Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov pod vedením Romana Michelka vydalo nedávno známu Campanellovu knihu Slnečný štát. O diele sa učí na univerzitách, no zatiaľ nebolo v celom rozsahu preložené a vydané v slovenčine. Dielo si môžete objednať tu. Z archívu Youtube (rok 2012) vyberáme zaujímavé video, kde prerozprávala príbeh Slnečného štátu aktivistka Mgr. Beata Novomeská. Autorom videa je Jozef Vaško, ktorý k videu dodáva:

Počas tohto rozhovoru sme si skúsili predstaviť model, akým spôsobom by sme mohli v súcasnosti vytvoriť také prostredie, v ktorom prirodzeným výberom by sme mohli nájsť „Metafyzika“ , ktorý by: mal najširší zaber vedomostí, mal najviac rozvinuté cnosti (umiernenosť, spravodlivosť. statocnosť, rozumnosť) a mal schopnosť najhlbšie vidieť do podstaty vecí.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Beata Novomeská o Slnečnom štáte

 • 3. augusta 2020 at 16:05
  Permalink

  Citujem: Počas tohto rozhovoru sme si skúsili predstaviť model, akým spôsobom by sme mohli v súcasnosti vytvoriť také prostredie, v ktorom prirodzeným výberom by sme mohli nájsť „Metafyzika“ , ktorý by: mal najširší zaber vedomostí, mal najviac rozvinuté cnosti (umiernenosť, spravodlivosť. statocnosť, rozumnosť) a mal schopnosť najhlbšie vidieť do podstaty vecí.

  Musel by to byť polyglot, polyhistor, musel by byť slepý a musel by byť asexuál …
  Vyzerá to na Umelú inteligenciu.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *