Blaha gratuloval Čížovi a Konečnej a pripomenul zlyhanie ľavice. Vyjadril sa aj k útokom Beňovej

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pre ľavicu tieto voľby nedopadli dobre. Nikde v našom okolí.

ĽAVICA V STREDNEJ EURÓPE: STRMHLAV DOLU

V Českej republike sociálni demokrati ani nie 4%, komunisti 7%. Nemecká SPD sa prepadla na 15%, Die Linke na 5%; vo Francúzsku Mélenchon získal iba 6%, socialisti nič. A tak ďalej.

V Maďarsku ani nie 7%, v Poľsku sociálna demokracia ledva prežíva v širokej koalícii, v Rakúsku žiaden zázrak. Slovenský Smer je v porovnaní s ostatnými štátmi V4 stále na dobrých číslach.

CENTRIZMUS POSLAL ĽAVICU DO PEKIEL

Až na výnimky dopadli lepšie spomedzi ľavicových strán len južanské štáty, kde sa ľavica drží na 20-30% úrovni, v Španielsku a Portugalsku dokonca cez 30%. Práve v týchto krajinách sú socialisti ekonomicky najradikálnejší, a to nie je náhoda.

Ak si ešte niekto fakt myslí, že cestou do budúcnosti je uhladená centristická politika, asi by sa mal konečne spamätať.

PRACUJÚCICH ĽUDÍ ŽIAĽ ZBIERA KRAJNÁ PRAVICA

Voľby vyhrali kresťanskí demokrati posilnili liberáli a zelení. Európsky parlament bude ďalej slniečkový, hoci posilnila krajná pravica.

Ľavica je v kríze v celej Európe, pretože sa odtrhla od pracujúcich ľudí a prestala ponúkať alternatívu kapitalizmu. Riešia sa práva sliepok, migrantov, gejov či transsexuálov a keď si niekto zaťuká na čelo, že či im nešibe, označia ho za fašistu.

A potom pracujúci ľudia nevidia iné východisko, ako voliť krajnú pravicu. Vo Francúzsku vyhrala voľby Le Pénová, v Taliansku Salvini. Poďme ich voličom teraz svorne nadávať do náckov, lebo to je riešenie… Celé zle.

GRATULUJEM MIROVI A KATKE

Sú len dvaja politici, ktorých úspech ma osobne potešil. Oboch som podporil vo voľbách a obaja sa do Európskeho parlamentu dostali.

Oboch považujem za priateľov a obaja sú samozrejme ľavičiari. Miro Číž zo Smeru a Katka Konečná z českej KSČM. Obaja budú brániť Slovensko, o tom som presvedčený.

A ČO SI NA SLOVENSKU POČNEME BEZ LUCIE?

Ale najväčšia rana je, že sa do EP dostala aj Lucia Nicholsonová. Čo si teraz na Slovensku bez nej počneme?

Slovenský parlament príde o tú najkvalitnejšiu podpredsedníčku v dejinách, ktorá nás roky ohurovala svojim vynikajúcim maturitným vysvedčením a neopakovateľnou atmosférou centrálneho trhoviska pri každom svojom duchaplnom prejave.

Ktože teraz bude polku Slovenska spájať s talianskou mafiou? Ktože bude chrliť sokratovskú múdrosť a číre poznanie? Kto bude bojovať za sterilizáciu rómskych žien? Kto bude po nás hystericky vrieskať?

BYE-BYE, MISS MATURITA!

Ach, bude nám chýbať, veľmi. Ale zasa, musíme dopriať aj štrasburským kolegom, aby aj ich mohla naša drahá Lucia ohurovať. Bye-bye, slovenská Pallas Aténa, nech Štrasburg unesie tvoju ťažkú múdrosť :-)

Pekný deň, priatelia, nebojte, od zajtra už zase o Európskom parlamente nebudete 5 rokov počuť absolútne nič :-)

KOMENTÁR K BĚNOVEJ A LIBERÁLOM

Voľby do Európskeho parlamentu vyhrali extrémisti, a to je smutná správa pre Slovensko. Neoliberálni extrémisti, federalistickí extrémisti, protislovenskí extrémisti.

VYHRALI EXTRÉMISTI

Ich mandát je síce pri 20-percentnej účasti mizivý a od zajtra už 5 rokov nikoho nebudú zaujímať, ale aj tak – je zlou správou, že Slovensko vysiela do Európskeho parlamentu extrémistov z PS.

Sú to extrémisti, ktorí nenávidia Slovensko a budú ho v Štrasburgu ohovárať a okydávať.

Extrémisti, ktorí by boli najradšej, keby sa Slovensko premenilo na neoliberálnu kolóniu západných mocností.

Extrémisti, ktorí by tu najradšej nasilu pretlačili liberálnu ideológiu, postavenú na individualizme, vykorisťovaní, odcudzení a multikulturalizme.

ESET ZAČAL S POŽIERANÍM PRAVICE

Prečo vyhrali extrémni eurohujeri?

Kľúčové sú tri dôvody:

Po prvé, slniečka zmobilizovali Bratislavu. Zvyšok Slovenska Európska únia nezaujíma. Necíti k nej ani lásku, ani nenávisť. Necíti k nej nič. Zaujíma ich Slovensko.

Po druhé, pravicový volič dal prednosť Progresívnemu Slovensku a KDH, pretože má plné zuby Sulíka, Matoviča aj Kollára. Je to prvý krok k likvidácii parlamentnej opozície na čele so SaS, OĽaNO a Sme rodina.

K moci sa derie ESET a jeho politické satelity. Víťazstvo PS/Spolu je facka parlamentnej opozícii.

POTREBUJEME VIAC ĽAVICE A VIAC VLASTENECTVA

Po tretie, výsledok SMERu mohol byť ďaleko vyšší, keby bol lídrom skutočný ľavicový a vlastenecký politik typu Roberta Fica.

SMER žiaľ nedokázal dostatočne osloviť klasického ľavicového voliča, ktorý má voči EÚ silné výhrady a nejako sa mu nedarí nájsť nadšenie pre tzv. maserati socializmus.

Áno, v porovnaní s minulými eurovoľbami získal SMER viac hlasov v absolútnych číslach, ale dnes to už na víťazstvo nestačí. Dôvod je jasný.

NEBYŤ BLAHU, MONIKA BY TO VYTIAHLA NA 50%, ŠKODA ;-)

Zodpovednosť za výsledok je vždy na lídrovi kandidátky, v tomto prípade je to Monika Beňová. Vidí to každý, okrem tejto osoby – ako som si vypočul na Markíze, tá samozrejme zo všetkého zla na svete viní Blahu.

Lebo jasné, Blaha bol lídrom kandidátky Smeru, to neviete?

A tých 25% voličov Smeru, ktorí podľa prieskumu Markízy zvažujú voliť národnejšiu a konzervatívnejšiu stranu ako Smer, aj za to môže Blaha, za všetko môžem ja – ešte aj za to, že slniečkárske sociálne demokracie v Česku či v Poľsku sa motajú okolo piatich percent – ale jasné, nebyť Blahových statusov, aj oni by atakovali 50% ;-)

No nič, toto si povieme doma. Hovorím len jedno: SMER musí byť ľavicovejší, národnejší a komunitárnejší. Dúhu prenechajme progresívcom, našim voličom je pracujúci človek, nie mestský slniečkarsky aktivista. Bodka.

LIBERÁLNY EXTRÉMIZMUS JE REÁLNEJŠIA HROZBA NEŽ ČOKOĽVEK INÉ

Prekvapil ma relatívne slabý výsledok krajnej pravice – v porovnaní s očakávaním. Pri 20-percentnej účasti som čakal väčšiu mobilizáciu pravicových euroskeptikov.

Ukazuje sa, že krajná pravica má svoje limity a strašenie Kotlebom pomáha skôr liberálnym extrémistom.

Summa summarum – pre budúcnosť Slovenska začína byť ďaleko väčším nebezpečenstvom neoliberálny extrémizmus, pretože ten sa derie k moci.

Konzervatívny extrémizmus sa k moci zjavne nemá ako dostať. Neoliberáli sú na koni a chcú zotročiť Slovensko.

SLOVÁKOV EUROPARLAMENT NEZAUJÍMA

Pri 20-percentnej účasti a všeobecnom nezáujme o EÚ je zbytočné špekulovať, čo z týchto výsledkov vyplýva pre Slovensko.

Najdôležitejšou správou je, že ľudia na Slovensku majú Európsky parlament na saláme. Je to aj výsledok doterajšej práce slovenských europoslancov.

Slniečka dokázali zmobilizovať najviac voličov preto, lebo ich ako jediných Európa nadmieru zaujíma.

PÄTINA Z PÄTINY – TO Z TOHTO SA TAK VYTEŠUJE EUROJUGEND?

Napriek neuveriteľnej kampani však progresívci dokázali zmobilizovať iba pätinu z pätiny voličov, čo je žalostne málo. Ich mandát je trápny. Zahučala hora a porodila myš.

Ďalších päť rokov môžu akurát tak sedieť v Štrasburgu a šúchať nohami.

Mrzí ma len jedno: že tieto slniečkárske euromyšičky budú v Bruseli skákať tak, ako budú pískať nadnárodné korporácie.

Slovensko si zaslúži viac ako hŕstku nadržaných eurojugend z PS, ktorí budú asistovať bruselským technokratom v neoliberálnom valcovaní. Čo už.

Bojujeme ďalej!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


15 thoughts on “Blaha gratuloval Čížovi a Konečnej a pripomenul zlyhanie ľavice. Vyjadril sa aj k útokom Beňovej

  • 27. mája 2019 at 15:34
    Permalink

    SMER sklamal. Potrebujeme alternatívu k SMERU. Tou by mohla byť Harabinova, alebo ním podporovaná strana. SMER s jeho protislovenskou Beňovou, protislovenským Lajčákom a poza bučky chystanou obrannou zmluvou s USA, podľa mňa, robí dvojakú politiku a ľudia to prekukli.

    Reply
    • 27. mája 2019 at 21:06
      Permalink

      Do bodky vystihnuté. Ďalší komentár nie je potrebný. Snaď len to, že i ja by som bol volil SMER, keby tam nebola „líderka“? Národne orientovaná ľavica je bezprízorna.

      Reply
    • 28. mája 2019 at 6:59
      Permalink

      Alternatív k Smeru je dosť. Na Slovensku je registrovaných niekoľko desiatok ďalších pravicových politických strán. Stačí si len vybrať.

      Reply
      • 28. mája 2019 at 10:15
        Permalink

        Presne tak, súdruh Čelko, spájať ľavicu s pravicou je ako posoliť cukor. Nemožno sedieť naraz na dvoch stoličkách. Spájať treba ľavicové prúdy!

        Reply
        • 28. mája 2019 at 12:36
          Permalink

          Všetko s mierou, pani Kotrádyová, raz ste napísali, že nenávidíte pravičiarov. Videli ste, že som otvorene napísal, že som volil kandidátku KSS a Vzdoru. Ja síce som radikálny ľavičiar, dosť naľavo od KSS či Vzdoru a myslím, že aj ja mám svoj drobný podiel na spolupráci KSS a Vzdoru (presadzoval som ju na ich stránkach ako racionálny počin, hoci oni to emotívne vtedy v diskusii so mnou odmietali).

          Lenže to je moja osobná pozícia, ktorá by mi nemala brániť v chápaní toho, že spoločnosť ako celok nie je pravicová ani ľavicová, že socializmus či komunizmus, kapitalizmus ako celistvé spoločenské objekty nie sú ľavicové alebo pravicové, ale komplexné. V tomto zmysle komunistická správa spoločnosti do budúcnosti by nemala byť ľavicová, ale komplexná, teda vzťah ľavice a pravice by mal byť racionálny, nie emotívny, nepriateľský, aby sa vyhlo striedaniu foriem vlády podľa ideologického videnia a veľkým výkyvom sprava doľava. Správa by mala byť odborná, nie ideologická.

          Ľavicová a pravicová pozícia sú pritom sčasti relatívne. Určitý politický subjekt, ak zostáva nemenný, hoci spoločnosť sa vyvíja, sa tým dostáva z ľavicovej pozície do pravicovej. Ak som napísal, že som naľavo od KSS a Vzdoru, tieto subjekty voči mne sú teda pravicové. A podľa Vás s pravicou sa nespolupracuje.

          Súčasné komunistické strany možno považovať za ľavicové len z pohľadu kapitalistickej spoločnosti, ak ich hodnotíme z jej pozície, vnútra. Akonáhle ich ale začneme posudzovať z pozície vyvíjajúceho sa socializmu, z pozície, vnútra socialistického objektu, začnú sa javiť ako pravicové, konzervatívne. Môže sa to javiť niekomu ako filozofovanie, ale ujasnenie si tejto pozície má veľký praktický dopad na akceptovanie KS voličmi. Inak budú stále kráčať s hrdo vztýčenou hlavou od porážky k porážke, ako ste napísali:-)

          Prejavuje sa to napr. v tom, že nedokážu vo svojich programoch prekročiť horizont klasického (štátneho) socializmu, byť revolučnejšie, ponúknuť voličom program zodpovedajúci súčasnej úrovni civilizačného (výrobno-technologického) vývoja.

          Hoci aj v tom, že majú problém prijať integračné, globalizačné tendencie (len to nestotožňujme, preboha s prijímaním migrantov, globálny ľavicový program vylučuje dnešnú manipuláciu s migráciou), skôr sa upínajú k myšlienke návratu plnej suverenity národného štátu. Hoci už aj klasický socializmus prekročil rovinu národného štátu, národnej ekonomiky, vznikal ako internacionálny projekt. Rovina národného štátu prináleží kapitalistickej úrovni ekonomiky, už aj klasická socialistická ekonomika si vyžaduje širší priestor ako národný. medzinárodnú socialistickú deľbu práce.

          Podobné je to s prijímaním liberálnej podoby socializmu a komunizmu. Len to znovu, prosím, nestotožňujme s tými liberálno-kapitalistickými nezmyslami okolo LBGT ideológie, ap. V dejinách sa všetky spoločenské systémy vyvíjali od centralizovanej správy k liberálnej, socializmus v tomto nie je výnimka. Ak im nevedela komunistická ľavica ponúknuť liberálny program a kandidátov, našli si ich v radoch prokapitalistických liberálov. Hlavne, že hrdo a „múdro“ bojujeme a prehrávame voči všetkému liberálnemu.

          Takže to odmietanie spolupráce s pravicou môže byť problém.

          Reply
          • 28. mája 2019 at 15:33
            Permalink

            Pán Antal!
            Ľavica má spolupracovať s pravicou?
            Človek sa má nechať dobrovoľne vykorisťovať?
            Má pomáhať pravičiarovi, aby žil z jeho práce? Má sa uskromniť a pomáhať pravičiarovi hromadiť zisky, zveľaďovať majetok?
            Aha, má sa zmieriť s tým, že on, chudáčisko, ktorý drie od rána do večera, možno i odlúčený od svojej rodiny, kdesi v zahraničí, má trojizbový možno päťizbový byt, ojazdené, možno neojazdené auto, dovolenku v nedohľadne, zatiaľčo si pravičiar buduje vily, kupuje luxusné autá, jachty, ostrovy, pravdu…, užíva dovolenku trikrát, štyrikrát, päťkrát do roka, alebo je na nej v podstate celý život.
            Oheň a voda sú protikladné živly, nedajú sa zlúčiť. Ak bude otrok spolupracovať so svojím otrokárom, ostane otrokom.
            Áno, ja nenávidím pravicu, individualistickú, egoistickú pravicu. Áno, v tom som netolerantná, netolerujem spoločnosť, v ktorej si jeden užíva a druhý prežíva.
            Máte právo na vlastný názor, ale ja tiež.

          • 28. mája 2019 at 17:36
            Permalink

            Pán Antal,
            nechcete náhodou založiť „Ľavicovo-pravicovú-konzervatívno-liberálnu stranu v siločiarach meniacej sa histórie“? Máte na to talent, len to dať do praxe.
            Ale možno som len nedostatočne vyvinutý, takže nič v zlom :-).

          • 28. mája 2019 at 21:50
            Permalink

            Pán Antal, pekná úvaha, súhlas! Štát by sme mali budovať ako pragmatický, funkčný a efektívny. Presne ako píšete – ani pravicový ani ľavicový. A zo všetkého najskôr by sme mali zbaviť štát parazitov (a to ani náhodou nemyslím sociálne dávky).

          • 28. mája 2019 at 22:18
            Permalink

            P. Kotrádyová a p. Juhár ma nepochopili, ale aspoň sa na mne mohli vybúriť:-).

            Jedna vec je môj osobný postoj – a to som jasne napísal, že som radikálny ľavičiar, stojaci naľavo dosť ďaleko aj od KSS či Vzdoru. Ľavicovosť tu chápem v zmysle pokroku.

            Lenže ako štátnik už musím začať uvažovať inak, môj osobný postoj musím potlačiť do úzadia, samozrejme, nie celkom. Aj Stalin v silne triedne založenej dobe počas druhej svetovej vojny musel uvažovať ako štátnik a nie komunista. Vyburcovať aj cirkev, veriacich, pravičiarov na obranu vlasti.
            Podobne v geopolitickej rovine ustupovali do pozadia jeho ľavicové postoje, musel rozmýšľať ako štátnik za celý ZSSR. Pustil napr. silne ľavicové Grécko Západu a zobral si nepriateľsky ladené Poľsko. Keby rozmýšľal len srdcom, tak by urobil opačne, ale ako štátnik musel brať do úvahy iné faktory.
            Je teda rozdiel medzi osobným postoj a štátnickým postojom.

  • 27. mája 2019 at 18:51
    Permalink

    A to je pre PS/ SPOLU nejaká výhra, cca 20% z cca 20% účasti vo voľbách? Toto je na oslavu? HMMM!
    Nehovoriac o tom, kto bude v europarlamente rozhodovať o budúcnosti Európy. Bože, tie mená!!!

    Reply
    • 27. mája 2019 at 21:00
      Permalink

      Tí, ktorí volili PS/Spolu, sú za prílev migrantov na Slovensko, za uzákonenie partnerstiev homosexuálov a zavedenie inklúzie do škôl podľa ich predstáv (to má táto strana v programe). Sú to buď tí, ktorí volia podľa plagátov a masírovania JOJkou, Markízou, TA3, ale tiež TVS, alebo ide o tú miniskupinu pederastov a eurohujerov, ktorí volili svojich.

      Reply
  • 29. mája 2019 at 7:20
    Permalink

    Pán Antal,
    nikto sa na Vás nevybúril. Vy ste ma oslovili prvý, no a ja som reagovala. Skúste nájsť slovo, vetu, súvetie v mojom komentári, v ktorom som Vás urazila. Kde som sa na Vás vybúrila? Napísala som svoj názor, dúfam, že to nie je trestné, mať vlastný názor. A stojím si za ním. Ľavica môže s pravicou spolupracovať asi tak ako kapusta s kozou, jednoducho koza kapustu zožerie a je po spolupráci.

    Reply
    • 29. mája 2019 at 9:35
      Permalink

      Paní Slavomíro, vítejte.

      Hezky jste to pojala s tím zelím a s kozou. ) Bezva. )) Já to povím ještě jinak.

      Od listopadu 1989 sociálně slabší vrstvy společnosti, tedy proletariát (lumpen nepočítám, to je zchlastaná a zdrogovaná hniloba), především dělnická třída a důchodci, ale také mládež ve školách, matky samoživitelky, ti všichni se SVOBODNĚ A SVORNĚ ROZHODUJÍ V KAŽDÝCH VOLBÁCH spolupracovat s pravicí.

      Stručně, třída utlačovaných DOBROVOLNĚ odevzdává svou prac. sílu třídě utlačovatelů, třídě kapitálu, aby ta mohla naprosto svévolně se svými voliči zacházet jako s hračkou na dětském pískovišti.

      Pan Moravčík mi cosi naznačil, že moc nemá smysl se ohlížet zpět do historie. Nebudu mu vysvětlovat, že kdo si nechce vzít ponaučení z dějin, bude si je muset ZOPAKOVAT, a to zcela od základu. V lednu 1905 v ruském Petrohradu pokojný průvod vedený popem Georgijem Gaponem hodlal předat carovi petici žádající zlepšení prac. podmínek, zrušení cenzury a toleranci v nábož. otázkách. V zástupu kráčelo k sídlu cara Nikolaje II. asi 140 tisíc dělníků. Toho Nikolaje II., kterého v současném Putinově Rusku velebí sdělováky div ne od rána do večera. Dělníci s knězem v čele přišli v míru, beze zbraní, nikde žádný bolševik, nikde žádný komunista či jiný levičák.

      A pak se cosi stalo… Car Nikolaj II. vydal rozkaz střelby do dělnického průvodu. Počty mrtvých a raněných se z různých zdrojů dost lišily a dodnes liší, dnes se jeví jako nejobjektivnější údaje popa G. Gapona, jenž celý průvod k carovi vedl. Čili, počet mrtvých od 600 do 900, postřelených 5000 a více. Takže, to je ta spolupráce pravice a levice, třídy buržoazie a třídy proletariátu.

      Dnes je to obdobné, jen má ten proletariát stále ještě JEDNU OBROVSKOU VÝHODU, kterou v r. 1905 neměl. Těží z toho, co se pro něho vybudovalo za vlády komunistů před r. 1990. Až se však veškerý bytový fond s veškerou infrastrukturou začne rozpadat, a k tomu zcela jistě dojde, pak teprve třídní smír mezi proletariátem a buržoazií skončí a začne znovu vše od začátku, tedy jako v Krvavou neděli 22. ledna 1905.

      Reply
      • 29. mája 2019 at 13:03
        Permalink

        Áno, čítala som o Krvavej nedeli 1905 v Petrohrade v Rusku.
        Procesia, ktorú viedol pop Gapon, pritom niesla cárovi takto sformulovanú petíciu:„Poníženú žiadosť verných poddaných cárovi s prosbou o zlepšenie pracovných podmienok.“ A na čele procesie niesli cárov portrét a biely transparent s nápisom: „Vojaci, nestrieľajte na ľudí!“
        A odpoveď cára?
        Ako ste napísali, začal masaker a pritom v procesii boli ženy a deti.
        Takto spolupracuje pravica s ľavicou.
        No lenže podľa niektorých dnes nie je potrebné deliť ľudí na pravicu a ľavicu a podľa niektorých dokonca nie sú ani triedy. Miliardári, milionári, pracujúci žijúci z cca 700,- eurového platu, nezamestnaní, chudoba, bezdomovci — to je proste podľa niektorých beztriedna spoločnosť, komplexná, ani ľavicová ani pravicová. Načo triedny boj, veď nezamestnaní sú radi, že sú nezamestnaní, bezdomovci sú radi, že sú bez domova, pracujúci sú radi, že prežívajú od výplaty k výplate. A hlavne miliardári a miliónari sú radi, že im ako píšete: „…třída utlačovaných DOBROVOLNĚ odevzdává svou prac. sílu třídě utlačovatelů, třídě kapitálu, aby ta mohla naprosto svévolně se svými voliči zacházet jako s hračkou na dětském pískovišti.

        Reply
  • 29. mája 2019 at 12:09
    Permalink

    Ale zase treba uznať, že sorošovske mimovladky a Eset maju skvelých marketingových odborníkov. Pred pol rokom este PS nikto nepoznal, doteraz okrem korupcnickeho Stefunka nie je verejne znamy nikto z jeho politikov, napriek tomu vyhral uz druhe volby v poradi. Dokazali predat ovčanom mačku vo vreci, alebo skor prazdne vrece a ti im ho zhrabli všetkými desiatimi. To je skvely výkon, kde sa hrabe svojho casu uznavany Flašík, ktorý vraj z vody spravil koka kolu. Títo dokážu z houna spraviť nebeskú mannu a nie len u nas, ale aj v susedných štátoch, Akurát česi zazial sa ukazuju ovela odolnejší voči tejto mediálnej masaži. Porovnaj Schwarzenberg vs. Kiska, Dluhos vs. Čaptavá atd.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *