VIDEO: Prvomájové vystúpenie DAV DVA: Juraj Janošovský

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Delegát DAV DVA, Ing. Juraj Janošovský vystúpil na prvomájovej demonštrácii v Bratislave. Video si môžete pozrieť:

„Hovoril som bez papiera, takže priložený text je len „prípravou“. Teda to, o čom som chcel hovoriť..Vitajte súdruhovia, vítajte vážení spoluobčania. Stretli sme sa, aby sme oslávili prácu, ako ľudskú činnosť tvoriacu hodnoty. Prácu na poli, v domácnosti, za volantom, či pri páse, prácu pri počítači na novom projekte, v laboratóriu, ambulancii v triede, prácu v podzemí, vo výške, i na zemi. Bez práce by nemali naše deti a vnuci čo jesť, bez práce by sme boli iba čudné a bezbranné lesné zvery. Prišli sme dnes kapitálu, bankárom, oligarchom, majiteľom tovární a činžiakov, pripomenúť, že bez našej práce by mali iba kopu papiera, betónu a železa. Prišli sme sa pochváliť, čo sme vytvorili. To pekné okolo nás neposadili Vaše peniaze, to čo stojí tu na okolo nepostavili Vaše obligácie, nejazdia tu autá, ktoré vyrobili Vaše úvery. To všetko je dielo ľudských rúk. Preto, že nás okrádate o našu prácu, že nás nútite predávať našu silu za biedne platy sme prišli protestovať aj proti kapitalizmu. Systému, ktorý stráži vaše majetky tisíckami policajtov, ktorý hrozí bombami a žoldniermi vojsk NATO, každému, kto kapitalizmu, kolonializmu a imperializmu odporuje. Prišli sme sa pripomenúť systému sudcov, advokátov a exekútorov, ktorí vyciciavajú ľudí práce na prospech úžerníkov a gaunerov, v kabinetoch, správnych radách, aj v prezidentskom paláci, aj v mafiánskych haciendách. Chceme Vám pripomenúť, že to tu vždy tak nebolo, že si pamätáme, keď na Slovensku bol pracujúci občan, jeho rodina, deti a rodičia zabezpečený bezplatnou zdravotnou starostlivosťou, nikto nepýtal peniaze za zubné náhrady či potrebné lieky. Naše deti chodili bezplatne do škôl vrátane vysokých a po ich skončení mali prácu, pri založení rodiny dostávali naše dospelé deti nenávratné pôžičky, stavali si vlastné domy, či dostávali nové byty. Aj keď nie vždy do roka, ale nikdy sa nemuseli kvôli novému bytu stať na celý život otrokmi – s bankovou hypotékou za krkom. Socializmus mal svoje chyby, ale chyby vždy rozumní ľudia dokážu odstrániť. Namiesto toho sa k moci dostali privatizéri, reštituenti a kolaboranti, ktorí vypredali národný majetok zahraničným investorom, nechali zničiť družstvá a na úrodnej pôde stavajú kórejcom, nemcom, francúzom montážne haly kde za nízku mzdu pracujú bezprávní zamestnanci. Vozia k nám odpad zo Západu, kŕmia nás podradnými potravinami a štvú proti Rusom. A dokonca dovážajú aj lacnejších agentúrnych otrokov z tretích krajín. Nútia ich pracovať za ešte horších podmienok a vydierajú domácich prepúšťaním, či odchodom zo Slovenska!
Oficiálna antikomunistická propaganda sa podobá fašizmu tridsiatych rokov. Podobá sa tej dobe aj rinčanie zbraňami. A podobá sa tej dobe aj dnešný policajný štát plný klamstiev, cenzúry, odpočúvaní, lživej propagandy.
Komunisti tu boli vtedy, keď četníci v Krompachoch či Košútoch strieľali do hladujúcich, komunisti bojovali proti fašistickému režimu ovládanému z Berlína. Komunisti sú tu dnes , keď exekútori dusia dnes ľudí na Slovensku, sú tu, keď ľuďom predávajú potraviny za ceny ako v Západnej Európe, ale vyplácajú žobrácke mzdy a dôchodky. Komunisti protestujú proti kapitalizmu, proti Bruselským a Washingtonským okupantom, protestujú proti zotročovaniu občanov Slovenska!
Kolaboranti s Bruselom, poskoci amerického veľvyslanca, sme tu a nebudete spokojne spať, kým tu my budeme!. Utešujete sa, že ľudia sú zatiaľ ticho. Vydierate ich stratou práca, stratou domova, stratou budúcnosti. Ukrajujete zo stále menšieho krajca chleba. Všetkého do času. Spieva sa, že nič netrvá večne – ani láska k jednej slečne ľ. Slovensko začínalo v predchádzajúcich vojnách ako okupovaný štát a z donútenia na strane agresorov Vtedy, keď Rakúsko-uhorská monarchia napadla Srbsko a aj keď Nemecko napadlo sovietske Rusko.
No vždy – hrdinovia zo SNP, či zbehovia cisárskej armády – dokázali tieto vojny vyhrať po boku víťazov. Naposledy po boku Sovietskeho zväzu. Vy, čo slúžite za stravu a žold, súčasnému režimu pamätajte na to aj v súčasnej vojne Západu proti Rusku, proti Slovanom a proti pracujúcim celého sveta. Buďte pasívny, nenechajte sa zlákať sľubmi a judášskymi krokmi ku kolaborácií s okupantami a miestnymi kolaborantami…. Pamätajte spravodlivého súdu dejín a nášho ľudu. My sme tu prežili Nemca, Turka, Uhorských veľmožov, prežijeme aj amerických a kórejských podnikateľov a a prežijeme aj ich domácich kolaborantov.  Nech žije práca- matka pokroku! Nech žijú komunisti, občania na strane svojho národa, spravodlivosti“


Karol Ondriáš sprostredkoval ďalšie linky na videa (v chronologickom poradí vystupujúcich):

1. Máj Bratislava 2018; Prejav za KSS: Ján Chalabala; 1/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie, súdruh Ján Chalabala.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/wgdCxX8QRxs

1. Máj Bratislava 2018; Prejav za KSS: Jalal Sulejman; 2/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie; Prejav: podpredseda KSS, súdruh  Jalal Sulejman.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/chMSQVlz6l8

1. Máj Bratislava 2018; Prejav za DAV-DVA: Juraj Janošovský; 3/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie; Prejav: za DAV-DVA, Juraj Janošovský.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/tqNiGc19ZNQ

1. Máj Bratislava 2018; Prejav za DAV-DVA: Dušan Borovský; 4/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie; Prejav: za Občianske zrduženie proti vojne, Dušan Borovský.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/iYMHaGA38Bs

1. Máj Bratislava 2018; Pieseň práce; 5/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie; Pieseň práce.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/AeoAaB8v46I

1. Máj Bratislava 2018; Internacionála; 6/6
Socializmus – komunistický zázrak novej civilizácie; Internacionála.
Takéto video slovenské totalitné masmédiá – „mediálne fekálne jamy“ majú zakázané odvysielať.
https://youtu.be/ZjHlDaCRloE

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


12 thoughts on “VIDEO: Prvomájové vystúpenie DAV DVA: Juraj Janošovský

 • 2. mája 2018 at 9:22
  Permalink

  Video:/Prvomájové vystúpenie DAV DVA: Juraj Janošovský/:
  PERFEKTNÉ !!!
  VESELO I VÁŽNE
  „Cisárovi nové šaty“ ušili,
  odvtedy ich stokrát prešili.
  Firma „Nahý“ prekvitá!
  „Ach, strih a tá kvalita!
  Ako dobre je nahota ušitá!“
  Firma na výrobu nahoty
  si zatiaľ stavia paloty!
  A my chodíme nahí po svete,
  myslíme si, že sme top,
  no sme len obete.

  Muži si tú značku chvália:
  „Ženám pristane!
  Firmu si vziať nedáme!!!“

  Reply
 • 2. mája 2018 at 12:31
  Permalink

  Schvaľujem samostatné vystúpenia komunistov !

  Naopak, vystupovanie na podujatiach spolu s ľudákmi, katolíkmi a „nepolitickými“ politikmi ( My sme tu doma !, Proti štátnemu prevratu, … ) vrelo neodporúčam. Pokiaľ máte spoločné politiky ( napr. vystúpenie v NATO ) môžete vzájomne tvoriť a pripomienkovať si príslušné zákony, tvoriť a podpisovať petície … – ale to je tak všetko. Vystupovanie spolu s ultrakatolíkmi, ľudákmi, skinhedmi a nacionalistami ( nie vlastencami ), ktorí by všetkých komunistov najradšej zo samej katolíckej lásky povešali, vyznieva veľmi, veľmi … rozpačito.

  Je potrebné aby komunisti vystupovali samostatne v hlavnom meste, ale aj v krajoch – okresné organizácie by sa mali aktivizovať a organizovať vystúpenia za účasti vedenia strany po okresných mestách a prípadne veľkých obciach.
  Treba zvážiť, či strana by nemala mať jedného plateného člena ( napr. predsedu ), na ktorého plat sa členstvo bude každomesačne skladať. Jeho úlohou by bolo vystupovanie na verejných zhromaždeniach po celom Slovensku, organizovaných okresnými organizáciami, a propagovanie komunistického programu, vlastenectva a socializmu, ako možnosti voči kapitalizmu a globalizácii.

  Napr. 1. máj by mal byť hlavným komunistickým sviatkom – komunistickými vianociami a preto som rád, že komunisti aj keď s obmedzenými možnosťami organizujú stretnutia s občanmi. Do televízie a rozhlasu sa ešte dlho nedostaneme, preto musíme pôsobiť na námestiach a uliciach.

  Reply
  • 3. mája 2018 at 17:26
   Permalink

   Veru tak, len ďalej sami a len sami. Tak si to polpercento podpory spoľahlivo udržia. Hlavne ak ostatných budú odmietať kvôli nálepkám, ktoré im dali „štandardné“ strany a „štandardné“ médiá.

   Reply
   • 3. mája 2018 at 18:50
    Permalink

    Aha – takže komunisti k 5% akcelerujú po boku ľudákov a pseudopolitikov hrdo sa samooznačujúcich ako „ani pravicový, ani ľavicový priamodemokrat“ ?

    Určite ?

    Ták úrčiťéé.

    Reply
 • 2. mája 2018 at 12:35
  Permalink

  To sú všetky vystúpenia z Bratislavy ?

  Videl som tam potulovať sa ako vždy nasratého Kopasa s nejakým papierom ( s prejavom ? ) ako by sa pripravoval na prejav. Nevystúpil ? Ak vystúpil, potom video z toho nie je ?

  Reply
 • 2. mája 2018 at 21:02
  Permalink

  Juraj ako vždy perfektne. Ale . Komunisti zaspali dobu. Starčekovia a babičky v tak malom počte nič nezmôžu. Väčšina ľavicovej verchušky nemá bohužiaľ šajnu ako pracujúci ľudia na Slovensku dorábajú svoj chlieb. Jedna nočná za pásom bývalého predsedu vlády nedáva obraz o tom ako v skutočnosti ľudia práce lopotia na svojich vedúcich, majiteľov i všetku tú ostatnú háveď , ktorá háji farby kapitalizmu.
  Pekná básnička slečna Slavomíra. Máte na to. Napíšte i do Slova, Pravdy možno i RTVS Vám to uverejní …

  Reply
  • 2. mája 2018 at 21:05
   Permalink

   Dobre – konštatuješ stav.

   Máš aj nejaké návrhy, riešenia ?

   Reply
  • 3. mája 2018 at 13:37
   Permalink

   Ďakujem za pochvalu,laco, cením si ju! Do RTVS nikdy-zimomriavky z modrých redaktorov! No zastavím sa pri tých starčekoch a babičkách. Že nič neurobia?! Už urobili-prišli !!!

   Reply
 • 3. mája 2018 at 17:16
  Permalink

  K tým starčekom a babičkám len toľko, že počet dôchodcov v SR je 1,39 milióna. Slušná volebno-palebná sila. Jediná záhada je, prečo nevolia komunistov. Nejde mi to do hlavy …

  Reply
  • 3. mája 2018 at 19:15
   Permalink

   Pán Juhár, nie je to až taká záhada! Mne je to jasné, prečo nevolia komunistov. Nemôžem to napísať, lebo je tu „demokracia“, takže „psst“.

   Reply
 • 4. mája 2018 at 6:56
  Permalink

  v prejave sa ako vždy zabudlo na to najdôležitejšie
  od roku 2006 nám vládnu komunisti vo vláde 12 rokov !
  o čom presvedčili slovensko???
  že košeľa je bližšia ako kabát
  zvládajú najlepšie propagandu
  chudoba rastie
  štát ale aj občania sa zadlžujú a nielen finančne

  PRETO ľudia nevolia komunistov v KSS, lebo ich volia v SMERE !!!

  Reply
  • 4. mája 2018 at 7:56
   Permalink

   Máte problém rozoznať sociálnych demokratov od komunistov ?!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *