Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Občerstvenie zdarma (seno pre Sorosove ovce!!)

Nikto nie je mimo politického diania a každý by mal mať názor na súčasné dianie na Slovensku.Aspoň pomenovať veci:

Ide o majdan 
– proces, keď globálna oligarchia nie je spokojná s výsledkami volieb, ktoré systematicky manipuluje a uzurpuje si právo určovať správu štátu vládu) bez obmedzenia. Nominovať poslušných vlastných hochštaplerov (Renzi – Taliansko, Tusk – EÚ, Porošenko- Ukrajina a pod.)

Kolaboranti sa stávajú obeťami hegemónov
. – žiadna kolaborantská vláda nie je dosť úslužná, aby sa nenašli kolaboranti s výhodnejšou ponukou kolaborácie (Sulík/Nicholsonová – Fico/Kaliňák). Rozdiely sú vždy v neprospech ľudí – hrozí sociálny terorizmus liberálnej pravice.

Generačná revolúcia
– strategické inštitúty ponúkajú generácií, ktorá sa chce politicky emancipovať generačnú revolúciu. Stavajú mladých (študentov) proti starým (dôchodcom) a jednotlivé problémy formulujú generačne. Považujeme to za neetické a účelové. Neexistuje kapitalizmus s ľudskou tvárou, iba pokusy kapitalizmus idealizovať a kánonizovať.

Rozdeľuj a panuj (Divide et impera)
– to je stála prax súčasných totalitných vládcov. Vytvára dojem, že reprezentujú jednu časť spoločnosti proti druhej. Súčasne časť jej oponentov zvádzajú k ideologickej prudérii. Cieľom je zabrániť masovému verejnému odporu proti ich čachrom.

Áno našim nepriateľom je trieda oligarchov, no odmietame snahu o politický monopol hŕstky globálnych finančníkov a ich miestnych renegátov. Príkladom toho, že nejde o hodnoty, ale o korytá je mediálna manipulácia s právom na slobodou prejavu. Kým o nevyšetrenej vražde majú média jasno a považujú ho za „ohrozenie slobody slova“ , koordinovane mlčia o hrubom zásahu moci – nasadenie policajného komanda proti šéfredaktorovi ZaV Rostasovi. Na rozdiel od tragédie mladého páru vo Veľkej Mači, kde naozaj nikto súdny nepredpokladá priamu účasť Fica čI Kaliňáka, priama účasť mocenského aparátu pri zastrašovaní a perzekúcií za vyjadrený názor je nesporná.
Média a politici sú schizofrénne…
V jednom prípade účelovo škandalizujú a v druhom prípade unisono mlčia!

Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


12 thoughts on “Seno pre Sorosove ovce

 • 11. marca 2018 at 10:21
  Permalink

  Čo by sa robilo, keby NAKA vrazila do bytu militantnej fašistky Moniky Tódovej ( Denník hlieN ) ? Tlaková vlna pobúrenia by obehla niekoľkokrát zemeguľu, a vybila by všetky poistky vo Fašingtone aj Bruseli. Veď len ako Serešovu svorku rozštekala návšteva ÚPSaR-u u dotyčnej….dámy (?) .

  Ale o razii u Rostasa, len preto, že si dovolil napísať článok o postojoch ( doslova vyjadreniach ) slovenských národovcov ku židom, nebola napr. v správach verejnoprávnej STV ani zmienka ! Toto je absolútny útok na slobodu slova a zároveň dôkaz o infiltrácii verejnoprávnej tlače Serešovým stádom brániacim verejnoprávnosti a pluralite a v tomto prípade aj prostému informovaniu. O rušení diskusií na internete k článkom o súčasnej politickej situácii a volaní fašistov po cenzurovaní internetu a diskusií ( fakbuk, jutub, ) ani nehovoriac.

  Rostasa udala istá pán Sybila.
  Kto však tú NAKU k Rostasovi poslal ? No nepriamo pán Kaliňák, z vlády pána Fica ! Z vlády toho pána Fica, ktorý si ešte pred pár mesiacmi pozval tú istú pána Sybilu na úrad vlády, aby prejednali ústretovosť vlády SR voči mimovládnym organizáciám !!!

  Tým mimovládnym organizáciám , ktoré tu teraz organizujú pravicový Fašingtonský prevrat a pád vlády, ktorá sa im ešte pred pár mesiacmi div že nepoložila k nohám.

  Éééj Ficko Ficko – ale si to do fickal. Vidíš ako sa ti vyplatilo to Fašingtonské a Bruselské riťolezectvo. Aby Ťa prijali spolu so „svojim“ mimovládnym sektorom na Slovensku za Svojho, aby si si tu zakonzervoval svoj oligarchokapitalizmus.

  Urob nám poslednú „službičku“ a zlom tej diverzanskej mimovládnej čvarge väz a vypláchni verejnoprávnu tlač od jej Sereščiat.

  Reply
 • 11. marca 2018 at 10:26
  Permalink

  Postoj denníka SzMEti ku konšpiráciám ktoré šíri Robert Fico, v kontexte toho, kto je jeho vlastníkom a podporovateľom.

  Ale, ale – páni nezávislí demokrati ….

  Reply
 • 11. marca 2018 at 10:39
  Permalink

  V žádné zemi,

  v ŽÁDNÉ zemi,

  V ŽÁDNÉ ZEMI,
  ani v rozvojové, ani v socialistické, ani v kapitalistické,
  neexistuje to, aby patnáctileté děti určovali
  kdy má odejít prezident, nebo kdy má přijít, nebo kdo jím má být !

  Miroslav Štěpán
  vedúci tajomník mestského výboru Komunistickej strany Československa v Prahe
  ČKD Praha ( dnes vytunelované a nejestvujúce )
  23.11.1989

  Reply
 • 11. marca 2018 at 10:55
  Permalink

  Vo svojom živote som zažil dva krát, keď „patnáctileté děti“ v mene lepšej budúcnosti uskutočnili štátny prevrat.
  – veľký v 1989
  – malý v 1998

  V oboch prípadoch to LUXUSNE doEjbali !

  O tretí „zážitok“ už nestojím !

  Takže moja životná skúsenosť hovorí, že je pre našu budúcnosť lepšie keď „patnáctileté děti“ sedia doma a UČIA SA, ako keď robia bordel v uliciach.

  Reply
 • 11. marca 2018 at 11:12
  Permalink

  120 000 ľudí v uliciach bude rozhodovať o 2-? miliónoch Slovákov, ktorí sa do ulíc nenahrnuli? To je „demokracia“!

  Reply
  • 11. marca 2018 at 13:58
   Permalink

   Naša nestranná a nezávislá tlač tvrdí, že len v Bratislave bolo na námestí SNP 50 000 až 60 000 ľudí.

   Podľa môjho odhadu sa do priestoru medzi Kalvínsky kostol a Špitálsku ulicu zmestí nanajvýš 40 000 ľudí. Priestor však nebol úplne zaplnený, takže optimistický odhad je 35 000 ľudí.

   Budeme im veriť, že nadhodnotenie účasti v Prešporku nebolo zámerné, ale neúmyselné – vplyvom ich nestranného revolučného pohnutia.

   Reply
 • 11. marca 2018 at 12:45
  Permalink

  Ešte otázka: RSTV je verejnoprávna televízia?

  Reply
  • 11. marca 2018 at 12:49
   Permalink

   Opravujem : RTVS je verejnoprávna televízia?

   Reply
 • 14. marca 2018 at 9:59
  Permalink

  Vystizny clanok.
  Je potrebne, aby sa vytvorila koalicia lavicovych stran, ktore zabezpecia zdanenie oligarchov ako hlavny bod programu, ako odporuce Piketty
  Na to potrebuju vela hlasov. Tamti stale rokuju, musi aj autenticka lavica.

  Reply
  • 14. marca 2018 at 13:16
   Permalink

   Pod heslom :

   ZOŽERME BOHATÝCH !

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *