Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Webové noviny Hlavné správy, 12. decembra uverejnili informáciu o zasadnutí Branno-bezpečnostného výboru NR, ktoré sa malo uskutočniť 11. decembra.

Podľa informácii HS zasadnutie nebolo tajné, ale bolo zvolané na poslednú chvíľu a zúčastnil sa ho aj veľvyslanec USA na Slovensku,  Adam Sterling. Informácia o zasadnutí výboru z úst jej člena M. Kotlebu, je publikovaná v HS ako aj na webovej stránke Pán Občan, iné zdroje, ktoré by o danom zasadnutí informovali som nenašiel.

Informáciu publikovanú HS a PO som si overil v tej miere, v akej som si ju mohol overiť, t.j. prezrel som si stránky NR a žiadne zasadnutie Branno-bezpečnostného výboru NR v čase 11. decembra 2018, tam zaznamenané nebolo, ergo informácia na stránkach HS a PO boli jediné a otázkou ostalo, či si M. Kotleba o zasadnutí výboru nevymýšľa. Ale s ohľadom nato, že je členom daného výboru, to nie je moc pravdepodobné.

Dnes som sa opätovne pozrel na stránku NR. Zasadnutie výboru, ktoré sa malo uskutočniť 11. decembra 2018  tam stále nie je uvedené. Pribudli tam však dve nové informácie o dvoch po sebe nasledujúcich zasadnutiach z dnešného doobeda, 13.12.2018 od 8.45 do 9.45 a  podľa zápisníc sa venovali zákonu o policajnom zbore.

Moju zvedavosť ako občana „slobodnej a demokratickej“ krajiny ohľadne existujúceho/neexistujúceho zasadnutia Výboru pre obranu a bezpečnosť NR podnecuje okrem iného aj fakt, že následne (po existujúcom a súčasne neexistujúcom zasadnutí), t.j. 12. decembra 2018 sme boli ako daňoví poplatníci na dlhé roky zaťažení sumou 1,6 miliardy eur, na nákup amerických lietadiel a pritom nákup vojenskej techniky spadá do kompetencie daného výboru.

Otázkou teda ostáva či sa zasadnutie výboru uskutočnilo alebo nie, ak sa neuskutočnilo, potom HS a PO nepodali pravdivú informáciu a M. Kotleba si vymýšľa, alebo podali pravdivú informáciu a my, okrem informácie M. Kotlebu nevieme, o čom sa tam vlastne rokovalo, napriek tomu, že zasadnutie bolo podľa uvedených zdrojov verejné. Je iste zaujímavé, že na Kotlebovu informáciu v HS, som nenašil žiadnu reakciu či vládnych alebo opozičných členov daného výboru. K tomu by sa však mal vyjadriť niekto kompetentný, napríklad predseda výboru A. Hrnko a podať občanom k danej veci jasnú informáciu.

Vláda a parlament vyhlasujú boj proti dezinformáciám a vynakladajú na to značné finančné prostriedky a poslanci svojim mlčaním tam, kde by mali jasne informovať verejnosť, vznik tzv. „konšpiračných“ teórií a dezinformácii len podporujú.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


14 thoughts on “Ako poslanci podporujú vznik dezinformácii

 • 13. decembra 2018 at 16:45
  Permalink

  Pán Manda, tieto veci by som takto neinterpretoval. Na základe zverejnených zápisov na portále NRSR toto nebolo riadne zasadnutie BBV. O tomto stretnutí s poslancami neinformuje ani stránka Veľvyslanectva USA a v podstate ani nie je v záujme ani Veľvyslanectva, ani NRSR zverejniť podrobnosti o takomto stretnutí. Kotleba ako totálny samorast a outsider túto informáciu vyniesol a zverejnil. Áno, môžete ho za to potrestať ako za šírenie dezinformácie, lebo o čom nie je nikde úradný záznam a o čom neinformujú médiá hlavného prúdu, to sa nestalo a o tom verejnosť ani nesmie vedieť.
  Varujem pred tým, aby sme automaticky považovali za dezinformácie všetko, čo nie je v súlade s obsahom médií hlavného prúdu.

  Reply
  • 13. decembra 2018 at 23:35
   Permalink

   Možno som to nepochopil, ale môj dojem z článku je, že presne o tom čo chcete povedať vy, hovorí aj samotný autor. Hovorí len, že jedna zo strán niečo zamlčuje, ne však naisto, že ktorá. Dokonca dáva nrjaké evidencie, že sa to mohlo stať, a ak áno tak by to verejnosť mala vedieť.

   Reply
  • 14. decembra 2018 at 10:32
   Permalink

   Pan Moravčík,
   nemám pocit, že by som v príspevku tvrdil, že Kotleba šíri dezinformáciu a už vôbec nie po jeho potrestaní. Ak po niečom v príspevku volám, tak len po tom, aby sme ako občania dostali od zainteresovaných objektívnu informáciu o tom, či výbor zasadal alebo nie a čo s tým súvisí. Predsa tu nejde o zasadnutie nejakého kartárskeho spolku, ale výboru, ktorý má na starosti našu bezpečnosť.
   Ja neskúmam, čo je alebo nie je záujmom veľvyslanectva USA, ale dovolil by som si protirečiť, že zverejnenie informácie o zasadnutí Výboru pre obranu a bezpečnosť by nebolo či nemalo byť v záujme NRSR. NRSR nemôže mať žiadne vlastné záujmy, lebo existuje vôbec len ako reprezentant, zástupca záujmov občanov a nie nejakých svojich záujmov. Čl. 2 Ústavy hovorí, že: „(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ Ak NRSR začína konať podľa „svojich“ záujmov, teda individuálnych či skupinových záujmov poslancov, tak objektívne prestáva byť reprezentantov občanov a dostáva sa do sporu s Ústavou, podľa ktorej zastupuje záujmy občanov. Preto jej jediným záujmom, ktorý sa opiera o Ústavu je realizovať záujem občanov, ktorých zastupujú a tobôž v takej veci ako je naša bezpečnosť a obrana. Ale z daného vzťahu tiež plynie, že napríklad je možné, že prejednáva niečo „supertajné“, ale o tom, že zasadala a niečo tajné riešila musí informovať tých, v mene ktorých to robí.

   Reply
   • 14. decembra 2018 at 11:37
    Permalink

    Pán Manda, máte pravdu, šlo o nedorozumenie. Mal som dojem, že osteň Vašej kritiky smeroval viac proti Kotlebovi, než proti ostatným poslancom NR SR. Mýlil som sa.
    Inak máte pravdu aj v tom, že poslanci NRSR celkom očividne reprezentujú skupinové záujmy svojich strán, za ktoré boli nominovaní na kandidátskych listinách, a to podstatne dôslednejšie ako záujmy všetkých občanov. Všímam si aj to, že by radi konali viac v tichosti. Napríklad o zasadnutiach zahraničného výboru často na sociálnych sieťach informuje pán poslanec Blaha a dostáva za to pravidelne kritiku v pléne od opozičných politikov.

    Reply
 • 13. decembra 2018 at 17:15
  Permalink

  Hlavné správy.
  No keď už niekto číta tento hnus, tak si človek môže len pomyslieť svoje.

  Reply
 • 13. decembra 2018 at 18:18
  Permalink

  Pellegrini:„Som veľmi rád, že sme mohli dnes túto zmluvu podpísať aj za účasti námestníka ministra zahraničných vecí USA Johna Sullivana. Slovenská republika chce vyslať jasný signál, že svoje postavenie naďalej vidí tak v EÚ, ako aj v NATO.“
  Čomu to tlieskal premiér SR, čomu sa tak tešil ?
  Svoje postavenie vidíme v zločineckej NATO, pán premiér?
  Ja, občan SR, NIE !!!

  Reply
 • 13. decembra 2018 at 18:26
  Permalink

  11. december – USA veľvyslanec lobuje v NR SR.
  12. december – Pellegrini podpisuje nákup USA stíhačiek F16.
  To sú mi náhodičky …
  Odkaz strane-vláde:
  USA ekonomiku zadĺženú štátnym dlhom takmer 22 biliónov USD týmto nákupom nezachránite, ale skapíňajúci kôň kope a nás staviate na nesprávnu stranu barikády. Už tretí krát za sto rokov. História vám to spočíta.

  PS
  Vzhľadom na fungovanie dnešnej štátnej moci, absencia informácie na stránke NR SR nedokazuje vôbec nič. O nepríjemných veciach sa buď klame alebo mlčí.

  Reply
  • 13. decembra 2018 at 19:44
   Permalink

   Začínam podozrievať čelných predstaviteľov štátu, že sa pripravujú na odchod z politickej scény Slovenska. Tušia, že to bude zas raz dramatický odchod…Preto im nevadí, že sa podpíše nevýhodný kontrakt na úrovni Vláda SR – vs. súkromná korporácia Lockheed Martin USA za 1,6 miliardy USD. Tá suma je 10 percent z výšky ročného štátneho rozpočtu – aj keby bola rozpočítaná na x-rokov a splácaná „donekonečna“ a Po 2. odsúhlasili si zvýšenie platov o trojnásobok pod priehľadnou „výhovorkou“ že už od 2011 nič nezvýšili – ale že to už je tretia „sada“ vysokých štátnych zamestnancov, čiže s výnimkou „stálic“ vždy iní – to nepovedia… Po 3. nejako veľmi rýchlo súhlasia so všetkým, čo im nariadi EÚ či „tútori“ zo sveta…čo sa deje? …nič dobré! Pozorne si treba všímať, kto z vysokých funkcionárov kam sa obzerá že pôjde. Naposledy Mikloš mieril už na Floridu, keď tu zrazu zistil, že „voľby vyhral“…nepáči sa mi to…špičky a to zodpovedné špičky štátu už kašlú na Slovensko.
   Je to asi taká atmosféra, ako keď pred Februárom 1948 fabrikanti a politici „sedeli na kufroch“ a mali už letenky „von“ z republiky…

   Reply
   • 13. decembra 2018 at 21:00
    Permalink

    Kantor, viete prečo je to tak?
    Napísali ste zodpovedné špičky štátu…
    Tieto „špičky štátu“, ktoré si dobrovoľne nasilu volíme každé štyri roky majú moc, ktorú im občania svojou voľbou dali do rúk, ale v skutočnosti nemajú žiadnu zodpovednosť… Ani osobnú, ani politickú, ani stranícku…
    A to je tragédia nielen nášho štátu a nás občanov, ale všetkých krajín, kde vládne „Západná demokracia“…
    Preto si mohli dovoliť sami určiť výšku platu, kúpiť stíhačky, zadlžiť štát a všetkých jeho obyvateľov…
    Preto môžu klamať, dezinformovať, schvaľovať zákony aké sa im hodia a robiť si čo chcú…
    Prečo je to tak?
    Lebo demokracia, občania ich majú právo zvoliť, ale nemajú právo ich odvolať…
    Takže aká demokracia, aká vláda ľudu??
    Už skoro 30 rokov žijeme v klamstve, ktorými nás kŕmia pomocou dezinformácií, ktorí uverejňujú médiá…

    Reply
   • 14. decembra 2018 at 8:48
    Permalink

    Pán PZV

    a potom prídu voľby a tí istí čo ich volia mnoho rokov
    budú ich voliť naďalej a nadávať na nespravodlivosť vo vesmíre !

    Reply
  • 13. decembra 2018 at 20:19
   Permalink

   Pán Juhár, o nepríjemných veciach sa klame, alebo mlčí už skoro 30 rokov, preto je naša republika tam kde je…

   Reply
   • 14. decembra 2018 at 0:38
    Permalink

    Devana,
    tak potom treba voliť tých pár čo neklamú. Napríklad toho poslanca, čo sa jediný nebál vyniesť pravdu z toho výboru NR SR.

    Reply
 • 13. decembra 2018 at 21:01
  Permalink

  pán Vladimír Manda

  je to prax už mnoho rokov
  ale smer ju priviedol do extrému najextrémnejšieho

  najskôr nedajú žiadnu informáciu
  ani na otázky neodpovedia
  info zákon a právo na informácie ich nezaujíma

  ani ich voličov

  potom si môže ktokoľvek čokoľvek TVRDIŤ
  ten kto nedáva informácie za svoje činy a za to za čo berie plat nesie ZODPOVEDNOSŤ !

  veď ak nie sú informácie a ani záujem poskytovať ich
  môže si každý tvrdiť čo chce a čo mu vyhovuje
  NIE?

  Reply
 • 14. decembra 2018 at 0:39
  Permalink

  Ako je to s našou demokratúrov.? Keď bol inaugurovaný „náš “ súčasný prezident dialo sa to v Slovenskej filharmónii. Stál som naproti , tam, kde je vchod do malej Billy. Z tejto strany prichádzali do objektu filharmónie tí vtedajší najvyšší predstavitelia štátu. Mimochodom mala tam , hneď pri budove, svoje redaktorské stanovište RTVS kde svoje rozumy rozdával riťolez všetkých režimov Leško. Ináč tento pán sa vám nikdy nepozrie priamo do očí. Takže z druhej strany cesty som dobre videl komu umožnili bezpečnostné zložky vstúpiť do budovy cez tento hlavný vchod. Vchodom z Hviezdoslavovho námestia sa dnu dostali všetci ostatní pozvaní hostia. Takže cez hlavný vchod vošli vtedajší predseda NRSR pán Paška, predseda vtedajšej vlády pán Fico, dosluhujúci prezident Gašparovič a terajší prezident. Snažili sa tadeto dostať dnu i Lipšic a Fígeľ , ale boli ochrankou vypoklonkovaní preč. A viete kto bol posledným a asi najdôležitejšim návštevníkom podujatia? Americký veľvyslanec. Náš miestodržiteľ prešiel cez vyáredovaný vchod tiež. Vtedy som pochopil, čo je SR. Hoci som si to už dávno myslel. Ešte aspoň tridsať rokov budú maši presstitúti nadávať na časy socializmu a soviatských papalášov. Teraz nám vládne niekto , o ktorom musia písať veľmi dobre zaplatené správy. Veď peniaze nesmrdia.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *