Z El Salvadoru počas občianskej vojny zmizli desiatky tisíc detí

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračné foto: Nicolas Raymond – Freestock.ca under CCA

Počas občianskej vojny v rokoch 1979 – 1992 zmizlo z El Salvadoru odhadom 30 000 detí. Väčšina z nich sa pravdepodobne stala obeťou nelegálneho obchodu s ľuďmi, ktorý organizovala armáda vtedajšieho proamerického režimu. Deti smerovali do USA, Kanady a Európy na adopciu pre zámožnejšie bezdetné páry. Veľká časť z týchto zmiznutých detí smerovala za hranice bez súhlasu rodičov, ale určite všetky bez ich súhlasu.

(zdroj)

Občianske vojny a nepokoje na celom svete sú súčasťou výnosného biznisu. Do trojice najvýnosnejších odvetví obchodu patria drogy, zbrane a ľudia.

USA v čase konfliktu (prezidenti Carter a Reagan) z politických dôvodov z obavy pred rozšírením ľavicových režimov v Strednej Amerike, podporovali vtedajšie vojenské režimy a privierali oči nad nezákonným obchodom s ľuďmi ako formou ich financovania.

11. január je deň boja proti nezákonnému obchodu s ľuďmi.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *