Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Do našej rubriky Hlasy pozdvihnuté z ticha, v ktorej priebežne zachytávame inšpiratívne a podnetné komentáre a diskusné príspevky zo sociálnych sietí, sme opäť zaradili komentár vyštudovaného kulturológa, absolventa UKF v Nitre, Jozefa Smatanu. Nakoľko vo svojom príspevku vyjadril podporu aj projektu DAV DVA, týmto by sme sa mu chceli zároveň aj poďakovať a vyjadriť presvedčenie, že náš-váš projekt bude i naďalej rásť – inú možnosť nemáme, musíme sa organizovať.

Jozef Smatana: „Faktom je, že žijeme v kapitalizme, ktorý stráži a manipuluje naše túžby, potreby, sny a ašpirácie. Ja osobne verím v možnosť prekročiť systém a vymaniť sa z jeho zajatia.Verím v pravdu, ktorá je emancipačnou silou. Chcem poďakovať všetkým novodobým disidentom, a teda každému, kto bojuje za humanistické ideály a stojí proti korporatívnemu molochu s tisíckami platených ideológov, úradníkov, vojakov, policajtov, tajných agentov, finančných skupín a politikov. Rád by som vyjadril veľkú vďaku všetkým disidentom kapitalizmu, ktorí sa nevzdávajú a bojujú proti systému napriek tomu, že im to prináša mnohé úskalia a problémy. Disident je človek, ktorý nepatrí do žiadnej etablovanej a tendenčnej skupiny ideológov a napriek životným komplikáciám bojuje za svoje presvedčenie a za práva slabých a vylúčených. Ak teda vyjadrujem svoju úctu všetkým disidentom, znamená to, že aj ľuďom, ktorých som spoznal a ktorí sa zoskupili okolo nového kultúrno-politického časopisu DAV DVA, a všetkým, ktorí spolupracujú s touto skupinou. Pre mnohých to možno bude prekvapenie, ale časy sa zmenili – dnes sa už disent nenachádza vpravo, ale vľavo. Tam je dnes ríša politického romantizmu a hrdinstva.“

Foto: Alan Hilditch, CC

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *