychádzania počas veľkonočných sviatkov.

Aj napriek krízovej situácii politický marketing ostáva na prvom mieste. Verejný podpis koaličnej dohody všetkými poslancami koalície celkom nevyšiel. Našiel sa jeden kverulant, ktorý sa na tomto šaškovaní odmietol zúčastniť. Miroslav Kollár, poslanec hnutia Za ľudí. Nepáčilo sa to aj Ondrejovi Dostálovi a Anne Záborskej, ale nakoniec ohli chrbát.

Ján Marosz, rekordér v krátkosti mandátu na ministerstve dopravy. Ešte nebolo na svete ani programové vyhlásenie vlády a on už abdikoval.

Opatrenia na pomoc podnikateľom majú byť adresné, sú však krajne diskriminačné, „nepokrývajú“ desaťtisíce ľudí, a tak vďaka zlému nastaveniu ostane množstvo ľudí z vládnej pomoci vyčlenených. Oveľa spravodlivejší a efektívnejší by bol model „vrtuľníkových peňazí“ alebo aspoň český model. Hádam sa to ešte bude dať zvrátiť.

Fond solidarity, ktorý má riešiť problémy ľudí, ktorí sa ocitli mimo podpory štátu , je na smiech, pokryje nepodstatné promile. Je to trápna a falošná odpoveď na neochotu skrátiť si počas krízy poslanecké platy o tridsať percent.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Roman Michelko: Veci verejné (14. týždeň 2020)

 • 6. apríla 2020 at 15:56
  Permalink

  Každý,kto sledoval 10.ročnú kariéru Igora Matoviča v NR SR musí priznať,že jeho jedinou politickou „schopnosťou“,bola nekonštruktívna kritika svojich oponentov,z 90% nasmerovaná na stranu SMER-SD,R.Fica,Kaliňáka a v súčasnosti aj Pellegríniho.Často sa pri tom uchyľoval k nepodloženým obvineniam,neštítil sa lží ani škandálov.Dostal prezývku „šašo“z Trnavy“.Žiadnu inú agendu nemal a jeho volebný program založený na prieskume verejnej mienky v ankete,kde verejnosť mala zodpovedať na hlúpe a nerealizovateľné no o to ľúbivejšie otázky sa vlastne hneď po voľbách vyparil a niet už po ňom ani stopy.Takže keď prevzal vedenie vlády SR po Pellegrinnim v čase začínajúcej krízy,mal Matovič už len možnosti :
  1 – Zhodiť zo stola a zrušiť všetky protiepidemiologické opatrenia prijaté predchádzajúcou vládou a vyhlásiť ich za škodlivé pre národ.To urobiť nemohol vzhľadom na šíriacu sa pandémiu.
  2 – Zostať verný svojej povahe a charakteru a vyhlásiť Pellegrinim prijaté opatrenia za nedostatočné a neúčinné priam životy ohrozujúce.Preto on,Matovič, musí prijať 10x tvrdšie krízové opatrenia ako nezodpovedný „smerák“ Pellegrini!Tak sa dostal až blackoutu a zákazu sláviť Veľkonočné sviatky.Veď majú pravdu tí farári,ktorí tvrdia,že ak fungujú fabriky v nepretržitej prevádzke,mohli by aspoň na tie sviatky fungovať v nejakom obmedzenom režime aj kostoly.Napokon,čím ďalej tým viac sa ozývajú renomovaní vedci ktorí tvrdia,že epidémie SARS a MERS postihli svetovú populáciu omnoho viac ako Covid-19 a predsa sa okolo nich nevyvolávala taká panika ako dnes v súvislosti s Covid-19.Títo vedci tiež tvrdia,že aby sa svet zbavil hrozby Covid-19,musí prejsť nákazou viac ako 75% svetovej populácie.Naposledy sa k tomu vyjadril prof.MUDr.Roman Prymula,ktorý riadi v ČR krízový štáb.Povedal,že cit.“Ak sa podarí ochrániť rizikové skupiny,mala by veľká časť zdravej českej populácie chorobu Covid-19 prekonať alebo sa s ňou stretnúť.koniec cit.
  https://hnonline.sk/svet/2126343-uznavany-cesky-odbornik-zmenil-na-koronavirus-nazor-vacsinu-populacie-treba-zamorit
  Skutočným skúšobným kameňom ktorý preverí Matovičove „štátnicke“schopnosti bude obdobie „po“pandémii.Až potom si tých cca730tisíc naivných voličov OĽANO uvedomí,do akého veľkého a smradľavého exkrementu šliapli svojou voľbou.Už ich vidím!Nepriznajú si omyl,len zahanbene sklonia hlavy.Kto to mohol tušiť!?povedia zahanbene.

  Reply
 • 9. apríla 2020 at 10:17
  Permalink

  Vynikajúco Roman, navyše ako už niekto vtipne povedal Matovič si mýli vedenie národa s pasením. On pasie , ale nevedie, pritom si myslí že robí dobre, ale každý aj poloslepý aj polohluchý vidia, že tento nešťastník nemá ani zďaleka na to, aby vykonával funkciu predsedu vlády. On a aj jeho „strana“ profitovali z oblbnutia a nevedomosti mladých, ktorí nemajú objektívny prehľad o politike, nemôžu ho mať, vedˇčo vie dnes o politike nejaký 18-25 ročný mladý človek? Nič, a slniečkári to dobre vedeli lebo mladý volič nemá v tejto oblasti skúsenosti porovnávania niečoho s niečím čo už bolo…takýto sa ľahko ovplyvňujú….a slniečkari tento ich prívlastok dokonale využili….vsugerovali im že oni sú tí , ktorí svojou volbou vo volbách presadia konečne demokraciu a čistotu štátu. ˇVeď určite sa nebudú v budúcnosti všetky deti na celom svete učiť v školách, že nikdy v dejinách ľudstva nebola dobrá, demokratická a spravodlivá vláda s výnimkou Slovenskej republiky, teda v roku 2020 až 2024, keď sa k moci dostala Matovičova vláda, že ?

  Reply
 • 10. apríla 2020 at 14:46
  Permalink

  „Milí voliči, všetko, čoho ste sa obávali od Kotlebu a prečo ste ho nevolili, vám teraz plní a stopercentne viac, váš milovaný a vami volený MATOVIČ.“ Tak tento bonmot rád propagujem…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *