Xaver zapredanej novinárke: Ste sympatická dáma a to čo robíte je holá katastrofa. Prajem vám aby ste robili niečo normálne. Toto je absolútna stoka. Ja by som sa za to hanbil!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Luboš Xaver Veselý, vlastným menom Lubomír Veselý, (* 25. decembra 1968 Brno) je český moderátor, novinár, spisovateľ, príležitostný herec, Youtuber a bývalý hudobník. Získal Cenu E. E. Kische, dva roky mal najsledovanejší a najpočúvanejší projekt v českom étere a zapísal sa do knihy rekordov.

V predloženom videu zareagoval na fenomén presstitútov, teda ľudí, ktorí sa vedome (a možno niektorí vo svojej nekonečnej naivite a hlúposti aj nevedome) živia predávaním svojej cti v mene politickej korektnosti, oportunizmu a konkrétnych záujmov. Zaoberajú sa diskreditáciou na základe ideologických preferencií s cieľom manipulácie verejnosti v prospech konkrétnych finančných záujmov svojich donorov. Moderátorka v predloženom videu usilovala o vytvorenie dojmu, že Xaver vytvára neobjektívne a manipulatívne videá. Xaver v reakcii na túto kritiku odpovedal:

Vašu reláciu považujem za absolútne nekorektnú. To, čo ste o mne odvysielali, bola taká nevyvážená stoka, že nechápem ako tu môžete šermovať nejakým kódexom. … tomuto hovoríte verejná služba…? Vy ma chcete len odsúdiť. A bude to ako vždycky. Bude to najodpornejší bulvár. Mňa nerozčuluje, že robíte takú vec… mňa rozčuľuje, že to robíte za peniaze občanov… Keby ste boli aspoň trochu korektní… To vy nerobíte! …Ako rozsúdite, čo je pravda? To vždy robíte, vy si vždy nájdete tú svoju pravdu… Vy chcete niekde niekoho súdiť? Vy chcete hľadať pravdu? Vy chcete hovoriť, že niekto niekoho kritizuje? V prvom rade si zameťte  pred svojim prahom… Kto určuje relevanciu? (moderátorka ostala ticho)…

V druhej časti rozhovoru Xaver pripomína, že vyhral súd a že dané médium o tom nič nenapísalo. Dodal, že to, čo menované médium robí je nechutné, a že slečna, ktorá s nim robila tendenčný rozhovor slúži veľmi zlým ľuďom.

Ježišmária to je strašné, v takejto zemi žijeme…

Xaver

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Xaver zapredanej novinárke: Ste sympatická dáma a to čo robíte je holá katastrofa. Prajem vám aby ste robili niečo normálne. Toto je absolútna stoka. Ja by som sa za to hanbil!

 • 28. septembra 2019 at 19:49
  Permalink

  Ježišmária to je strašné, v takejto zemi žijeme… Xaver!
  Taká krajina je aj Slovensko! V Česku sa nájde viac odvážnych novinárov – redaktorov, čo sa neboja povedať pravdu. Tu uvádzam výňatok článku Tomáša Vyorala z Parlamentních listů:
  Jeho pozornosti ovšem neušly ani projevy Andreje Babiše a Zuzany Čaputové. Tomáš Vyoral přináší jejich srování, které pro jednu stranu nevyznělo příliš dobře.
  Na plénu Valného shromáždění OSN vystoupila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová či český premiér Andrej Babiš. Viděl jste jejich projevy? Jak je zhodnotit?
  Viděl jsem jejich projevy. Paní Čaputové tedy, ne celý. Jakkoliv mám k Andreji Babišovi sto a jednu výhradu, tak z mého pohledu šlo o nebe a dudy. Babišův projev byl státnický v pravém slova smyslu, většinou realistický, reprezentativní ve smyslu České republiky, měl hlavu a patu. Projev paní Čaputové byl dle očekávání plný prefabrikovaných a žádoucích frází, povrchní, státnický ve smyslu současných necharizmatických projevů bez reálného obsahu, reprezentativní ve smyslu její osoby, a nikoliv Slovenska. Jen můj subjektivní pocit. Jinak paní Čaputové, jak já říkám trojské kobyle Visegrádské čtyřky, to slušelo. To pro mě, na rozdíl od jiných, však nic moc neznamená.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *