VIDEO: Trápite sa nad politikou? Ako to vidia kamene

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ekologickí aktivisti často riešia otázku, prežitia ľudstva alebo planéty. Trápi však táto téma kamene?  V krátkej 3D rozprávke vedú kamene také isté rozhovory ako my, až na to, že v dimenzii geologického času. Hovoria však tak pomaly, že ich nepočujeme. Jediné čo kamene trápi, je nepríjemný mach. Dvaja kamení kamaráti sledujú z kopca vývoj civilizácie od kolesa po zánik ľudstva. Krátky film vznikol v roku 2003 v réžii Chrisa Stennera, Heidi Wittlinger a Arvid Uibel. Nemecký film Das Rad (Kamene), bol nominovaný na Oscara za animovaný film a vyhral niekoľko ďalších ocenení. Ak sa teda nabudúce budete rozčuľovať nad slovenskou politikou, stavom kultúry či medziľudskými vzťahmi, pozrite si tento ekologicko-existenciálny film, ktorý vás zaručene upokojí. Otázka na záver, je ľudstvo schopné prežiť a nezničiť v dôsledku vlastnej deštrukcie?
České znenie pripravil Fénix Pro Dabing. 

Prečítajte si aj rozhovor ekologickým aktivistom Adriánom Ondrovičom pre DAV DVA: Hodiny skazy boli posunuté

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *