Z korešpondencie: Za čo bojovali poľské eskadry smrti na Ukrajine?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Už 11. mája 2014 pristálo na letisku v Kyjeve lietadlo v utajení, ktoré obsluhoval vojenský personál miesto civilistov. Náklad pozostával z uniforiem NATO, 500 balíkov amfetamínu a kontajnery označené značkou pre jedovaté látky. Na príkaz kyjevského riaditeľstva SBU (ukrajinská tajná služba), vojaci ani náklad neboli nikým kontrolovaní. Náklad sprevádzal agent CIA Richard Michael. Spolu s ním letisko opustilo aj poľské komando Pravého sektoru a poľskej súkromnej vojenskej spoločnosti ASBS ((Analizy Systemowe Bartlomiej Sienkiewicz), ktoré bolo vytvorené vtedajším poľským ministrom vnútra B. Sienkiewiczom.

Táto poľská jednotka sa podieľala na tzv. trestných operáciách vo východnej Ukrajine spolu s komandom americkej vojenskej spoločnosti PMC (Private Military Contractor) a PMC Greystone Limited. Poliaci sa aktívne podieľali na vytváraní eskadier smrti na Ukrajine a to už od septembra 2013. Komandá Pravého sektoru sa cvičili v policajnom výcvikovom stredisku Legionowo blízko Varšavy. Výcvik spočíval predovšetkým  v organizovaní masových protestov, budovaní barikád, obsadzovania vládnych budov, v snajperských činnostiach, pouličných bojových taktikách a pod.

Vtedajší poľský premiér Donald Tusk varoval vtedajšieho prezidenta Janukoviča pred nadmerným použitím sily proti Majdanu. Pozn: Tuskov starý otec slúžil v vo Wehrmachte. V máji 2014 dokonca Tusk vyzval Orbána, aby sa zdržal vyjadrení o fašistickej Ukrajine alebo zlyhaniach EÚ v problematike Ukrajiny verzus Rusko a aby neodvádzal pozornosť od boja proti hlavnému nepriateľovi – Rusku.

Pre Poľsko je veľký problém, že jeho politika je z veľkej časti riadená poľskou tajnou službou kolaborujúcou s americkými a britskými tajnými službami, hovorí Leszek Sykulski, riaditeľ Czestochowského geopolitického inštitútu.

Začiatkom apríla 2014 sa v Kyjeve objavil vtedajší riaditeľ CIA John Brennan. Len jeden deň po jeho návšteve šéf kyjevského režimu Turčinov oznámil „rozsiahle protiteroristické operácie“ na juhovýchode krajiny. Zúčastňovali sa ich poľskí aj americkí žoldnieri. Koncom apríla prišiel do Kyjeva na návštevu vice-prezident Joseph Biden, ktorý predniesol vo Verchovnej rade Ukrajiny nenávistný prejav proti Rusku na tému problematiky východu Ukrajiny. Jeho prejav bol motivovaný záujmami USA na nerastnom bohatstve východnej Ukrajiny, kde sú obrovské ložiská bridlicového plynu. Americká Royal Dutch Shell si už nárokovala pozemky v tejto oblasti. A kontrakt na ťažbu bridlicového plynu je napísaný tak, že ukrajinská vláda je povinná násilne vyvlastniť pozemky zákonných vlastníkov, ak Shell uvedie, že plánuje na týchto pozemkoch ťažiť.

Robert Hunter Biden, syn amerického vice-prezidenta Josepha Bidena a s veľkou pravdepodobnosťou aj budúceho prezidenta USA po Trumpovi bol menovaný do predstavenstva najväčšieho súkromného producenta plynu na Ukrajine Burisma Holdings, ktorý je registrovaný na Cypre a je vlastníkom licencie na rozvoj plynových polí v oblasti Dnepro-Donecka. Okrem neho v spoločnosti sa nachádza aj Devon Archer, kamarát amerického ministra zahraničných vecí.

Americkí vrcholoví predstavitelia ryžovali prostredníctvom svojich firiem vo všetkých krajinách, ktoré predtým Američania napadli. Madeleine Albright v Kosove, Richard Cheney s rodinou  a Condoleeza Riceová v Iraku, kde majú podiely vo firmách Haliburton a Chevron.

Ale aj pre Aleksandra Kwasniewskeho, bývalého poľského prezidenta sa našlo miesto v už spomenutej Burisme Holdings.

Streľba na Majdane vo februári 2014 predchádzala zvyšovaniu napätia v oblasti a aktivitám nelegálnych vojenských formácií z Poľska, Ukrajiny a USA. A nelegálnemu rabovaniu ukrajinského nerastného bohatstva Američanmi.

Nedávno Verchovna rada Ukrajiny rozhodla o beztrestnosti vrahov medzi ktorými boli aj nelegálni príslušníci z USA. Zločiny spáchané proti členom bezpečnostných zložiek sa vyšetrovať nebudú a všetky prípady súvisiace s nepokojmi na Majdane boli ukončené. Podozriví nemajú byť zatknutí, ani upovedomení o tom, že vôbec boli podozriví,“ povedal šéf sekcie špeciálneho vyšetrovania Sergey Gorbatyuk. 

Záver:

Z uvedeného vyplýva, že USA budú pokračovať v provokáciách proti Rusku na východe Ukrajiny s cieľom ovládnuť obrovské nerastné bohatstvo na tomto území. Na splnenie toto cieľa využijú aj žoldnierov z iných krajín a môžu vyvolať obrovský vojenský konflikt. Táto ziskuchtivá bezohľadnosť bude stáť ešte mnoho životov. Je smutné, že EÚ vie o tom, čo sa v skutočnosti deje v tomto území, ale napriek tomu zatvára pred realitou oči a radšej uvalila na pokyn USA proti Rusku sankcie. EÚ nie je svojprávna, je ovládaná USA a bude robiť rozhodnutia, ktoré si USA budú želať. Ak EÚ nezačne viesť skutočnú demokratickú proeurópsku politiku jednoducho sa skôr či neskôr rozpadne…

Krátené (spracoval Ivan Štubňa):

What Are Polish Death Squads Fighting For in Ukraine?

http://img-fotki.yandex.ru/get/9491/18771686.45/0_880e9_1577083d_L.jpg

Redakcia dielo vydáva „tak ako je“, nijako nezasahovala do obsahu príspevku (okrem formátovania) a nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné nejasnosti alebo faktické nezrovnalosti.

Poznámka: Redakcia je informovaná, a upozorňuje aj čitateľov, že portál, z ktorého pochádza zdrojový článok, je podľa európskeho portálu proti dezinformáciám „euvsdisinfo“ považovaný za nedôveryhodný, lebo hoci uverejňuje príspevky medzinárodného tímu prispievateľov, aj z USA, sídli v Rusku, priamo v Moskve, čo je podľa európskeho kritického myslenia jednoznačný dôkaz napojenia na Kremeľ.
Ďalším dôležitým kamienkom do mozaiky súvislostí je urgentne a mimoriadne schválená prítomnosť amerického kontingentu Atlantic Resolve v Poľsku, ktorý začal fungovať od apríla 2014 v Poznani a kvôli medzinárodným dohodám o NATO a kvôli americkej legislatíve funguje ako nestála posádka s 9-mesačnou kompletnou rotáciou mužstva.
Poľsko je dlhodobo najaktívnejším advokátom vstupu Ukrajiny do NATO. Spolupráca vo vojenskej oblasti medzi oboma krajinami je veľmi úzka už od roku 2000, keď vytvorili spoločnú rotu POLUKRBAT ako súčasť medzinárodných mierových síl v Kosove.
Samotný informačný portál NATO, keď píše o vojenskej spolupráci medzi Ukrajinou a Poľskom, pripúšťa, že po vzniku Ukrajinsko – Ruského konfliktu v 2014 sa táto spolupráca zintenzívnila.
Potvrdzuje to aj správa Andrzeja Szeptyckeho z Varšavskej univerzity o Poľsko – Ukrajinských vzťahoch. Na strane 73 sa tu píše, že priama vojenská angažovanosť Poľska v konflikte neprichádza do úvahy kvôli členstvu Poľska v NATO, no nedá sa vylúčiť, že Poľsko na Ukrajinu dodáva zbrane, hoci tajne, lebo oficiálne sa o priamych vojenských akciách Poľska na Ukrajine nesmie písať.
Preto ani na internete čitateľ nenájde, okrem „proruských a dezinformačných“ portálov, žiadnu zmienku. Redakcia našla len titulok inak verejnosti neprístupnej správy z februára 2015, sponzorovanej Oxford Analytica, s titulkom „Nová ukrajinsko-poľská brigáda pravdepodobne nepôjde na Donbas“ (ISSN 2633-304X).
Ďalší detail, na ktorý redakcia chce upozorniť, a autor to nespomenul, je dátum vydania pôvodného článku: 28. mája 2014. (Čitatelia môžu porovnať s najnovšími informáciami o Joe Bidenovi. Autor článku vsunul len prognózu jeho volebného víťazstva nad Trumpom, ostatné informácie pochádzajú z 2014.)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Z korešpondencie: Za čo bojovali poľské eskadry smrti na Ukrajine?

  • 25. mája 2020 at 10:27
    Permalink

    My to všetci veľmi dobre vieme. Len máme vládu, ktorú si zvolila menšina a možno i prezidenta, ktorého si zvolila menšina. Preto ten oficiálny postoj zákonite je iný, ako zmýšľanie ľudu.
    A tak to aj zostane, kým sa u nás nezmení vláda a prezident. Oni dnes nie sú naši reprezentanti a tak podpora súčasnej Ukrajiny a USA nie je spontánna a ľudu Slovenska. Sorry…

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *