VÝSLEDOK ANKETY: Najviac ľudí je za vytvorenie hnutia alebo založenie strany

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prinášamé Vám výsledky ankety, ktorú sme spustili pred 2 týždňami a ktorá bola umiestnená v pravo na boku stránky. Do ankety sa zapojilo odvtedy 50 ľudí a tu sú výsledky graficky znázornené: 

Najviac ľudí hlasovano za Vytvorenie nestranického ľavicového hnutia – 20, potom za Založenie modernej Ľavicovej strany, ktorá by bola vyplnila medzeru medzi Smerom a Komunistickými stranami – 16, ďalej bolo: Spojenie komunistických strán – 11, a najmenej získala možnosť: Zapojenie sa do strany Smer a snaha o jej návrat k ľavicovým hodnotám – 3.

Ak chcete k jednotlivým možnostiam a celkovo danej téme ďalej diskutovať, môžte tak ďalej na našom interaktívnom diskusnom portáli Diskusné fórum, kde sa môžete okrem hlasovania zapojiť aj do diskusii k danej téme.

Môžte diskutovať aj k iným témam na Diskusnom fóre na nasledujúcom linku:   – ovládanie je jednoduché a zaregistrovať sa dá aj cez Váš Facebookovy alebo Gmail účet.

Zároveň spuštame ďalšiu anketu, ktorú nájdete na tom istom mieste ako predchádzajúcu (v pravo na tejto stránke), alebo na tomto linku.

Otázka do novej ankety je: Kto je Vaša najobľúbenejšia slovenská ľavicová osobnosť súčasnosti? (Mimostranícka)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
7 thoughts on “VÝSLEDOK ANKETY: Najviac ľudí je za vytvorenie hnutia alebo založenie strany

 • 26. mája 2018 at 10:36
  Permalink

  Z hlasování plyne závažný závěr. Jen malá část chce SOCIALISMUS, zato velká část chce KAPITALISMUS s tzv. lidskou tváří. Je totiž, bohužel, neoddiskutovatelný fakt, že nejen na Slovensku či v Česku, ale i v ostatních zemích bývalého socialistického bloku VŠECHNY LEVIC. SUBJEKTY SCHVALUJÍ nynější „vymoženosti“ kapitalismu, tedy mj. voj. účast v zahr. válkách USA, členství v NATO a v EU.

  Tyto levic. subjekty SCHVALUJÍ DĚSIVÝ FAKT, že z nár. ekonomik plyne do EU 2x, 3x, ale vícekrát více prostředků, než-li se děje v opačném smyslu, tedy z rozpočtu EU směrem k nám. Tohle je mimořádně závažné, neboť tzv. levic. strany a hnutí, kromě komunistů, tento doslova schizofrenní stav PROSTĚ A JEDNODUŠE – SCHVALUJÍ. Bohužel.

  Reply
  • 26. mája 2018 at 16:17
   Permalink

   Pán Vašek, na Slovensku sú antikapitalistické sily, ktoré dokážu vzájomne spolupracovať, napr. KSS, Vzdor strana práce a FĽM , mohli by sa pridať i ďalšie. Uvediem príklad: mlieko je mlieko, jahody sú jahody, cukor je cukor, keď to zmixujete vznikne chutný kokteil, v ktorom cítite lahodnosť mlieka, osviežujúcu chuť jahôd a príjemnú chuť cukru.Zjednocovať ľavicovo zmýšľajúcich ľudí, to je požiadavka súčasnosti.Nikto nechce stratiť svoju identitu, opustiť svoje zásady, zriecť sa svojich symbolov, ale spolupracovať sa dá na princípe vzájomného rešpektu a tolerancie. Tak to funguje aj v priateľstve, ľudia nemusia byť totožní, aby sa mohli priateliť.

   Reply
 • 26. mája 2018 at 17:36
  Permalink

  Paní Slavomíro, samozřejmě. ) Jenže to, co popisujete, je padesát odstínů šedi, chápete. )) Čili, výsledkem je jeden a týž obsah, jen forma se mění, kvalitativní změna – veškerá žádná. ) A o to tu jde, že namixovat chutný koktejl můzete i se špetkou jedu, ale co pak bude následovat?

  Reply
 • 26. mája 2018 at 18:14
  Permalink

  Nie, nie, pán Vašek, bez jedu, čisto antikapitalistický!

  Reply
 • 26. mája 2018 at 18:19
  Permalink

  A ještě dovětek mi dovolte, paní Slavomíro.

  K tomu sjednocování a k tomu přátelství. Souhlasím s Vámi ve všem. Jenže je tu jeden jediný, avšak naprosto podstatný, naprosto zásadní moment, který nikdy nesmíme ztácet ze zřetele, v opačném případě je s námi zle.

  Mám na mysli PRINCIP ROVNOVÁHY SIL. Jakmile připustíte, byť jen jedinkrát, třebas i v tom běžném partnerském vztahu – NEROVNOVÁŽNÝ STAV, tj. stav, kdy jeden může a ten druhý nikoli, silnější strana vztahu začne mít navrch, aby vás zotročila v duchu diktátu.

  Uvedu jediný příklad, který vždy připomínám mým oponentům, protože je nejen zarážející, ale především děsivý. Češi i Slováci milují členství v NATO a v EU. Je to tak? No, co si budeme povídat, je to tak, bohužel. ( Plebs i s politiky si doslova rval vlasy, aby se dostal pod čepec tohoto diumvirátu Německa, Francie a Británie. I stalo se, jsme v tom až po uši. A dokonce i poslanci za KSČM si nemohou vynachválit spolupráci s levic. stranami a hnutími v rámci EU, prostě idyla jako v pohádce, příklad sličné soudružky Kateřiny Konečné je toho dokladem.

  Má to však jeden jediný, avšak klíčový, přímo životně důležitý zádrhel. Hospodářsky i morálně nás členství ve zmíněném diumvirátu naprosto dokonale ruinuje, jsme ekonomicky i politicky nesvéprávní ve vztahu k našim levic. partnerům v EU. Přátelíme se, dáme si i skleničku na dobrou náladu, máme se rádi, ale zároveň odvádíme povinně do kasy Bruselu v průměru 3x více než bereme. To z nás činí vazaly navěky věkův. Jsme otroci ve vlastní zemi, kde nám již nepatří zhola nic, ani naše mozky a svaly. Jsme majetkem hvězdičkové EU a pruhovaného strýčka Sama, jsme naprosto dokonalou kolonií 21. století.

  Resumé? Pokud manžel je tyran a učiní z manželky jen rohožku a služku, existují v zásadě jen dvě východiska. Buď děkovat každý den manželovi za ty dary, jako správná otrokyně, anebo se postavit na odpor v revolučním duchu, tj. rozbít otrocké okovy rozvést se jednou provždy. Osobně jsem pro tu druhou možnost.

  Reply
  • 26. mája 2018 at 20:57
   Permalink

   Pravdu máte, tento systém je nehumánny, ako by povedal G.B. Shaw: „Keby bol svet hore nohami, veľa vecí by sa dostalo do správnej polohy.“ Ale kým sa ľuďom taký nejaví, treba zjednocovať tých, ktorým sa taký javí.

   Reply
 • 27. mája 2018 at 9:43
  Permalink

  Treba povedať, že napr. Francúzi iste nie sú vazalmi a ľudia sa tam intenzívne búria, keď im siahnu na sociálne vymoženosti. Takže potenciál v ľuďoch je, druhá vec, ako sa využije. Ľavici chýbajú asi osobnosti, ktoré by vypracovali stratégie.
  Avšak elitárski protivníci v tom vedia chodiť. Dnes nie je situácia ako v roku 1917. Ľavicové hnutia potrebujú napr. aj hackerov ako je Assange.
  Ľavicovo orientovaní ľudia však majú zábrany používať nečisté prostriedky a lož ako pracovnú metódu a to je, žiaľ ich nevýhoda.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *