AKTUÁLNE: Vladimír Manda prezidentke a jej poradcom: Čo ak vypukne vojna medzi Iránom a USA a my ako spojenci USA a členovia NATO ich budeme podporovať?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vladimír Manda reaguje na najnovšiu reakciu prezidentky Čaputovej.

Pani prezidentka by mala vedieť, či jej poradcovia, ktorí jej píšu prejavy, že podmienkou toho, aby sa napätie nestupňovalo a poprípade sa mohlo pristúpiť k nejakým rokovaniam je to, že sa daný akt jasne označí podľa jeho vlastnej podstaty, t.j. ako medzinárodný zločin, ktorý si US priznajú aj s ďalšími dôsledkami a len na tomto základe je možné situáciu v regióne upokojiť.

Realita je však taká, že D. Trump si nevypočul politický hlas, tuším 29 „mocnej“ ženy Európy a už vyhlásil, že ak Irán podnikne protiopatrenia, tak US napadnú 51 cieľov v Iráne, t.j. sú to opäť US, ktoré stupňujú vojnové napätie vo svete.

Okrem toho, naša „múdra“ prezidentka požaduje aby sa daná udalosť u nás „nespolitizovala“ a nestala sa súčasťou politického boja. To je však veľký problém jednak preto, že daná udalosť je výsostne politickou udalosťou a pretože všetky tie strany, ktoré trvajú na našom transatlantickom spojenectve musia svojim voličom vysvetliť, prečo máme byť spojencami s krajinou, ktorá okrem iného pácha medzinárodné zločiny a neustále vyvoláva vojnové napätie.

Čo ak vypukne vojna medzi Iránom a US a my ako spojenci US a členovia NATO ich budeme podporovať? Požiadavka Čaputovej, aby sa daná udalosť nestala súčasťou našej predvolebnej kampane či debaty je požiadavkou, aby sme si pri voľbe našich politických predstaviteľov dali pred oči „závoj nevedomosti“ a volili ako ovce, ktoré ich politický vodcovia potom odvedú na porážku.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “AKTUÁLNE: Vladimír Manda prezidentke a jej poradcom: Čo ak vypukne vojna medzi Iránom a USA a my ako spojenci USA a členovia NATO ich budeme podporovať?

 • 5. januára 2020 at 15:02
  Permalink

  100% súhlas!!!
  Spojenec vraha je vrah!
  Preč z NATO!!!

  Reply
 • 6. januára 2020 at 23:16
  Permalink

  Už chápem načo tu potrebujú letiská. Čo keď sa niečo zomelie na Ukrajine ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom