VIDEO: Jalal Suleiman: Za Socializmu bolo všetko Slovenské, niet väčších národniarov, než komunistov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Faktom je, že ten, tá i to, ktorí odmietajú odkaz SNP a antifašistické tradície slovenského národa sú vedome či nevedome sympatizanti fašizmu! Odmietame spájať národné záujmy slovenského národa s extrémizmom či neofašizmom. Národná emancipácia je naplno realizovateľná iba v socializme. Rád polemizujem s tými, ktorí tvrdia, že súčasný mafiánsko- zbohatlícky systém umožňuje národom emancipovať sa. V tomto smere máme skúsenosti. Stačí nebyť hlúpy a zmagorený. Nevidím väčších národniarov než komunistov.

Za socializmu všetko tu naokolo bolo skutočne slovenské. My sme tu nemali mestské, obecné, či krajské a okresné úrady! Tu sme počas socializmu mali národné výbory! Východoslovenské, stredoslovenské a západoslovenské kraje! Tu sme nemali U. S. Steel ale Východoslovenské železiarne a patrili všetkým ľuďom prostredníctvom štátu! Teda všetko bolo slovenské nielen formálne, ale aj obsahovo! Potravinová a energetická sebestačnosť národa je viac než vlajkou či symbolikou. Aj preto, drahí národne cítiaci spoluobčania, sme národniari a chceme tu obnoviť socializmus.
Slovensko je dnes Bratislava. A tá žiaľ je jedna veľká zahraničná spoločnosť! Slovák tu nie je doma, ale zamestnancom zahraničnej spoločnosti a zahraničného kapitálu. Isteže, už tu nik, ani my komunisti, nechceme totalitu štátu. I my sa dnes kriticky dívame na to, že v socializme štát rozštiepil atóm a zároveň sa ulakomil na predaj novín, hotdogov, reštauračných a hotelierskych služieb. Súkromný národný sektor tu vždy bude mať miesto. Ide nám o strategické podniky. Tie musia byť v rukách štátu.

Dnes nik nepochybuje o tom, že finančno-ekonomická kríza sa približuje. Každý si vie predstaviť dôsledky straty pracovných príležitostí a nesmierne ťažké následky z neschopnosti splácania úverov. Iba štátnou bankou dokážeme ochrániť záujmy ľudí, najmä mladých rodín.
Iba socialistické istoty dokážu zabezpečiť dôstojné podmienky života. Iba týmito socialistickými istotami dokážeme čeliť svetovým i regionálnym krízam.

Vlastenci, národniari a socialisti, pridajte sa! Ideme do ohromnej bitky s neoliberálnou lúzou.. stojte s nami… odmietajte neoliberalizmus a sociálny fašizmus!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “VIDEO: Jalal Suleiman: Za Socializmu bolo všetko Slovenské, niet väčších národniarov, než komunistov

 • 14. septembra 2019 at 22:43
  Permalink

  Jalal Suleman, to je náš vzor, s jeho slovami sa dá len súhlasiť. Nedajme si Slovensko, až to vôbec už nie je vopred všetko poza náš chrbát predané.

  Reply
 • 15. septembra 2019 at 9:38
  Permalink

  „Isteže, už tu nik, ani my komunisti, nechceme totalitu štátu.
  I my sa dnes kriticky dívame na to, že v socializme štát rozštiepil atóm a zároveň sa ulakomil na predaj novín, hotdogov, reštauračných a hotelierskych služieb.
  Súkromný národný sektor tu vždy bude mať miesto.“

  No tak na toto veľký pozor, súdruhovia !

  Pokiaľ viete ( ako ) zabezpečiť dôsledné dodržiavanie SOCIALISTICKÉHO zákonníka práce, dôsledne dodržiavanie odvodových povinností, a dôsledný výber daní a dusiť „kreatívne“ účtovníctvo a „optimalizáciu“ záväzkov, tak prosím, no v opačnom prípade oslabíte ľavicový cieľ silného štátu, budete ho takto oslabovať vydržiavaním triedy malokapitálu a maloburžoázie a budete si na hrudi hriať hada so sebeckými pravicovými záujmami – a činnosťou.

  V spoločnosti vždy bude jestvovať 10 – 20 % skupina „šikovných“, ktorým je socializmus, jemne povedané tesný – pozri na subtriedu vekslákov za socializmu. A vy ich chcete legalizovať z kriminálnej podtriedy, na riadnu legálnu triedu malokapitálu a maloburžoázie, spravidla nepriateľskú voči socializmu ?!

  Tak to ňi soudruzi – takhle ten socialismus nevybudujem !

  Reply
 • 16. septembra 2019 at 8:46
  Permalink

  Video? Vynikajúce!!!
  Ale súhlasím i s komentárom Martina, lebo:“Bohatstvo je ako morská voda, čím viac ju človek pije, tým je smädnejší.“/Arthur Schopenhauer/ Kapitál rád papká.
  P.S. Slováci/česť výnimkám/ po socializme netúžia, čo tam po tom, že sa tu i tam niekto hodí pod vlak alebo obesí, čo tam po tom, že už aj deti vyskakujú z okien /pred týždňom vyskočil v susednom meste z okna 12 ročný chlapec/, čo tam po tom, že sú tu bezdomovci, nezamestnaní, čo tam po tom, že sa spoločnosť kriminalizuje, že v nej vládne nevraživosť a nenávisť…Slovákov /česť výnimkám/ toto veľmi netrápi, stačí, že majú /zatiaľ/ dobre platenú prácu, veľmi dobre platenú prácu, výborne platenú prácu, alebo vôbec nemusia pracovať, stačí, že majú supermarkety a môžu cestovať.
  A že majú okovy na rukách? Kdeže, to sú ozdobné náramky.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *