Beata Novomeská: 360° video o Bratislave reprezentuje Slovensko v Európe

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

redakčný komentár: Bratislava má propagačné video vytvorené 360° technológiou, za ktorého vznikom stojí slovenská aktivistka Beata Novomeská. Novomeská ho vytvorila v spolupráci so spoločnosťou VYROBILO.SK a s podporou hlavného mesta Bratislavy.

Aktivistka, ktorá je vzdialenou príbuznou DAVistu Laca Novomeského, sa dlhodobo venuje aktivizmu. Bojovala proti zmluve TTIP a dlhodobo sa angažuje v komunálnej politike, kde sa venuje urbanizmu, spoločenskému využitiu verejných priestorov a taktiež verejnej doprave.

Významným spôsobom sa podieľala na zaujímavých projektoch v meste Bratislava. O vzniku projektu Bratislava 360° píše samotná Beata Novomeská:

Myšlienka bola vytvoriť video, ktoré predstaví Bratislavu/Slovensko doma i v zahraničí, pritiahne sem viacej návštevníkov a zvýši záujem o organizovanie podujatí v mestevideo nasnímame novou 360-stupňovou technológiou má šťastný osud a naplno spĺňa svoj účel.  Od 10. júla 2017 prostredníctvom neho Bratislavu/Slovensko spoznáva celá Európa: reprezentuje ju/ho počas polročného estónskeho predsedníctva v Rade Európskej únie v átriu budovy Justus Lipsius v „Dome jednoty“ v Bruseli. Virtuálna videoprojekcia sa nachádza v tomto okrúhlom, 360-stupňovom virtuálnom dome. Patríme medzi prvých 5 krajín EÚ, ktoré majú k dispozícii takýto prezentačný materiál a hovorím si, že by to nedialo, pokiaľ by som sa nerozhodla natočiť video o Bratislave.

Video propagovalo aj RTVS a TASR.

Bratislava má nové propagačné video vytvorené 360° technológiou. 
Video slúži na propagáciu mesta doma i v zahraničí, je vytvorené so slovenskými i anglickými názvami lokácií.
V anglickej verzii sa nachádza aj na portáli www.kolor.com, kde si pozerajúci môžu nastaviť aj spôsob sledovania videa (ikonka biely krúžok s čiernou bodkou sa nachádza v pravom dolnom rohu, hneď vedľa kvality obrazu (možnosti sú Panini, Little Planet, Fisheye, atď.)).

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom