Kedy sa budeme mať na Slovensku tak ako v Nemecku?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Aj keď je produktivita práce na Slovensku pomerne vysoká aj vzhľadom k Nemecku, platy sú neporovnateľne nižšie. Ako je možné, že zamestnanec VW v Bratislave zarobí o pár tisíc Eur menej ako zamestnanec na podobnej pozícii v nemeckom VW?

Čo je toho hlavný dôvod?

Nemci sa neboja štrajkovať a bojovať za svoje práva! Viac sa boja ich zamestnávatelia, že ak začnú štrajkovať, tak prídu o zisky. Preto si nedovolia svojím zamestnancom mzdy znižovať. Nemeckí pracovníci si vedia vyššie mzdy u zamestnávateľov vydobyť. Takisto nemecké odbory fungujú ako majú a majitelia firiem majú pred nimi rešpekt.

Na rozdiel od slovenských odborov, ktoré nerobia čo majú, nefungujú, nebojujú za práva pracujúcich. Ich vedenia sú poplatné vláde a plnia iba úlohu zmierovateľov sociálneho napätia medzi majiteľmi firiem a pracujúcimi.

Nie len v Nemecku, ale v celej západnej Európe sa bežní ľudia vedia postaviť za svoje práva. Celé roky za svoje práva bojovali, protestovali v uliciach, štrajkovali vo firmách alebo sa  organizovali v odboroch. To je hlavný dôvod prečo majú lepšie životné podmienky ľudia na západe.

Nikto im ich nevybojoval za nich. Ani za nás ich nikto nevybojuje, len na Slovensku si ľudia myslia, že si stačí zvoliť správnych politikov a tí to za nich vybavia. Poprípade sa na nich sťažujú, ak nevybavia a takto to ide stále dokola. Nič nevybavia! Ak sa sami nezdvihneme zo zadku a nevybojujeme si lepšie platy, lepšie podmienky, nikto to za nás nespraví!

Takže kedy sa budeme mať na Slovensku tak ako v Nemecku? Bojím sa, že nikdy…

 

Foto: Harshil Shah, CC

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *