VIDEO: Skutočná tvár európskej demokracie… Tisíce ľudí zatvorených, stovky zranených a niekoľko mŕtvych

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Redfish informuje: Tisíce zatvorených, stovky zranených a niekoľko mŕtvych. Macronov režim spustil represie proti hnutiu Žlté vesty a trvá to už 20 týždňov… Toto je skutočná tvár európskej demokracie?

(Thousands arrested, hundreds injured and several dead. Macron’s government has repressed the Yellow Vest movement violently over more than 20 weeks. Is this the true face of European democracy?)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “VIDEO: Skutočná tvár európskej demokracie… Tisíce ľudí zatvorených, stovky zranených a niekoľko mŕtvych

 • 6. apríla 2019 at 20:41
  Permalink

  DEMOKRACIA BOHATÝCH?
  Pohľad do minulosti:

  Krvavá nedeľa je masaker, ktorý sa odohral počas pokojnej demonštrácie robotníkov v Petrohrade r.1905.
  Pochod usporiadal populárny pravoslávny ľudový kazateľ Gapon, ktorý bol jedným z organizátorov robotníckeho hnutia v Petrohrade. 3. až 8. januára vstúpilo vyše 100 tisíc petrohradských robotníkov do štrajku s cieľom bojovať za svoje sociálne, pracovné aj politické práva. Gapon, ktorý stál na čele hnutia rozhodol, že nasledujúcu nedeľu prinesú cárovi zoznam svojich požiadaviek.Skupiny robotníkov, ale aj žien a detí smerovali k cárskemu Zimnému palácu s cieľom predložiť cárovi Mikulášovi II.„Poníženú žiadosť verných poddaných cárovi s prosbou o zlepšenie pracovných podmienok.“ Procesia, ktorú viedol pop Gapon plánovala odovzdať cárovi petíciu, v ktorej žiadali o zlepšenie pracovných podmienok, zvýšenie mzdy ženám a deťom, zrušenie cenzúry a toleranciu v náboženských otázkach. Medzi inými niesli na čele procesie veľký cárov portrét a biely transparent s nápisom: „Vojaci, nestrieľajte na ľudí!“
  Ako skončila táto„Ponížená žiadosť?
  Oficiálny počet obetí sa odhaduje asi na 130 mŕtvych a okolo tisíc vážne zranených. Vzhľadom na to, že nie všetci mŕtvi boli oficiálne zaregistrovaní štátnymi orgánmi, usudzuje sa, že počet obetí mohol dosiahnuť asi 200 mŕtvych a 800 ranených, medzi nimi žien i detí.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *