Slovensko odmietlo 105 miliónov od USA, Blaha a Danko na TA3 bojovali proti rusofóbii a militantným provokáciám

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ponuka Spojených štátov amerických zasahuje do majetkových práv a suverenity Slovenskej republiky. Znie oficiálne stanovisko ministerstva. TA3 práve informovala o tom, že Slovensko odmietlo 105 miliónov dolárov určených na militantné provokácie, teda oficiálne „na modernizáciu vojenských letísk v Kuchyni a na Sliači“ s jasným cieľom tesnejšej vojenskej spolupráce namierenej proti Ruskej federácii. Proti sa postavili oportunisti z buržoáznej a nekriticky pro-atlantickej strany Most-Híd (tí hovoria o údajnom radikálnom obrate v SNS).

Andrej Danko vo svojom prejave na TA3 vyjadril anti-militantný, sociálny a pro-národný postoj. Skritizoval koloniálnu politiku EU a taktiež dvojaký kilometer pri posudzovaní konkrétnych geopolitických „princípov.“

Andrej Danko jasne odmietol americké peniaze na spory s Ruskom.
Moderátor si neodpustil servilné komentáre o proatlantickom a prozápadnom smerovaní. Moderátor podnikal pravidelné útoky na diplomatické a mierové postoje. Na Ondrejscákov názor: „Slovensko sa nemôže cítiť bezpečne,“ Danko reagoval nasledovne: „Pre mňa je vzor Rakúsko, z hľadiska neutrality… a čo sa týka takýchto reakcií… chcel by som aby sa veľké zdroje investovali do nemocníc, do škôl, do diaľnic…“Následne skočil moderátor Dankovi do reči. Danko pripomenul, že Nemci, ktorí nás nútia s Rusmi nekomunikovať tam majú najväčšie investície (fabriky, technológie).

Nestretávajú sa s Volodinom,“ provokátersky poznamenal redaktor. Danko následne vymenoval všetkých, ktorí sa s Volodinom stretli napr. predsedu rakúskeho parlamentu.

„O stretnutie s Putinom sa prezidenti európskych štátov pretekajú. Pozrite sa na reálne fakty. Veď tam sa ľudia predháňajú aby sa tam mohli stretnúť s významnými ľuďmi…Volodin je vážený politik.“ dodal Danko.

Moderátor neskôr zase manipulatívne podsúval spájanie spolupráce s Ruskom a obdobím pred rokom 1989 s cieľom démonizácie Ruska. Ďalej Danko pripomenul problém kybernetickej bezpečnosti,

Ani meter štvorcový nemôžeme dať do správy iného štátu. … Musíme si z vlastných zdrojov financovať svoje projekty. … Slovensko má dosť svojich peňazí, nikdy žiadne iné vojská okrem cvičení na území SR byť nemôžu. … Nikto sem zo žiadnej armády nepríde, inak SNS odíde z vlády. … Rusko je pre nás prínosné z hľadiska kontaktov. Ja sám som získal obrovské známosti. … Je to jediný trh ako naše odbytisko.

Andrej Danko, TA3

Danko následne kritizoval rast cien potravín a energií a predovšetkým pripomenul koloniálny štandard, do ktorého nás dostalo naše členstvo v EU. Danko dokonca otvorene priznal, že v boji za naše hospodárske práva sme voči EU bezbranní:

„EU nám robí zle. Nedáva rovnaké podpory našim farmárom.. ministerka môže ísť do Bruselu, vyplakať sa a vrátiť, lebo tak boli nastavené prístupové rokovania… za to vďačíme Fígelovi.. my sme museli zmeniť ústavu, ochranu pôdy… ministerka otvorila tému rozdielnej kvality potravín na medzinárodnej úrovni… vy si myslíte, že Francúzov a Nemcov zaujíma čo je na Slovensku? …Všetky západné štáty žijú od dlhu cez 98% HDP… a mne tu bude niekto hovoriť, že sa nesmieme zadĺžiť… kvalita života na západe je aj na úkor štátov na východe… my klopíme hlavu, doplácame na nich… v kontexte konflikt USA s Ruskom, nikomu nepomôže a EU do neho má zasahovať len v rovine partnera. To je jediná cesta, ktorá pomôže Slovensku.

Andrej Danko

V ďalšej časti vystúpili Blaha a Klus. Ďalšou ukážkou kontrastov proatlantického oportunizmu a snahy o suverénny postoj. Moderátor hneď v úvode nastolil manipulatívnu otázku, či je slušné ak sa cudzí štát vyjadruje:

V prvom rade nie je slušné ak štátny tajomník označí našu priateľsku krajinu za hrozbu. Nevidím nič zvláštne na tom, že Ruská ambasáda zareagoval.

Ľuboš Blaha v TA3

Blaha opravil moderátora, ktorý nazval jeho postoj proruským: Proslovenský pán moderátor. Oportunista Klus samozrejme vyjadril postoje totožné s pohľadom americkej ambasády. Splietal nezmysly o hybridných hrozbách a ďalšie bezobsažné vety ako z príručky pre zahraničných agentov CIA. Klus trieskal nezmysly o diktovaní ruských záujmov ako pred rokom 1989 a zasahovaní Rusov do slovenskej politiky. Blaha mu kontroval: „…ako to dneska robia bruselskí úradníci, ktorí nám hovoria, že máme odvolať ministra vnútra… Pán Klus hovorí, že Rusko je hrozbou, ale pán Sulík hovorí, že Rusko nie je hrozbou…. Tak sa troška upracte vo vlastnej strane… Keď sa odvolávate na programové vyhlásenie vlády, ak tam nájdete jednu zmienku o Rusku, tak vám dám krabicu cigár…“ pokračoval Blaha a pripomenul, že v programovom vyhlásení nie je zmienka o Rusku ako hrozbe. Blaha dôrazne pripomenul rusofóbiu slovenskej opozície ako pomätenú pozíciu. Zdôrazňoval hodnotu mieru a spolupráce.

„Provokovať jadrovú veľmoc je jednak nebezpečné a jednak máme s Ruskom kultúrne a historické prepojenie. … 74% Slovákov Rusko považuje za partnera a iba 22% za hrozbu, tak to o niečom svedčí. Zdroj: Republikánsky inštitút… A predsa len je pravdou, že Slováci nemajú negatívny stav ako Klus a rusofóbovia, ktorí sú zjavne napojení na americké tajné služby a to je moje presvedčenie…“

Ľuboš Blaha

Urobte si vlastný názor aj o nestrannosti moderátora, ktorý Blahovi pravidelne skákal do reči, pričom Klusa nechal pokojne hovoriť.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *