Študentka Lívia alebo Diagnóza našej doby

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Nestáva sa často, že vlog mladej študentky vyvolá takú hystériu ako v prípade Lívie z bilingválnej sekcie gymnázia v Spišskej Novej Vsi. O čo vlastne išlo? V podstate o takú nevinnosť. Mladá študentka si dovolila verejne povedať svoj názor, že Európa má svoju históriu, kultúru, svoje hodnoty, ktoré sa tvorili celé stáročia, že európska kultúra je veľmi rozmanitá a hodnotná a Európania nie sú odkázaní na export iných kultúr, ale vystačia si sami. Ako istú, možno aj cielenú provokáciu použila vetu, že si myslí, že dnes a hádam aj v budúcnosti bude normálne, ak Slovenska nebude černoška, ale politicky korektne povedané osoba kaukazského typu.

No a po tomto pre normálneho človeka úplne samozrejmom posolstve sa rozpútala hystéria. Noví normalizátori sa okamžite vyrojili. Polemizovať s obsahom jej posolstva je však veľmi ťažké. Aby kritici presvedčili o škodlivosti a nebezpečnosti jej názorov relevantné množstvo ľudí, nasadili inú stratégiu. Začali robiť to, čo im ide najlepšiekádrovať a krágľovať: vraj kontroverzná Lívia je členkou mládežníckej organizácie Kotlebovej strany. Toto tvrdenie, samozrejme, ničím nepodložili. No a Benčík či Smatana nemôžu byť meradlom objektívnosti či pravdy pre žiadneho normálneho človeka

Extrémne boľševické myslenie sa prejavilo aj v návrhoch, čo s nešťastnou Líviou . V plejáde totalitných návrhov, ako naložiť s Líviou za jej „megapoklesok, dominoval návrh na okamžite vylúčenie zo školy. Veru, naši boľševici na pravici nič zlé nezabudli a nič nové sa nenaučili. Táto kauza však naplno ukázala, v akej to dobe žijeme. Za nepohodlné názory nás ešte neposielajú do Jáchymova či gulagu, ale naplno zúri normalizácia ako vyšitá. Ľudia, ktorí si dovolia mať názor, ktorý sa vymyká mediálnemu mainstreamu, sú zatiaľ popravovaní len mediálne. Niečo o tom viem aj z vlastnej skúsenosti.

Každopádne však v súčasnosti prežívame takmer dokonale déjà vu povestných sedemdesiatych rokov. Ľudia sú profesijne likvidovaní za vyslovenie svojho názoru. Doba otvorenej a demokratickej diskusie, ktorá bola vo verejnom priestore prítomná na začiatku deväťdesiatych rokov, je nenávratne preč. Dostali sme sa do doby jediných nositeľov pravdy, ktorí takmer bezo zvyšku okupujú verejnoprávny priestor.

Technológie, samozrejme, od sedemdesiatych rokov prešli nejakým vývojom, takže dnes už nie sme odkázaní na samizdaty, ale ich úlohu prebral zatiaľ ešte necenzurovaný web. Úlohu „diverzných“ vysielačiek ako Hlas Ameriky, Slobodná Európa či Rádio Sloboda zase prebrali internetové rádia, predovšetkým Slobodný vysielač či Infovojna. Bohužiaľ, aj dosah postihov za vystúpenie v týchto médiách je podobný časom normalizácie. Len veľmi málo odborníkov z akademickej obce si dovolí ísť do týchto médií. Nakoniec, jedno či dve vystúpenia Mareka Ťapáka v Slobodnom vysielači takmer zabránili jeho menovaniu na post programového riaditeľa v RTVS. Bohužiaľ, aj tu však platia dvojité kilometre či dokonca míle pri kádrovaní osôb za takú „neuváženosť“ , ako je vystúpenie v týchto médiách. Pre niekoho návšteva takéhoto média znamená vážne ohrozenie profesijnej či akademickej kariéry, ale pre niekoho, najmä ak je zo SaS-ky, teda pre Sulíka, Klusa či Cigánikovú, ktorí tam chodili a chodia ako na hodiny klavíra, to žiadne negatívne konzekvencie nemá.

Vráťme sa však k mladej Lívii. Žijeme v podstate v absurdnej dobe. Ak si totiž dnes niekto dovolí povedať niečo normálne, je vystavený obrovskej hystérii, kádrovaniu, krágľovaniu a zastrašovaniu. Chorá reakcia na jej vystúpenie mala však v konečnom dôsledku aj pozitívne dosahy. Riaditeľka gymnázia po práve týchto reakciách zrušila debatu s top ideológom mainstreamu Andrejom Bánom, reportérom extrémne tendenčného a vo svojej podstate tupo ideologického plátku .týždeň, a tak uchránila svojich študentov od ďalšej indoktrinácie týmto štedro plateným ideológom okrem iného aj multikulturalizmu.

Lívia zároveň ukázala, že nie je z tých, čo sa len tak nechajú zastrašiť. Hysterická reakcia na jej vlog jej v konečnom dôsledku pomohla. Použijúc heslo pápeža Jána Pavla II. Nebojte sa, ukazuje cestu aj iným. Zastrašovanie, mediálny raketing, kádrovanie a krágľovanie sú isté veci, ktoré si Benčík a spol. ešte dobre pamätajú z dôb hlboko normalizačných, a radi by ich nastolili aj dnes. Podarí sa im to však len vtedy, ak atmosféra strachu, donášania, kádrovania a masového oportunizmu znova zavládne. Mladá študentka Lívia ukázala, že takýmto kreatúram je možné aj dnes vzdorovať.

Roman Michelko

Text vyšiel aj v SNN

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


35 thoughts on “Študentka Lívia alebo Diagnóza našej doby

  • 9. novembra 2018 at 22:01
   Permalink

   Áno pani Slavomíra, a preto je konanie zbabelej riaditeľky nehorázne.

   Reply
 • 9. novembra 2018 at 21:23
  Permalink

  Milý Roman Michelko, alias rasista a fašista ako vyšitý.
  No to nie je snaha urážať, ale identifikovať.
  .
  Ak tvrdíte, že Lívia povedala niečo normálne, tak potom totiž rasistom a fašistom zákonite musíte byť. Tak presne tak ako Lívia, tak začínal fašizmus v Nemecku.
  Nie, Nemec nemôže byť žid. Je to nečistá rasa.
  A Lívia hovorí. Nie, černoška nemôže byť Slovenka ( aj keď má slovenského otca). Apropo. A mohla by byť Slovenka Švédka? Ak áno, tak ste podľa Lívie rasista, ak nie, tak nacionalista.
  No a potom prišli protižidovské zákony. To obhajujete vo Vašom článku?
  .
  Mimochodom, vždy som tvrdil že extrémni ľavičiari a extrémni pravičiari si dobre rozumejú. Niečo ako Hitler a Stalin.
  A vy ste si porozumel s Líviou. Boľševik a fašista.

  Reply
 • 10. novembra 2018 at 0:40
  Permalink

  Takže, národný pocit, či sunáležitosť je vec voľby. Samozrejme ak černoška vyrastá v slovenskom prostredí a stotožní sa s kultúrou svojej vlasti môže mať slovenské cítenie a teda aj identitu. Lívia však povedala, že to je, a asi ešte dlho bude skôr výnimka. Je možné, ba priam pravdepodobné, že to povedala naschvál, ako provokáciu, aby vyvolala diskusiu o ďalších veciach o ktorých hovorila. Čo je však najpodstatnejšie chcela vyprovokovať, všeljakých kádrovačov a krágľovačov, aby v plnej ohyzdnej nahote ukázala na ich pokrytectvo a falošnosť, ale aj na to, do akej miery je dnes oklieštený verejný diskurz, a koľkom máme na Slovensku podlých Benčíkov, Smatanov a pod však súdruh Brežnev. Mimochodom na rozdiel od Vás ja skutočne rasu človeka neriešim. V ranných 90 rokoch som bývala na intráku a veľmi svorne sme nažívali s palestínskymi študentmi, či študentmi z Mozambiku či Angola. Dodnes ich niektorých mám ako facebookových priateľov. Takže súdruh Brežnev choďte si trollovať na Denník Nenávisti, k Smetiariom, ale z Davu upaľujte kade ľahšie, na také kreatúry tu naozaj nie je nikto zvedavý…

  Reply
  • 10. novembra 2018 at 9:57
   Permalink

   erefren.
   Len netárajte. Vy ste predsa rasista.
   Ja som si vypočul celé video Lívie a je to iba rasizmus a fašizmus nič viac.
   Naviac ide aj o smiešne nelogické konštrukcie, keď súkromného vlastníka ktorý si zadal reklamu, ktorá vo svojej podstate hovorí že duša je dôležitá bol označený za neomarxistu. Ozaj smiešne.
   Neobhajovala žiadne kultúrne hodnoty, keďže kultúrny národ nemá rasistický postoj k občanom.
   To čo obhajovala by malo úspech aj u Goebbelsa a je to fašistická ideológia.
   A nikto tu nikoho nekádruje, to je len vo Vašej hlave. Verejný diskurz nie je oklieštený. Aj tu sme na verejnosti a diskutujeme. A môžeme diskutovať hocikde, pokiaľ diskutujeme kultúrne a nepropagujeme myšlienky ktoré vedú k násiliu voči nejakej skupine obyvateľstva.
   Na práci pána Benčíka môže niečo podlé vidieť iba hlúpy človek. Odhaľovať, akí ľudia chcú byť v politike, v polícii či v štátnej správe je záslužná práca. Fašistických násilníkov nepotrebujeme.
   A akože ste to povedal, citujem Vás? :
   „Takže súdruh Brežnev choďte si trollovať na Denník Nenávisti, k Smetiariom, ale z Davu upaľujte kade ľahšie, na také kreatúry tu naozaj nie je nikto zvedavý…“
   – Tak ak tu niekto kádruje a snaží sa umlčať názor ste Vy!

   .

   Reply
 • 10. novembra 2018 at 9:40
  Permalink

  Vážený pán Micheľko.
  Mali by ste si to nejako UJEDNOTIŤ. Skúste pomaly… p o m a l y . . .
  Ak u nás zúri normalizácia, hystéria, totalitné návrhy, ľudia sú profesionálne likvidovaní, doba otvorenej a demokratickej diskusie vo verejnom priestore je dávno preč, ľudia sú za svoje názory popravovaní mediálne, …
  Ak sa tzv. ľavičiar musí odvolať na pápeža?
  Ak nechápe KTO tu vládne a kto to tu všetko spôsobil DOVOLÍM si napísať svoj názor.

  Ste to Vy pán Micheľko ktorý svojou absolútnou podporou smeru a to dlhé roky ste spoluzodpovedný ZA všetky tie opisy ktoré som použil z Vášho článku. Za stav našej krajiny !
  SMER tu vládne s prestávkou necelých dvoch rokov od roku 2006!
  Ústava neplatí pre každého a každý deň. Nie zákon a spravodlivosť ale kšefty, peniaze, známosti, dosadzovanie podľa straníckej príslušnosti a nie na základe odbornosti, ideológia a propaganda to je to hlavné. Vopchať si ako pštros hlavu do piesku a nevidieť KTO to tu spôsobuje. Môže OTROK za činy svojho otrokára ? KTO má moc a ako s ňou nakladá ?

  Pán Micheľko takú ostrú a kompletnú kritiku smeru som ešte nečítal.
  Len VY si stále neuvedomujete že ste ju napísali.
  KTO iný ako ten čo tu roky vládne môže za stav našej krajiny? Kto iný ako vládca so svojimi prisluhovačmi a pochlebovačmi ?
  Schody sa zametajú zhora pán Micheľko.
  Z H O R A ! ! !

  Reply
  • 10. novembra 2018 at 18:22
   Permalink

   Veru tak, ak si dnes niekto dovolí povedať niečo normálne, vystavuje sa riziku, že príde aj NAKA.
   Len som doplnil článok …

   Reply
   • 10. novembra 2018 at 19:50
    Permalink

    Imrich Juhár.
    NAKA ešte nikdy neprišla pre niekoho, kto povedal niečo normálne. Ak áno, povedzte ku komu.

    Reply
    • 11. novembra 2018 at 14:18
     Permalink

     Rostas. Alebo aj tí, čo nepovedali nič, napríklad výrobcovia suvenírov – staroslovanských symbolov. Zhabali také „nebezpečné veci“ ako napr. kolovrat a posudzovali to „znalci na extrémizmus“. A ďalší, o ktorých bližšie neviem, ale niektorí blogeri písali, nevediem si štatistiku.

     Reply
     • 11. novembra 2018 at 20:27
      Permalink

      Súdruh Juhár.
      Ste vedľa.
      Rostasa navštívila NAKA pre podozrenie zo šírenia extrémizmu. ( inak je to cynický a samoľúby klamár toho najhrušieho zrna) Inak neprišla by tam NAKA, keby pán Roštaš nevlastnil strelné zbrane a nevyhrážal sa že ich použije.
      .
      To ostatné sú bláboly.
      Existuje jasný katalóg extrémistických symbolov ktoré používajú tí čo by radi strieľali slniečkárov, migrantov a každého kto inak zmýšľa ako hrubokrký potetovaný magor, alebo ich spolupodporovatelia z DAV DVA .
      PS. Musím sa teraz volať Stalin, lebo Vaši kamoši z DAV DVA- kultúrneho magazínu mi blokli alias. Oni milujú slobodu slova:)))… cha.. cha .. cha..

 • 10. novembra 2018 at 10:21
  Permalink

  erefem! Niektorých ľudí musíme užívať len vo veľmi malých dávkach. (Ralph Waldo Emerson) Ja dodávam: Niektorých ľudí neužívajte vôbec–otrava istá!

  Reply
  • 10. novembra 2018 at 19:49
   Permalink

   Veru pani Salavomíra. Videl som to fašistické video Lívii. A máte pravdu. Bol to jed. Otrava:-)

   Reply
    • 10. novembra 2018 at 22:01
     Permalink

     Pani Slavomíra. Ja viem že mňa. Ale ako je možné že je niekto boľševik a aj fašista zároveň? Skúste mi to vysvetliť.

     Reply
     • 11. novembra 2018 at 6:36
      Permalink

      Viete, čo je fašistické, pán Jankech? To Vaše myslenie a cítenie/ resp. necítenie/ Kapitalizmus-to je fašizmus. Systém, ktorý Vy uznávate ho splodil.

 • 10. novembra 2018 at 20:18
  Permalink

  Veru pani Slavomíra. Videl som to fašistické video slečny Lívie. A máte pravdu. Jed a otrava.
  A súdruhovia, nemažte mi tento status, nie je v ňom nič čo nie je pravda.

  Reply
  • 11. novembra 2018 at 11:26
   Permalink

   Pani Slavomíra.
   Skúste konkrétne nie tie chaotické nezmysly . Tak potom je celá západná Európa fašistická. Ste sa asi pomiatli. A fašistický, alebo boľševický systém stvorili ľudia. Napríklad takí ako vy, ktorí súhlasia aj s takým odporným rasisticko fašistickým pamfletom ako tu predviedla Lívia.
   Tak ešte raz otázka.
   Ako môže byť niekto boľševik aj fašista zároveň?

   Reply
   • 11. novembra 2018 at 13:01
    Permalink

    Pán Jankech, s takým človekom, ako ste Vy, nemám záujem komunikovať!
    OSPRAVEDLNENIE
    Ste povýšenecký, sebecký a drzý!
    Prepáčte, že to vidím!
    Veľmi ma to mrzí!

    Bodka!

    Reply
    • 11. novembra 2018 at 20:33
     Permalink

     Súdružka Slavomíra.
     Existuje taká múdrosť: „Buď si čo chceš ale čo si maj odvahu byť celkom“ (Goethe)
     Tak pani Slavomíra ak ste súdružka, ľavičiarka, neberiem Vám to. Ale ak v rámci toho súdružstva podporujete fašizmus ako súdruh Micheľko, tak asi nie je niečo v poriadku. Ste potom akási rozdvojená.
     Čo sa týka súdruha Micheľľka, tam je vec jasná, ale chcelo by to psychologickú analýzu. Ale Vy ste iba ovečka. Vy sa hlásite ku každej sprostosti čo tu vyplodia?
     .
     Mimochodom, Vaši súdruhovia mi blokli alias ( Brežnev)a predtým moje meno. Tak musím byť teraz Stalin.
     Ako možno dôverovať takým ľuďom ako sú tzv. davisti, ak sa snažia zabrániť slobodnému prejavu? A čo budú robiť ak by sa dostali k moci? Presne Vám poviem čo.
     Vraždili by.

     Reply
     • 11. novembra 2018 at 22:53
      Permalink

      „Stalin“, podľa mňa si vymýšľaš a táraš, správaš sa ako opitý človek, ktorý by mal sedieť v záchytke a nepohybovať sa na verejnosti. Jednoducho otravuješ ostatných. Skús to urobiť na ulici, pchať sa medzi diskutujúcich ľudí, nadávať im, otravovať ich opitými rečami. Zbalí Ťa polícia za výtržnosť, prípadne za extrémizmus, pokus totalitne vnucovať svoj názor ostatným. A sudca Ťa môže odsúdiť na dodržiavanie odstupu od niekoho, ak ho pravidelne obťažuješ. Aj o tom je demokracia.

      1. Prosím, uveď svoje pôvodné diskutérske meno. Nepamätám si nikoho predtým s takým blbým štýlom prejavu.

      2.Ak Ťa aj redakcia zablokovala, nečudoval by som sa, ako som napísal, na ulici by Ťa za podobné správanie taktiež zbalila polícia a posadila buď do záchytky alebo do blázinca. Sloboda prejavu nesmie rušiť iné ľudské práva. Nesmie obťažovať, urážať. Nesmie ísť proti právu človeka na svoj spôsob života, svoju komunitu. Ja sa toho držím a neleziem na pravicové, náboženské a iné weby, aby som ich vyvracal, rešpektujem ich. Tak to, prosím, dodržiavaj aj Ty.

      3. Ak sa už vyskytne takýto opilec, ktorý obťažuje ostatných v diskusii, ktorý takto totalitne vnucuje svoje pravidlá, možno by stálo za úvahu zaviesť demokratickejší spôsob hlasovania diskutujúcich, komunity, či si ho želajú v diskusii. Ak ho komunita odmietne, je to jej právo, je to demokratické.
      Podľa mňa s týmto typom diskutujúcich sa absolútne nedá diskutovať, to nie sú príspevky, ale urážky, nemajú žiadnu úroveň, hodnotu.
      P. Vašek pozná situáciu z diskusie v Haló novinách, pôsobia tam tiež traja oponenti, aj keď sú nepríjemní, a často sme si skočili do vlasov, oproti Brežnevovi pôsobia ako veľmi príjemná, kultivovaná skupina.

     • 12. novembra 2018 at 12:45
      Permalink

      Vytrite tento pravicový obťažujúci hmyz z diskusie !

      Veľmi rád Vám pomôžem, ak to nestíhate.

  • 12. novembra 2018 at 21:39
   Permalink

   Milan Antal
   Zabávate:)
   Ja mám pocit že opitý ste Vy. Ja Vám chcem dohovoriť. Naučiť Vás istým zásadám. Napríklad že sloboda slova je posvätná, ako aj súkromné vlastníctvo a ako aj ľudské práva. Ale Vy sa správate ako agresívny opilci a splietate piate cez deviate. Mýlite si ľavicu s národnými socialistami a chytáte sa každej kritiky ktorá pranieruje slobodu a ľudské práva. Len opitý, alebo chorý človek koná proti svojim vlastným záujmom. Mimochodom asi si to neuvedomujete, ale Váš príspevok je dosť urážlivý.
   2. Nie som povinný sa Vám spovedať, ale súdružka Slavomíra Vám dá o mne informácie. Ale mimochodom, To Vaše meno je pravé? Alebo si pomáhate pseudonymom?
   .
   3. Pravda bolí, vyrušuje a občas aj uráža. Ale bez nej neexistuje sloboda prejavu. Skúste sa to naučiť súdruh Antal. Sloboda prejavu je vec, ktorej Vy a ani táto redakcia nerozumie.. aj keď sa jej stále pred vykopnutými dverami dovoláva…
   .
   4. Žiadny slobodný človek presvedčený o svojej pravde sa nemôže báť ľudí s inými názormi. Ba naopak. Konfrontácia s inými názormi nás môže zbaviť našich pochybností, alebo naopak, zasiať semeno pochybností a prinavráti nás na cestu k pravde.
   – Nuž ale Vy všetci sa tu často sťažujete, že tzv. alternatívne médiá ( tie čo si vymýšľajú novú pravdu) nemajú priestor na názor, a zrazu tu splietate niečo o komunite. Ak chcete diskutovať v komunite, tak je to jednoduché, uzatvorte tento web a diskutujte iba tí čo majú heslo k prístupu. Ak to tak neurobíte, chcete šíriť Vaše myšlienky verejne, čo je Vaše sväté právo. Ale ak chcete šíriť myšlienky verejne, musíte potom strpieť aj šírenie myšlienok Vašich oponentov. Ak neobsahujú pravdu, nikto si ich nevšimne. Ak áno, je treba premýšľať či tu naozaj robíte všetko tak ako sa má. Zatiaľ sa len zhadzujete.
   A akože ste to povedali? Ak ho komunita odmietne.. teda zablokuje, je to jeho právo? No mám dosť. Takže všetci „iní“ máte jednoducho smolu. No to sme tu mali 40 rokov. Žiaľ to asi nie je morálne.
   Zamyslite sa nad sebou súdruh Antal a spol.

   Reply
 • 12. novembra 2018 at 7:37
  Permalink

  Je to tak, pán Antal, správne ste to pomenovali. Obťažuje, uráža, prekrúca. Napísala som vetu: „S mladými ľuďmi sa treba rozprávať a nie ich vyhadzovať zo škôl“ a nepríčetný pán Jankech /krycie meno Brežnev, Stalin/ zo mňa vyrobil fašistu. Eskamotér.

  Reply
  • 12. novembra 2018 at 21:59
   Permalink

   Pani Slavomíra.
   Áno, s mladými ľuďmi sa treba rozprávať. Líviu nikto zo školy nevyhodil. Ale zbabelá pani riaditeľka neumožnila, aby sa študenti tejto školy oboznámili aj s inými postojmi a názormi, ako šíri fašistka Lívia. Ale ak s tým videom súhlasíte a tiež súhlasíte s možnosťou oboznámiť sa s inými názormi, tak asi s fašizmom sympatizujete.
   .
   Áno s mladými ľuďmi sa treba rozprávať.

   Reply
 • 12. novembra 2018 at 9:51
  Permalink

  Stalin Liviu asi nepochopil. Ona nehovorila o právnom kontexte identity, ale kultúrnom a kultúrne-dedičnom. Navyše vo väzbe na plánované migrácie a následnú elimináciu pestrosti európskych kultúr.
  Navyše, vyššie uvedený článok rieši cenzúru a nie vyjadrenia študentky. Ak študentka porušila zákon, nech dá pán Džugašvili trestné oznámenie, inak musím mať pocit, že sa zastáva elitárskeho režimu, ktorý delí ľudí na rôzne kvalitatívne skupiny, tak ako to podľa neho robí to dievča. Má moju podporu, dnes je takýchto mladých ľudí málo.

  Reply
  • 12. novembra 2018 at 21:55
   Permalink

   Pán Norbert.
   Ale pochopil.
   Bola to pekne naaranžovaná veľmi perfídna fašistická propaganda. A tá nechutnosť, že zmanipulované nezrelé dievča ju odrapkalo na video, ešte perfídnejšia. Toto video bude ešte veľakrát ľutovať, ak si skutočne uvedomuje jeho význam.

   Uvedený článok nerieši žiadnu cenzúru, keďže žiadna nejestvuje. Jej video nikto nezablokoval a každý ho mohol širiť koľko chcel. Vznesená kritika a opovrhnutie ktoré si video zaslúži, je vyjadrenie názoru a nie cenzúra.
   Okrem iného aj sloboda slova má svoje limity a to vtedy ak zasahuje do Vašich či našich práv. A keďže propagovanie sociálneho vylúčenia z hľadiska pôvodu, náboženstva,či farby pleti je proti právam všetkých slušných ľudí,( a je aj protiústavná) tak je jasné, že naša bezpečnosť a naše práva majú prednosť pred jej fašistickými blábolmi.
   Mimochodom tá snaha zakrývať rasizmus, a fašistické tendencie nejakými kultúrnymi tradíciami či vzorcami je priehľadná, ale nachytala veľa ľudí.
   .
   Moje sympatie Lívia nemá, dôvod je prostý. Som humanistický založený človek a vy ste národný socialista, preto sa Vám páči. Síce sa chcete označovať aj s Vašou skupinou za ľavičiarov, ale od toho máte neskutočne ďaleko.

   Reply
  • 13. novembra 2018 at 12:07
   Permalink

   Pán Norbert, myslím, že „Stalin“ dobre pochopil, o čom je reč. Ak nie, tak potom má psychické problémy. V jeho prípade je ale jedno, či ich pochopil alebo nie, jeho úlohou je hľadať zádrapku v textoch, aby mohol osočovať, obviňovať, urážať a tak narúšať tvorivú diskusiu. Spormi a nenávisťou vyvolať nechuť diskutujúcich sem chodiť, diskutovať a tým likvidovať hnutie DAVDVA.

   Je to prirodzené pre tento starý, spráchnivený post-klasický kapitalistický systém. Ak klasický kapitalizmus produkoval ešte pozitívnu tvorivú energiu, po jeho zániku jeho post-klasická podoba produkuje už len negatívnu ničivú energiu. Ničiť všetky zárodky konkurencie, zárodky nového, nových hnutí, ktoré by mohli ohroziť tento spráchnivený systém. Nie je to len v geopolitickej rovine, napr. ničenie celých regiónov a krajín, ale aj v takejto komunitnej rovine.

   Ja som to zažil už v r. 1990, kedy sme založili Robotnícke fórum. Rôzne strany a tajné služby si tam podľa všetkého nasadili svojich ľudí. Jeden, Klobušník sa aj priznal, že ho poslalo HZDS. Dostal som tiež informáciu, že popredný funkcionár chodí na americké veľvyslanectvo. Bolo pre mňa záhadou, načo tam môže chodiť. A zrejme tam bolo viac takých ľudí. Hnutie bolo ťahané rôznymi smermi, rozbíjané, až sa rozpadlo.

   Ktovie, aké reakčné, dalo by sa povedať priam pekelné sily zastupuje „stalin“. Nemal ešte jeden konštruktívny príspevok,, všetko bolo len o popieraní. A podľa všetkého aj Ján Zvolen tu zastupuje sily blízke SaS a pokus nasmerovať články a diskusiu proti Smeru. Určite sa okolo DAVDVA, ako aj okolo iných ľavicových hnutí pohybuje mnoho takýchto ľudí.

   Ak by „stalin“ príliš rozbíjal diskusiu, robil ju nechutnou, osočoval všetky články a komentáre, redakcia má právo urobiť opatrenia. Ale myslím, že po tomto začne mierne kultivovať svoje komentáre, aby nebol vylúčený z diskusie.

   Reply
   • 13. novembra 2018 at 12:35
    Permalink

    Pán Antal, viete ako ho najskôr umlčíme? Že budeme mlčať.
    A nie je osočovanie, hanobenie dobrého mena náhodou trestný čin?

    Reply
    • 13. novembra 2018 at 14:00
     Permalink

     P. Kotrádyová, áno, veď ja s ním ani priamo nediskutujem, nemá to zmysel, jeho odpoveď je dopredu jasná, ako napísaná podľa šablóny.
     Treba diskutovať na naše témy.

     Chcel som len vyjadriť názor, aj redakcia potrebuje počuť názory ostatných, takíto „diskutéri“ sú pre médiá problém. Ale väčšina aj veľkých médií na základe takýchto skúseností zaviedla kódex diskusie a takéhoto diskutéra by ihneď vylúčili. A k niektorým témam, napr. o rómskej problematike, holokauste, ap. diskusiu priamo vylúčia. A to si hovoria demokratické médiá.

     Reply
     • 13. novembra 2018 at 15:03
      Permalink

      Nie, nie, dobre, pán Antal, že ste to napísali, kadečo sme sa dozvedeli.
      Koniec koncov je to vec pána Jankecha, na akú stranu sa postaví, či na stranu Dobra alebo Zla. Je to jeho voľba. Vybral si a my mu môžeme len zaželať, aby ho svedomie veľmi nehrýzlo, ak vôbec nejaké má; nechce sa mi veriť, že nemá. Aj jeho vstup do tejto diskusie mal svoj význam, ukázal nám, akí nesmieme byť. A určite aj v ňom je niečo dobré, len to v tejto diskusii neukázal, bohužiaľ.

     • 13. novembra 2018 at 22:52
      Permalink

      Pán Antal. Netrepte.
      Žiadny diskutujúci ktorý dodržuje zákony tejto krajiny nemôže byť problém. Problém môže byť iba pre nedemokratické médiá, ktoré majú strach zo slobodných názorov.
      A mimochodom, však diskutujem na Vaše témy. Teraz diskutujeme ku komentáru fašistickej Lívie, ktorej sa zastali národní socialisti označujúci sa za ľavicu.
      Jednoducho zábava:))

 • 13. novembra 2018 at 20:59
  Permalink

  Pani Slavomíra, verte že som na tej správnej strane. Teda na strane dobra. Tí čo sympatizujú s Líviou sú na tej strane barikády, ktorá spôsobila holokaust. A to je zlo. Či máte k tomu nejakú alternatívnu pravdu?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *