V Kalábrii začína proces storočia s členmi ‚ndranghety

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračné foto: RODNAE Productions – Pexels

V talianskom kúpeľnom meste Lamezia Terme sa dnes za prísnych bezpečnostných opatrení začína „proces storočia“ s niekoľkými stovkami členov organizovanej zločineckej skupiny ‚ndrangheta. Hlavným prokurátorom je Nicola Gratteri a vyjadril nádej, že tento proces zasadí zničujúcu ranu tejto zločineckej organizácii, ktorá sa po tichom úpadku sicílskej mafie považuje za momentálne najvplyvnejšiu na svete. Organizácia vybudovala svoje základne vo veľkej časti Európy, Ameriky a severnej Afriky.

Nebezpečnosť tejto skupiny a ich spôsobu „podnikania“ je v tom, že sa snažia ovládnuť celé regióny. Tam, kde sa im to podarí, ovládajú všetok život. Ktokoľvek, kto tam chce začať podnikať alebo si otvorí obchod, sa s nimi nejako musí dohodnúť.

Prokurátori očakávajú, že vypočujú okolo 900 svedkov a proces bude trvať viac ako rok. Tých niekoľko stoviek zločincov uviazlo v sieti vyšetrovania predpokladaného bossa Luigi Mancusa z mesta Vibo Valentia. Činnosť ‚ndranghety sa popri legalizácii príjmov z kriminálnej činnosti zameriava na infiltráciu lokálnych municipalít, súdov a polície. Aj tieto aktivity budú predmetom intenzívneho záujmu súdu. (zdroj)

Poznámka: …takže uvidíme, či ešte o tejto veci slovenské hlavnoprúdové médiá ešte napíšu, lebo momentálne sú len zaujaté niečim iným, alebo ich nezáujem vyplýva s toho, že by boli najradšej, aby sa na „taliansku stopu“ už zabudlo.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *