Stav súčasného slovenského družstevníctva (časť 2.): Aj na Slovensku už máme moderné družstvo

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ako sme sľúbili v prvej časti, prinášame vám prehľad súčasných úspešných družstiev na Slovensku. Tento článok pripravil Ing. David Diczházy.


Podnikateľské družstvo Živa je jedinečný projekt mladých ľudí, založený na myšlienke komunitného podnikania. Medzi ich hodnoty patrí spolupráca, rovnosť, zodpovednosť, sloboda, ohľaduplnosť k ostatným a prostrediu. Družstvo vzniklo vo februári 2016 a jeho členovia sa hlásia k hodnotám družstevníctva v jeho tradičnom ponímaní.

Družstvo sa bude prezentovať na januárovej konferencii DAV DVA

Medzi hlavné činnosti družstva patria stavebné práce, investičné príležitosti a družstvo sa snaží napomáhať aj výskumno-vývojovým projektom. Okrem toho medzi členov družstva patria odborníci na online marketing alebo výškové práce.

Okrem svojich služieb ponúkajú aj možnosť stať sa partnerom alebo členom družstva. Jeho zakladatelia veria, že spoluprácou je možné dosiahnuť oveľa viac a preto sa zameriavajú aj na spájanie ľudí a vytváranie súladu medzi ich záujmami a potrebami.

Členstvom v družstve vstupujete do komunity ľudí. Navzájom si pomáhate a vytvárate priestor, kde môže každý člen realizovať nielen svoje podnikateľské nápady, ale môže rozvíjať aj svoj osobný rast

„Radi si vypočujeme Vaše názory, potreby a budeme spoločne hľadať ich riešenie.“

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke družstva: http://www.ziva-druzstvo.sk/

Obrázok: Podnikateľské družstvo Živa

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Stav súčasného slovenského družstevníctva (časť 2.): Aj na Slovensku už máme moderné družstvo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *