Spisovateľka Gabriela Rothmayerová o Bielorusku: 60% nesprivatizovaného majetku je pekné sústo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Lukašenko poskytol rozhovor ruským novinárom, po kúskoch to dávajú na Pervom. Zišli sa v paláci, kde sa podpísali Minské dohovory, (ktoré nikto nedodržiava.) Bieloruskú „nežnú“ pripravili v USA, Čechách, Litve a na Ukrajine. Svojim deťom povedal, že je pripravený odísť, veď kedykoľvek ho môže povolať ten hore.

Chápe, že je už aj v čajníku, aj v chladničke, kam pozrieš. Ale nikdy neopustí svoju vlasť, ani jeho deti nie. Nemá vo vrecku miliardy ako Porošenko. To, čo sa deje v Minsku, je podľa neho plytká (melkaja) buržoázna revolúcia, mnohí zbohatli, ale chceli by viac. Ak by odišiel, padol by celý režim. „Títo mladí ľudia, za čo sú oni vinní?“ ukázal na mladého muža a ženu, ktorí sú asi z jeho kancelárie, „Veď by ich zarezali!“ Na otázku, či je ochotný rokovať s opozíciou, a ak áno, tak o čom, odpovedal: „Prezident nerokuje s hocikým.“ Nevie, čo to je to Koordinačné centrum, ktorí vzniklo pred dvoma týždňami. Je pripravený rokovať s robotníkmi, roľníkmi, s ľuďmi práce. – To je v kocke, čakám na celý rozhovor. Myslím si, že nežná v Bielorusku nebude, organizátori veľmi pomohli Putinovi, lebo Lukašenko nemal kde inde nájsť oporu, ako u svojho „starševo brata“, s ktorým teda nemal tie najlepšie vzťahy. Ale 60 percent nesprivatizovaného majetku je nielen (pars pro toto) pre Babiša pekné sústo, a tak raz tá nežná bude. Nech mi odpustí každý, kto vidí za tým túžbu po slobode a tak podobne.

Napísala významná spisovateľka na sociálnej sieti Facebook.
Zdroj foto: Facebook stránka spisovateľky

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *