Vladimír Manda k súčasnej situácii

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Domnievam sa že je chybou ak súčasné ľavicové strany nepodporujú Fica, najmä pre jeho odpor k politike presídľovania celých národov praktikovanou EÚ, pre jeho nie-antiruskú politiku a verejne proklamovaný odpor k sankciám, ako aj pre jeho sociálnu politiku zvyšovania minimálnej mzdy a niektoré sociálne opatrenia. Mne sa opozícia na čele s Kiskom, ktorý by nás najradšej obrátil na americkú vieru javí ako podstatne horšia voľba. Nedomnievam sa, že by politika založená na vysvetľovaní, že aj jedna aj druhá strana sú len zástancovia kapitalizmu, bola efektívnou taktikou ľavicovej politiky. Je pravdou, že Smer svojou politikou marginalizoval KSS, ale to len preto, že sama KSS nebola schopná si voličov udržať. Ak Ficov kabinet padne a strana Smer sa podstatne oslabí, tak sa čisto teoreticky, objektívne otvorí priestor pre ľavicové strany, priestor, ktorý doteraz Smer vypĺňal svojou pseudo ľavicovou politikou. Znechutených ľavicových voličov, ktorí odpadnú od Smeru, by k sebe mohli pritiahnuť existujúce ľavicové strany. Okrem toho je tu predpoklad, že ak by Ficova vláda padla, tí čo by po ňom nastúpili dopadnú po čase rovnako ako on a tým by sa mohli otvoriť oči ďalším voličom. Teda perspektívne po danej kríze, kedy si „demokrati“ vzájomne verejne vykrikujú svoje hriechy, či už Ficov kabinet padne alebo nie, Smer bude oslabený a je tu príležitosť pre ľavicové strany. Ale táto príležitosť sa pre ne stane aj reálnou príležitosťou len potiaľ, pokiaľ existujúce ľavicové strany to dokážu využiť, respektíve budú na takúto príležitosť pripravené. Z doterajších prieskumov sa nezdá, že by ľavicové strany svojim programom a videním problémov voličov priťahovali. Niečo v ich politike nefunguje napriek tomu, že objektívne podmienky k realizácii ľavicovej politiky tu sú. Je tu tiež aj tá najhoršia možnosť, že sklamaní voliči ak sa neobrátia k ľavici, alebo lepšie povedané, ak ich ľavicové strany k sebe nezískajú, mnohí z nich sa môžu obrátiť úplne doprava k strane, ktorá je síce mediálne ticho, ale na strane druhej robí politiku, ktorou k sebe mnohých ľudí priťahuje, aspoň podľa prieskumov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Vladimír Manda k súčasnej situácii

 • 9. marca 2018 at 13:43
  Permalink

  Môj aforizmus:
  OBČAN
  Nerozozná dobré od zlého!
  Myslia za neho!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *