Voľby nebudú ani slobodné, ani demokratické

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tieto voľby nebudú ani slobodné, ani demokratické. Už to, že v ústrednej volebnej komisii nie sú zastúpené všetky strany, ktorých predstavitelia kandidujú, zaváňa totalitou. Ako môže politická strana sledovať sčítavanie a následne zber údajov, keď v najvyššej volebnej komisii sú zakonzervované strany, ktoré sú v parlamente? Ako môže kandidát vedieť, že sa nejako nečachre s hlasmi vo vyšších komisiách? Celé voľby sa tak stávajú prach obyčajnou fraškou. Štátna volebná komisia je hybrid, je to nepekná jazva „na tele“ tzv.buržoáznodemokratického volebného systému.

Pozrime sa na samostatné voľby, a dajme tomu trochu športovej terminológie. Máme štartovaciu čiaru, na ktorej stoja pretekári a čakajú na výstrel z pištole. Ten príde, no právo majú odštartovať len vybraní pretekári, následne, keď dotyční pretekári zabehnú tri kolečka, odštartujú sa ostatní pretekári. Do cieľa pribehnú logický prví odštartovaní pretekári. A aby bola sranda dokonaná ostatným sa pripočíta penalizácia 5 minút. Že je to riadne od veci? myslíte? Opak je bohužiaľ pravdou. Aj v predvolebnom „klaní“ sú zvýhodnení niektorí kandidáti, ktorí sa prostredníctvom bilboardov, rozličných informačných kampaní, krajských novín atď prihovárajú voličom. Majú možnosť byť „odštartovaní“ o niekoľko kolečiek skôr, ako kandidáti ostatných politických subjektov, ktorí na takúto volebnú, pardon nechal som sa uniesť, informačnú kampaň nemajú ani prostriedky, ani možnosti. Logický je to výhoda pre vybraných kandidátov.

Následne na to vybraní kandidáti dostávajú aj takzvanú nepriamu podporu zo strany médií, ktoré ostatných kandidátov, neraz aj s lepším programom potláčajú do úzadia, to je tá „penalizácia“. Rozličné informácie, prieskumy, grafy, zaplatené agentúry masírujú mienku voličov, ktorí majú skryto pochopiť, že len vybraný kandidát má byť právo zvolený do funkcie predsedu /župan si zaveste do kúpelne na háčik, nemáme župy, ale VÚC-ky/ A tak zrazu pre voličov sú pretláčaní tí bežci dlhých politických tratí, ktorí boli odštartovaní v pretekoch volebnej kampane pištoľou skôr /výstrel z Auróry ešte len príde a potom uvidíte. Môžme takéto voľby nazvať demokratické?

Pravdoláskari zdôrazňujú, že demokracia je to, keď môže kandidát slobodne kandidovať vo voľbách. To nie je pravda. Demokracia v ponímaní starých Grékov bola vtedy, ak mohol kandidát nielen slobodne kandidovať a tlmočiť svoje názory, ale aj mať rovnaké možnosti ako ostatní politickí kandidáti z konkurenčných skupín. O zvolení do funkcie mali rozhodovať skúsenosti, šikovnosť, výrečnosť a program kandidátov. U nás je to naopak. Síce môže kandidovať ktokoľvek, kto si podá kandidátku, zvolenie však závisí od žochu peňazí. Diktatúru proletariátu obľúbený to terminus technicus pravdoláskarov vystriedal druhý politický termín – diktatúra kapitálu, ktorá je naopak u pravdoláskarov veľmi neobľúbená, zrejme vedia prečo. Recidívu súčasnej buržoáznej demokracie preukazujú aj prezidentové finančné machinácie. Až dnes vyplávali na povrch skutočnosti o krátení daní, využívaní peňazí firmy na prezidentskú kampaň. V plnej nahote sa preukázala práva tvár buržoáznej demokracie – právo byť zvolení majú byť len tí, ktorí na to majú skupiny v pozadí, predajné perá, novinárske prostitútky a plné žochy peňazí. Moja skúsenosť tiež poukazuje v plnej nahote o tom, kto je zvolený. Krátko po voľbách do VÚC pred štyrmi rokmi mi volali z Fair play, koľko som minul na volebnú kampaň – nechceli mi veriť, že len 12,28€. Tak môžme vidieť ako rozhodujú o miestenkách do parlamentu, vyšších územných celkov, mestských zastupiteľstiev peniaze, moc a odporúčanie presstitutov, ktoré sa nám každý deň prihovárajú z novín, či rozhlasu a televízie. A na mieste je otázka – sú tieto voľby demokratické? Moja odpoveď je podobná, ako o niekoľko riadkov vyššie v tomto dlhšom príspevku. Voľby sú pod znamením diktatúry kapitálu, no napriek tomu sa ich zúčastnite. Je to jediná možnosť, kedy môžeme my občania vyčistiť Augiašov chliev, ktorý už riadne smrdí. Len vy môžete odhaliť nekalé machinácie a zvoliť tých, čo to myslia s ľuďmi skutočne dobre. A keď to občania pochopia, vtedy zaznie ten pravý výstrel, ktorý už ráz zaznel pred sto rokmi a skončil s panstvom vykorisťujúcich tried……

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Voľby nebudú ani slobodné, ani demokratické

  • 22. októbra 2017 at 18:58
    Permalink

    Totalita elita za demokraciou je ukrytá!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *