Šokujúci medzinárodný ohlas na smrť generála Lučanského

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V posledných dňoch roka 2020 celým Slovenskom otriasla smrť bývalého prezidenta policajného zboru SR, generála Milana Lučanského. Prirodzene sme sa zaujímali o to, ako túto udalosť, ktorá vari nikoho z našich čitateľov nenechala ľahostajným, komentovala zahraničná tlač. Boli sme šokovaní.

Z hlavných svetových tlačových agentúr o smrti gen. Lučanského informovala len francúzska AFP v hĺbke svojho servisu, odtiaľ túto správičku prevzal investorský magazín Barrons a pakistanský portál International The News. Priamo z TASR túto správu prevzal ešte francúzsky píšuci Le Courrier d’EuropeCentrale… a to je zhruba všetko. Veľké agentúry – CNN, Reuters, BBC – sú ticho!

Nie, že by nemali informácie. TASR zásobovala svet aj vo svojej anglickej mutácii veľmi podrobne. Ale svetové tlačové agentúry, ktoré aj dnes nie jednou ilustrovanou zmienkou pripomínajú, aby sme nezabudli na Navaľného, nepovažujú za zaujímavé informovať o najväčšom škandále roka slovenskej vlády. Šokujúci prístup medzinárodných médií, keď si uvedomíme, že vďaka nim podrobne poznáme značku kávy, ktorú obľubuje Navaľnyj a vieme aj to, ako často si mení slipy.

Treba pripustiť, že správy z TASR môžu byť pre povrchného zahraničného pozorovateľa neprehľadné. Bolo to vidieť na sporadickom záujme na sociálnych sieťach, kde sa niektorí žurnalistickí záujemcovia pýtali, čo sa to vlastne deje, a či Milan Lučanský nie je slovenská obdoba Jeffrey Epsteina. A práve preto je na mieste otázka, aký signál poslala do sveta práve TASR, lebo v svojom prehľade udalostí, ktorý je zrejme hlavným orientačným zdrojom pre zahraničných novinárov, uviedla 30. 12. 2020 toto:

V prehľade je jediná zmienka o zemetrasení, ktoré vyvolala smrť generála Lučanského na domácej politickej scéne. Požiadavku na okamžité odstúpenie ministerky Kolíkovej, ktorú vyslovil snáď každý s výnimkou vládnych strán, TASR vložila do úst jedine „opozičnej ultrapravicovej ĽSNS“, čo je v kontexte známych udalostí a mediálnych informácií možné hodnotiť ako dezinformáciu.


Poznámka „pod čiarou“: Aj v súvislosti s informáciami o zaobchádzaní s generálom Lučanským tesne pred jeho smrťou sa v médiách hlavného prúdu často objavovalo slovo „konšpirácia“. Pripomíname čitateľom, že dnes skreslený, pôvodný význam slova konšpirácia je „opatrenia (a metódy, spôsoby) na utajenie ilegálnej alebo tajnej (najmä politickej) činnosti“. Zdôrazňujeme slovo utajenie. A upozorňujeme čitateľov, že v histórii médií a žurnalistiky je dobre známa a preskúmaná „konšpirácia ticha“ (k tejto téme sa ešte na Dav Dva budeme vracať), keď médiá hlavného prúdu koordinovane neinformujú o určitej téme. V prípade smrti generála Lučanského sa pravdepodobne stretávame s autentickou a neskreslenou medzinárodnou konšpiráciou ticha a vynára sa naliehavá otázka: „Čo to má znamenať? Čo všetko má svetovej verejnosti ostať utajené?“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


11 thoughts on “Šokujúci medzinárodný ohlas na smrť generála Lučanského

 • 1. januára 2021 at 16:19
  Permalink

  Slovensko má v podstate už tretieho generála, ktorý prišiel záhadne o život
  – generál Beňovský
  – generál Štefánik
  – generál Lučanský
  Záhada a tragédia vo všetkých prípadoch.

  Reply
  • 1. januára 2021 at 17:56
   Permalink

   generali z snp boli pocas vojny popraveni v berline.
   napr. general viest

   Reply
 • 1. januára 2021 at 16:43
  Permalink

  Pre zamorskych citatelov mozete ozrejmit funkciu gen. Lucanskeho prirovnanim ku gen. Flynnovi – Lucansky „cistil“ ulice od organizovanej mafie v 90 rokoch na Slovensku a gen Flynn ma obdobne renome …..

  Reply
 • 1. januára 2021 at 18:05
  Permalink

  generali golian a viest boli zavrazdeni vo vazeni, tak isto, ako general Lucansky.

  Reply
  • 1. januára 2021 at 19:23
   Permalink

   ospravedlnujem sa za duplikat, je tu katastrofalna odozva

   Reply
  • 12. februára 2021 at 12:00
   Permalink

   A tak isto fašistami

   Reply
 • 1. januára 2021 at 18:37
  Permalink

  Gab.com je náhrada za cenzúrovaný “ Fakebook“, založený americkým slovákom,Andrew Torba, z Pennsylvanie,BEZ CENZÚRY, a presne im som písal o vražde generála M.Lučanského, kedže liberálna “ démon-rat-CIA“ USA má byť našim vzorom, aj vďaka CIA ambasády na “ Hviezdnom“ námestí pod 9 radmi a 11 stĺpcami hviezd,plus 6 a 7 pruhmi, čísla,ktoré použili aj v 911 útokoch,v posádkach “ unesených lietadiel“! Som slovák čo žil v “ exile“ v USA počas útokov, a som jediný kto do detajlov vyriešil tieto útoky!
  Navštívte cez google: MEGAZPRAVY.CZ- TERORIZMUS OD 911 PO NOVUS ORDO SECLORUM V 2033.

  Reply
 • 1. januára 2021 at 18:44
  Permalink

  Už sa teším na ten deň keď Magor Igor z Trnavy bude v base a tĺcť si kotrbu o múr, zato čoho sa dopustila jeho fašistická junta na generálovi M.Lučanskom! Matovič si zaslúži za toto “ vakcínu“ akú dostávajú vrahovia v USA pri poprave!

  Reply
  • 1. januára 2021 at 19:00
   Permalink

   Ja mu kúpim novú teplákovú bundu. A želám mu presne takú smť ako ML

   Reply
 • 2. januára 2021 at 21:34
  Permalink

  Česť jeho pamiatke!

  pripomína mi to jedného pána – viď link:

  Reply
 • 3. januára 2021 at 15:17
  Permalink

  Úroveň práce našej tlačovej agentúry je mimoriadne vysoká
  Svedčí o tom ovládanie angličtiny na úrovni „easy english“…..
  Lučanský EXPIRED…..
  to musel prekladať riadny ko……. (konotátor)

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *