Z korešpondencie: Ako sa naháňajú „slušní“ voliči

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Za rok neprešiel deň, kedy ste nepočuli meno Kuciak, Kušnírová a veci s  tým súvisiace, teda ako je polícia taká a hentaká, ale hlavne patrí Smeru,  Smer=mafia, ako sú klamaní poľnohospodári, aká sviňa je Kaliňák, Fico, Gašpar, Sakov…. a dookola. Mafia, vražda, Janko, Martinka… a tí, čo to tu chcú upratať od mafie nám za  alternatívu  dávajú akúsi imaginárnu „slušnosť“.

A kto ju má akože tú slušnosť reprezentovať? Kto tu uprace ten mafiánsky  augiášov chliev?  Kto má nahradiť tú mafiu zo Smeru a SNS a menovite Bugára (lebo Most to obchádza)? Matovič a jeho Oľano? Sulík a jeho SaS? Boris Kollár a jeho SME Rodina (pekný názov Borisko)? Tomu neveria hádam ani samotní slušňáci. Oni to ani neriešili…stačilo kričať na námestiach „Odstúpte! Fico do basy! Choďte do čerta!„…a podobné bohumilé a slušné heslá. Vedia,  že opozícia  alternatívou nie je a dlhodobé (a teda ako tak verifikované) prieskumy ukazujú, že týmto stranám čísla za rok vôbec nerástli. Čiže čo malo byť po tom „odstúpte“? 

Svätý bol a zostal len Kiska. Aj podnes pre nich je. Priam neuveriteľné, čo dokázali na tomto poli médiá s ich presvätým nedotknuteľným archanjelom Andrejom… čiže čo tie námestia chceli?

Do parlamentu Stankeho a Kemku? Tódovú a Kostelného? Kričali A, ale B  nemali. Slušnosť stačila naštavným davom. Stačilo. Chápete? Oni idú  nadávať ostatným, že sú primitívi a im stačilo jedno slovo! …ale už sa tkali siete…a naposledy sa z námestia v Bratislave kričalo, že slušní ľudia (ktorí mali pietnu spomienku!) nebudú voliť Harabina a Kotlebu. Aha. Lebo aj Janko by to vraj tak chcel… povedali nám mediálni hovorcovia mŕtveho Jána. To nevymyslíš, to je ich slušnosť a pieta.

A tak nám Eset a spol. vytvorili nové strany, lebo slovo stačí  zmanipulovným, ale nie tým, čo chcú moc… a už rastú. Ich prezidentská  kandidátka je teda tou „nádejou“, ktorá sa odpichla od neustále nenávisťou živených a  podnecovaných ľudí.

Janko,Martinka, mafia…Janko, Martinka, mafia, ….stále, stále dookola, občan musí zostať naštvaný. Musí chcieť zmenu a to prevratnú, lebo Fica sa tak  skoro nezbavia. Tá smrť bola katalizátor, ktorý sa náramne hodil do karát. Vražda, mafia, Smer, Fico,vražda, mafia,…novinári búšili do klávesníc deň čo deň.

Z jednoduchej Kušnírovej urobili napokon ženu, ktorá uverila, že je  „najväčšia“ matka. (Nešťastnej pani Kuciakovej zjavne takáto mesiášsko-mariánska myšlienka zjavne nenapadla).

A to je obraz všetkých tých, čo veria, že „slušná“ zmena prichádza. Nie, neprichádza žiadna slušnosť. To len nastupuje neoliberálna sila, ktorá nenechá na Slovensku kameň na kameni – a nemýľme sa, oligarchizácia bude ešte väčšia.  Len sa o nej nebude písať (alebo „ich“ oligarchovia budú „dobrí“, ako to onehdá napísali o majiteľoch Esetu v ich Denník N- čoby nepísali tak pekne, keď v tomto plátku má Eset 51% podiel).

Teraz malá ukážka ako sa manipuluje deň čo deň…  včera sa p. Kušnírová  
snažila dostať na míting Smeru ku MDŽ, kde sa samozrejme robila aj  kortešačka pre Šefčoviča. Kopírujem z článku Denníka N:

Zlatica Kušnírová, matka archeologičky Martiny zavraždenej pred rokom 
spolu s novinárom Jánom Kuciakom, chcela Robertovi Ficovi vrátiť kyticu. 
Kvety jej dal pred dvomi rokmi na oslavách Medzinárodného dňa žien v  Sabinove. Ficovi sa chcela postaviť tvárou v tvár na MDŽ v Prešove. Ochranka ju nepustila dnu. Priniesla štyri ruže, dve za Martinu a dve za Jána. Keď ju nepustili dnu, kvety položila k dverám a odišla. Stovky iných ľudí dnu bez problémov pustili. … Chcela som mu povedať do očí, že nechcem krvou skropené kvety, a to, že je rozdiel mať ruky špinavé od roboty a od krvi,“ rozprávala matka zavraždenej Martiny o tom, čo sa jej preháňalo hlavou v ostatných dňoch a prečo chcela ísť na MDŽ Smeru do Prešova. Ochranka ju dnu nevpustila. Dnu sa dostalo možno viac ako tisíc ľudí aj bez pozvánok, zastavili len Kušnírovú. …  Déjà vu. Niečo podobné sa už stalo pred dvadsiatimi rokmi. Matka zavraždeného Róberta Remiáša Anna priniesla na predvolebný míting kyticu  z hrobu svojho syna vtedajšiemu prezidentskému kandidátovi Vladimírovi Mečiarovi.“

Toľko podstatné citácie z článku. V článku sú dojímavé fotky a toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=pEgzDqCss_4

Video si dali na stránky napr. aj iné slušňácke médiá a ľudia sa tam v  diskusiách  išli „dogrcať“ nad hyenizmom Fica, jaký je to Hranol zo  Súmračnej aj celá jeho mafia, okydávali zubatého Ševčoviča, posielali  ich všade kade, hecovali a hejtovali a tešili sa, ako to vyhrá Čaputová a tá už narobí poriadok. malá ukážka z diskusie:

„….ach, celé zle toto! Ja len dúfam, že ten slizký had a Ficov riťolízač s 300 zubami v hube, utrpí mega porážku v prezidentských voľbách. Lebo každý normálny človek by tohto hada len ošťal aj s jeho retardovaným predsedom. #caputovanahrad“

Článok je písaný srdcervúco, vytvára zámerné obrazy:  úbohá matka „so  zavraždeným dieťaťom.“, obyčajná žena, čo išla z poľa…. úmyselné   prirovnanie Mečiara a Fica, samojediná nevpustená do haly (slabá žena  verzus silná ochranka) a prítomní (neslušní) primitívni ficovoliči, čo ju osočujú (video). Hotová Matka Tereza. Ach, málo – to je nová panenka  Mária. A martýrka. Ona slušná a tí druhí… my a oni.

V Denníku N zabudli napísať, že p. Kušnírová chcela ísť do sály s celým  novinárskym ansáblom na čele s redaktormi Markízy a všadeprítomným Ěňom Kordom. Celé to vyzeralo ako zrežírovaná provokácia.  A robila cirkus ako kofa, lebo jej tam jeden občan proste kľudne povedal, že či  nestačilo… Ale to ste už na HS videli (škoda, že toto  nevideli pravoverní slušní ľudia…). (1)

Viete, mne sa toto vyprázdnené slovo „slušnosť“ už prejedlo. Každá dávka navyše mi zdvíha tlak i žalúdok. Neprajem si oligarchov Esetu pri moci ani ich formu neoliberálnej slušnosti, ktorú nám tu denne predvádzajú ich médiá. A ktorú nám zdupľujú cez PS v parlamente a nedajbože cez ich prezidentku, ktorú nemožno nazvať inak ako Kiskov klon v sukni.

Na záver pridávam nejaké linky, ktoré mi nevošli do mailu predtým (ak ste už nečítali):

https://www.hlavnydennik.sk/2019/03/01/glosa-brana-ladickeho-naozaj-vieme-kto-je-zuzana-caputova/

http://www.idemvolit.sk/1206-kauza/zuzana-caputova-zahranicna-kandidatka-za-prezidentku-slovenska-zvolena-mimovladkami

https://www.aktuality.sk/clanok/669667/zuzana-caputova-lovi-volicov-prepacte-ze-vam-vyskakujem-aj-z-chladnicky/

Starší, ale veľmi ilustratívny článok…
https://www.postoj.sk/40717/dva-odtiene-liberalizmu-a-pomsta-v-pozadi

Autorka pre riziko politickej perzekúcie nechce byť menovaná

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *