Škandál v anglických nemocniciach – systematické zanedbávanie najzraniteľnejších

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ilustračné foto: Nathan AndersonUnsplash

(zdroj)

Aktivisti z občianskeho združenia Mencap, ktoré sa venuje ľuďom s poruchami učenia, zistili šokujúcu vec. Mnohí z ich zverencov, ktorí boli hospitalizovaní s ochorením na Covid, mali bez vedomia pacientov alebo ich príbuzných v chorobopise poznámku NEOŽIVOVAŤ.

Združenie Mencap túto vec zistilo koncom roka 2020 a iniciovalo vyšetrovanie Komisie na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (CQC), informoval denník The Guardian. Vyšetrovanie ešte prebieha, ale už je známe, že nešlo o ojedinelé prípady, ale o veľmi častú prax. CQC teraz systematicky zbiera informácie od postihnutých pacientov a ich príbuzných. Pravdepodobne došlo k mnohým zbytočným úmrtiam na Covid, ktorým sa dalo zabrániť.

Pod všeobecnou diagnózou „poruchy učenia“ sa skrýva veľa väčšinou vrodených ochorení, medzi ktorými sú aj Downov syndróm a rôzne typy mentálnej retardácie. Podľa lekárskych výskumov majú títo ľudia spravidla ťažší priebeh nákazy Covid-19, niekoľkonásobne vyššiu úmrtnosť a častejšie po prekonaní choroby trpia závažnejšími následkami. Veľmi často ide o ľudí, ktorí aj v dospelom veku potrebujú trvalú starostlivosť.

Poznámku „Neoživovať“, resp. „Nevykonávať kardiopulmonálnu resuscitáciu“ (KPR), u nás nepoznáme. Je to častá prax v Spojenom kráľovstve a niektorých štátoch USA. Ide o to, že niektorým pacientom na vlastnú žiadosť vpisujú do chorobopisu poznámku, že si neželajú KPR v prípade, že im zlyhajú základné vitálne funkcie. Dôvody sú najčastejšie tie, že ide o pacientov s ťažkými chorobami, keď je úmrtie pravdepodobné a očakávané a pacienti by chceli umrieť dôstojne a nechceli by pred smrťou zažívať traumu z neúspešnej KPR.

V tlači (tu, tu alebo tu) sa s rozhorčením píše o tom, že pacienti s mentálnymi poruchami dostali do chorobopisov tieto poznámky bez ich súhlasu alebo vedomia. Niektorí na twitteri (uvádzame nižšie) zverejnili svoju skúsenosť, že ich zdravotnícky personál pri diagnostikovanom ochorení Covid-19 nútil alebo presviedčal, aby súhlas s touto poznámkou podpísali.

Poznámka: Zatiaľ nie je známe, kto bol iniciátorom tejto praxe, ani jej celkový rozsah. Je ťažké si predstaviť, že by to robili zdravotníci sami od seba. Keďže však ku KPR patrí aj dýchanie z pľúc do pľúc, je zrejmé, že zbavenie povinnosti oživovať chorých na Covid-19 mohlo byť pre nich úľavou. Kto im mohol dať takýto pokyn?
Kto by z takého konania mohol mať prospech? Uvedomme si, že ľudia s mentálnymi poruchami sa veľmi ťažko niekedy zaradia do bežného pracovného procesu, nemajú vlastný príjem a teda neodvádzajú nič na zdravotné poistenie. Sú čistými príjemcami a kvôli svojim sprievodným zdravotným komplikáciám sú často „drahí“ pacienti.
Hlavným podozrivým je „neviditeľná ruka“.

Felicity McKee dostala formulár na podpis neočakávane a bez vysvetlenia. Takže – nepodpisujte nič bez prečítania, čo podpisujete!
Tento človek si kladie otázku, či sa dá veriť vláde, ktorá hovorí, že lockdown je kvôli záchrane životov, ale v skutočnosti sa deje opak.
Niektorí bez okolkov píšu o eugenike a zločine proti ľudskosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Škandál v anglických nemocniciach – systematické zanedbávanie najzraniteľnejších

  • 22. februára 2021 at 11:41
    Permalink

    U tejto, od svojho vzniku a existencie fašistickej čvargy, nejde o nič nové. Kto sa, čo i len amatérsky, venoval histórii, iste zistí, že táto britská fašistická banda pohŕda všetkými, ktorí nespĺňajú jej štandard Nadčloveka.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *