Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Zakázali protesty, zakázali divadlo, zakázali omše, zničili šport. Ale konferencia Globsec musí byť, aj keby sme mali všetci pomrieť. Toto je škandál, aký nemá obdobu!

1. Keď sa majú stretnúť vojenskí jastrabi z celého sveta, tak odrazu nikomu nevadí ani Covid, ani núdzový stav, ani zákaz akýchkoľvek podujatí nad 50 ľudí. Keď miluješ americké vojny, Covid nie je prekážkou.

2. Na konferencii Globsec sa zúčastní približne 950 osôb. 700 osôb tvorí obslužný personál a 250 osôb sú hostia. Ja nikomu nechcem boriť sebavedomie, ale taká malá otázočka: ako je možné, že všetky akcie nad 50 ľudí sú zakázané, ale Globsec s tisíckou ľudí nemá problém? Matovičova vláda si z ľudí asi robí srandu.

3. Mne je srdečne jedno, že všetkých účastníkov idú testovať na Covid – žiadne iné podujatie takúto možnosť nedostalo. Rýchlotesty Matovič hádzal do Dunaja, ale na Globsecu stačí, ak ťa tam na mieste šup-šup otestujú? To čo je?

4. Keď raz platí, že 50, tak to musí platiť pre celý štát, či nie? Alebo Globsec je štát v štáte? Keď slúžiš Amerike, tak nemusíš dodržiavať pravidlá?

5. Slováci kvôli pandemickým opatreniam prichádzajú o robotu, o peniaze, o dôstojnosť, o životný komfort. Nie je to výsmech voči všetkým ľuďom na Slovensku, že Globsec na čele s Rastislavom Káčerom si môže robiť, čo sa im zachce?

6. Ako je možné, že Úrad verejného zdravotníctva dal práve Globsecu výnimku? Ako je možné, že odrazu verejné zdravie nie je prioritou?

7. Len pripomínam, že militaristické a rusofóbne konferencie Globsec už kritizujem roky a tvrdo som útočil aj na Ministerstvo zahraničných vecí SR ešte počas našej vlády za to, že do Globsecu lialo neuveriteľné peniaze. Som v tomto konzistentný a vždy budem proti vojnovému štvaniu bojovať.

8. Ale toto je vrchol drzosti! Ešte aj počas pandémie sem narvú tisícku ľudí a idú si robiť militaristickú šou, ako keby sa nechumelilo!

9. Mimochodom, viete, kto je partnerom Globsecu? Americká vláda – ako inak! Nadácia otvorenej spoločnosti – musí byť! National Endowment for Democracy – to je mimovládka, čo organizovala desiatky majdanov v Latinskej Amerike a najnovšie aj v Bielorusku. A nechýba ani Eset. Všetko nakope. Za Globsecom stoja „holubice mieru“ z celého sveta.

10. Vtipným momentom je, že všetky tieto americké „šteniatka“ (aby som použil pojem Joe Bidena, to sa určite smie) zo všetkého najviac nenávidia Rusko a Čínu a dokola všetkých strašia, že tieto dve mocnosti tu vedú hybridnú vojnu a tak.

11. A viete, kto je medzi partnermi Globsecu? Čínsky technologický gigant Huawei… Ten pocit, keď sa pri slove Čína nevieš ani nadýchnuť, aby si nespomenul hybridné hrozby, ale si až taký zúfalec, že si necháš svoj karneval euroatlanticizmu financovať najväčšou čínskou firmou. Bravó.

12. Poviem to veľmi jasne: mne je srdečne jedno, akých vojnových štváčov sem napozývali. Nech je pozvané aj celé NATO a všetci rusofóbovia sveta.

13. Kľudne si sem napozývajte všetkých svojich majdanistov a všetky tie vaše Cichanovské a iné americké bábky. Ako kultúrnu vložku si pokojne zavolajte aj Pussy Riot, je mi to fuk. Je to vaša vizitka, vaša dekadencia. Ale láskavo neohrozujte Slovensko.

14. Ak platí, že žiadne podujatie nad 50 ľudí v čase pandémie nemôže byť na Slovensku organizované, tak jednoducho Globsec musia zrušiť. Inak je to facka všetkým Slovákom. A Matovičovi je zjavne americký militarizmus prednejší ako zdravie občanov.

15. Vážená pani prezidentka, očakávam, že okamžite zrušíte vašu účasť na Globsecu, aby ste vyslali signál Slovensku, že boj proti Covidu beriete vážne. Na záver:Vážený pán premiér, ak to myslíte vážne s vašimi opatreniami proti Covidu, tak okamžite zastavte toto šialenstvo. Globsec musíte zakázať – už len z úcty ku všetkým Slovákom, ktorým ste zobrali slobodu. STOP GLOBSEC!

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Stop GLOBSEC!

 • 2. októbra 2020 at 11:49
  Permalink

  Viete čo treba urobiť, Luboš. Nakašlať na nich! :)

  Reply
 • 2. októbra 2020 at 13:21
  Permalink

  Ospravedlňujem sa,že môj príspevok je trochu mimo témy ale musím to sem dať :
  V ukrajinskej TV „NAŠ“ zadala redakcia TV divákom otázku :“Zaslúži si Vladimír Putin aby mu bola udelená Nobelova cena mieru?“Hlasovanie sa spustilo na začiatku diskusnej relácie a diváci mohli telefonicky hlasovať – áno/nie.Po stopnutí hlasovania bol výsledok taký,že 76% hlasujúcich Ukrajincov hlasovalo „ÁNO“ a len 24% prejavilo názor,že nobelovku za mier si Putin nezaslúži! Pobavilo ma to !

  https://politikus.ru/events/131691-zrada-v-pryamom-efire-bolshinstvo-ukraincev-schitayut-chto-putin-zasluzhil-nobelevskuyu-premiyu.html

  Reply
 • 2. októbra 2020 at 18:17
  Permalink

  Ked sa politici rozhodli usporiadat GLOBSEC aj napriek CoVidu, tak sa tym, samozrejme, zvysi aj pravdepodobnost ochorenia ucastnikov. Tym padom sa zvysi aj pravdepodobnost umrtia ucastnikov… Ci je to dobre, alebo zle, nech si zodpovie kazdy sam…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *