Vo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných PCR testoch dával negatívny výsledok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom
(zdroj)

Francúzske ministerstvo zdravotníctva v pondelok neskoro večer vydalo informáciu o zistení nového variantu koronavírusu v Bretónsku v nemocničnom centre Lannion. Viaceré z krvných vzoriek, ktoré obsahovali tento vírus, vykázali pri prvotnom PCR teste negatívny výsledok. Nový variant vírusu teraz skúmajú vedci z Pasteurovho inštitútu, či je možné, že nové mutácie spôsobia ťažšiu detekovateľnosť vírusu pri testoch. Nová francúzska mutácia nie je ani nákazlivejšia, ani nebezpečnejšia, ako predchádzajúce varianty.

Politico zverejnilo aj podrobnejšie informácie, z ktorých vyplýva, že nový variant sa našiel v skupine 79 vzoriek od pacientov s príznakmi, z ktorých 8 obsahovalo tento nový variant.

Ešte viac podrobností zverejnil portál The Connexion. Skúmané vzorky pochádzali od pacientov s typickými príznakmi a lekári boli pôvodne prekvapení, že štandardný PCR test vírus neodhalil. Preto podrobili vzorky ďalšiemu výskumu molekulárnou analýzou, ktorá prítomnosť vírusu potvrdila.

Všetky médiá, ktoré priniesli túto informáciu, pripájajú dodatok, že vírusy mutujú prirodzene a je normálne, že sa pravidelne objavujú nové varianty.

Poznámka: Viaceré významné svetové médiá (napr. Reuters, Jerusalem Post, Emirates New Agency) priniesli informáciu o novom francúzskom variante bez zmienky o prvotnom negatívnom výsledku PCR testu. Vzhľadom na vetu o tom, že vírusy mutujú pravidelne (a nových variantov sú už tisícky) tejto informácii zjavne chýba logický kontext. Upozorňujeme čitateľov, že takto sa zvykne prejaviť „chyba v matrixe“.
Väčšina svetových médií túto informáciu zatiaľ nezverejnila vôbec.
Upozorňujeme čitateľov aj na to, že postup lekárov vo Francúzsku je štandardný a donedávna patril aj k správnej nemocničnej praxi na Slovensku. Výsledky laboratórnych testov sa vždy dávajú do korelácie s klinickým obrazom a v prípade pochybností sa vykonajú ďalšie vyšetrenia. Samotný výsledok jedného laboratórneho testu NIKDY nesmie byť rozhodujúci na stanovenie diagnózy ani liečebného postupu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *