Spisovateľka Gabriela Rothmayerová o Miklošovej privatizácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ivan Mikloš máva vo svojich komsomolských plátkoch pravidelné stĺpčeky. Dnes o tom, ako úspešne privatizovali. Mohlo sa aj lepšie, ale keď to inak nešlo, tak toto bolo najlepšie. Veď z niečoho ten kapitalizmus uhniesť museli. Najlepšie to urobili v Estónsku, lebo tam hneď všetko dali zahraničným investorom. Nič proti tomu, zo svojho pohľadu pioniera kapitalizmu má iste pravdu. Problém je len v tom, že tak trochu ľudí oklamali. Lebo koľko hlasov by asi boli v tých prvých voľbách (1990) dostali, keby boli kápli božskou? O kapitalizme teraz už s láskou, ale vtedy, pst!

V. Havel ubezpečoval pospolitý ľud: „budou vás strašit… atď.“ Nestálo by to celé za reč, lebo je to už minulosť, ale stojí to za reč pre budúcnosť:

veriť môžete, ľudia, Bohu, to je váš metafyzický vzťah, ale politikom nikdy!

Okradnú vás a vy im ešte zatlieskate.

Teraz naháňajú kadejakých keťasov, ale tí najväčší prednášajú o svojom úspechu. A komsomolci počúvajú s otvorenými ústami.

Gabriela Rothmayerová, zdroj: Facebook

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *