Výstava výberu karikatúr z doterajších bienále kresleného humoru

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pred niekoľkými dňami, presne 9. apríla sa konala v bratislavskej Galérii TYPO&ARS vernisáž výstavy, ktorú zorganizoval hlohovecký karikaturista František Bojničan a na ktorej sa svojimi dielami prezentuje viacero domácich i zahraničných autorov.

Je to výber diel z doterajších bienále kresleného humoru Fraštacký tŕň, ktorý sa koná v Hlohovci. Výstava potrvá až do 28. júna a je sprístupnená verejnosti denne, okrem pondelka.

Karikaturista František Bojničan je absolventom Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, žije v Hlohovci, kde aj tvorí. Pracoval postupne ako fotograf, výtvarník, robotník, pedagóg a napokon ako štátny zamestnanec.

V roku 1992 mal prvú väčšiu výstavu spojenú s vernisážou. V tom istom roku sa stal jeho „krstným otcom“ medzi humoristami už nežijúci Miro Ďurža, s ktorým o rok neskôr zorganizoval spoločnú výstavu.

K tomuto termínu sa viaže aj vznik „Považského štvorlístka“ – Vojto Haring, Vlado Pavlík, Miro Ďurža a Fero Bojničan.

František Bojničan je popri dôchodku aj riaditeľom hlohoveckého Frašťackého tŕňa, ktorý sa koná každý druhý rk v Hlohovci.

Milan Kupecký

Viac podobných článkov nájdete na stránke http://humorikon.sk/

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *