Vláda pácha generačný rasizmus, hovorí Ľuboš Blaha

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


To, čo pácha Matovičova vláda na dôchodcoch – to je generačný rasizmus.

1. Oberajú seniorov o stovky eur pri vianočnom dôchodku, ale nie je to len o peniazoch. 2. Je to aj generačnej nenávisti, ktorá sa šíri na sociálnych sieťach – šíria resentiment voči celej skupine ľudí iba na základe ich veku. Presne tak, ako to robia rasisti na základe farby pleti.3. Je to aj o historickej nenávisti, keď sa životy celých generácií označujú v mene primitívneho antikomunizmu za zločinecké a odsúdeniahodné. Prepisujú dejiny len preto, aby mohli našich rodičov a prarodičov dehonestovať a morálne znetvoriť. 4. Je to aj o likvidácii solidarity v slovenskej spoločnosti – naši seniori tu vybudovali všetko, čo máme, vychovali nás, starali sa o nás. Oni nemajú čo prosíkať o trinásty dôchodok, oni naň majú právo – oni si ho zaslúžia! 5. Celý život poctivo pracovali a dnes ich minister Krajniak bezohľadne okráda. A pritom sám za trináste dôchodky hlasoval – toto je podvod, aký nemá v dejinách slovenskej ekonomiky obdoby!6. Sú to naše mamy a otcovia, staré mamy a starí otcovia, naše rodiny. Starajú sa o vnúčatá, zveľaďujú našu krajinu, naďalej sú súčasťou tzv. striebornej ekonomiky a sú obrovským prínosom pre Slovensko. 7. Len cynickí liberáli ich môžu brať ako príťaž. Len sociálni netvory ich môžu oberať o to, na čo majú právo – o trináste dôchodky. 8. V parlamente som sa to Matovičovmu valcu snažil slušne a odborne vysvetliť, ale to je ako keby ste hrach na stenu hádzali. Oni ani nevedia, kto to bol Keynes – polka koaličných poslancov si zrejme myslí, že je to značka prášku na pranie. 9. Desí ma, akí diletanti dnes vládnu na Slovensku a ešte viac ma desí, akí sú suroví a bezcitní. 10. Bojujeme za naše starých otcov a staré mamy, bojujeme proti vláde sociálnych netvorov, bojujeme proti neoliberálom. Sme ľavičiari a je to naša morálna povinnosť. Pripájam môj krátky prejav, nech sa páči, priatelia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Vláda pácha generačný rasizmus, hovorí Ľuboš Blaha

  • 19. septembra 2020 at 10:05
    Permalink

    Od dnes sa nedá dostať na verejné profily na fakbuku bez prihlásenia sa doň. Týka sa to samozrejme aj DAVu.

    Čo sa deje ? Veľký brat ťa vidí ?!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *