Štefan Drug: DAV a davisti, dejiny DAVu od popredného literárneho vedca

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V rámci digitalizácie knižnice DAVistov vám prinášame e-knihu unikátneho diela DAV a davisti od slovenského literárneho vedca Štefana Druga. Ako povedal sám autor, vedecké zhodnotenie všetkých úsekov bohatého davistického účinkovania v našom živote je stále len pred nami. Napriek tomu, treba niekde začať. Drugovo dielo je skutočne kvalitnou syntézou poznatkov o tvorbe, činnosti a odkaze skupiny DAV. Okrem dejín DAVu, ktoré tvorí prvá kapitola nachádzame v diele aj reakcie dobovej tlače na tvorbu DAVistov, korešpondenciu DAVistov, životopisy DAVistov a taktiež kalendár DAVu.

POZRI AJ: Jaroslav Košela: DAV a DAVisti – DAV DVA

Kto je Štefan Drug

Štefan Drug bol slovenský literárny vedec, ktorý sa vo svojej publikačnej činnosti zaoberal dejinami DAVu a medzivojnovej literatúry. Vydal štúdie o Jankovi Jesenskom, socialistickej literatúre na Slovensku, monografiu o Edovi Urxovi a zostavil tiež výbery davistickej tvorby.

Štefan Drug: DAV a davisti … by L. P. on Scribd

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *