Beata Novomeská: 360° video o Bratislave reprezentuje Slovensko v Európe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


redakčný komentár: Bratislava má propagačné video vytvorené 360° technológiou, za ktorého vznikom stojí slovenská aktivistka Beata Novomeská. Novomeská ho vytvorila v spolupráci so spoločnosťou VYROBILO.SK a s podporou hlavného mesta Bratislavy.

Aktivistka, ktorá je vzdialenou príbuznou DAVistu Laca Novomeského, sa dlhodobo venuje aktivizmu. Bojovala proti zmluve TTIP a dlhodobo sa angažuje v komunálnej politike, kde sa venuje urbanizmu, spoločenskému využitiu verejných priestorov a taktiež verejnej doprave.

Významným spôsobom sa podieľala na zaujímavých projektoch v meste Bratislava. O vzniku projektu Bratislava 360° píše samotná Beata Novomeská:

Myšlienka bola vytvoriť video, ktoré predstaví Bratislavu/Slovensko doma i v zahraničí, pritiahne sem viacej návštevníkov a zvýši záujem o organizovanie podujatí v mestevideo nasnímame novou 360-stupňovou technológiou má šťastný osud a naplno spĺňa svoj účel.  Od 10. júla 2017 prostredníctvom neho Bratislavu/Slovensko spoznáva celá Európa: reprezentuje ju/ho počas polročného estónskeho predsedníctva v Rade Európskej únie v átriu budovy Justus Lipsius v „Dome jednoty“ v Bruseli. Virtuálna videoprojekcia sa nachádza v tomto okrúhlom, 360-stupňovom virtuálnom dome. Patríme medzi prvých 5 krajín EÚ, ktoré majú k dispozícii takýto prezentačný materiál a hovorím si, že by to nedialo, pokiaľ by som sa nerozhodla natočiť video o Bratislave.

Video propagovalo aj RTVS a TASR.

Bratislava má nové propagačné video vytvorené 360° technológiou. 
Video slúži na propagáciu mesta doma i v zahraničí, je vytvorené so slovenskými i anglickými názvami lokácií.
V anglickej verzii sa nachádza aj na portáli www.kolor.com, kde si pozerajúci môžu nastaviť aj spôsob sledovania videa (ikonka biely krúžok s čiernou bodkou sa nachádza v pravom dolnom rohu, hneď vedľa kvality obrazu (možnosti sú Panini, Little Planet, Fisheye, atď.)).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *