Blaha: Môže sa to zdať málo, viem si predstaviť radikálnejšie kroky, ale sociálne témy riešime iba my

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Všimnite si, že jediná strana, ktorá reálne otvára sociálne témy, je Smer. Sociálna demokracia. Robert Fico.

SOCIÁLNE TÉMY V SKUTOČNOSTI RIEŠIME IBA MY

Jedni vybľakujú o liberálnej kultúre, druhí riešia konzervatívnu kultúru, ale reálne sociálne a ekonomické problémy pracujúcich ľudí rieši jedine Smer. Sorry, ale je to tak.

Jasné, môže sa vám to zdať málo a áno, aj ja si viem predstaviť stokrát radikálnejšie ľavicové kroky. Ale pravda je, že sme to neboli my, kto si tu vyštrngal kapitalizmus. A neboli sme to my, kto tu zaviedol ťažké neoliberálne reformy v minulosti.

Boli to dzurindovci, ktorí dnes okupujú nové hnutia a nové strany. Učebnicový príklad: Beblavý.

BEBLAVÝ MÁ BYŤ AKOŽE TÁ SOCIÁLNEJŠIA ALTERNATÍVA – ARE U KIDDING ME?

Mirko. Neduživé chlapčisko, ktoré stihlo za svoj krátky život prestriedať už tri politické strany – stranícky promiskuitnejšieho politika by ste hľadali ťažko.

Najskôr s Kaníkom bral invalidom dôchodky vo farbách SDKÚ-DS, potom sa s Procházkom hral na „gazdu“ pravice a dnes sa ide s ex-SaSkárom Mihálom tváriť, že on je tu ten sociálny. No jasné, úplný Vladimír Iľjič Beblin.

SOCIOPATI Z PRAVICE BUDÚ POMÁHAŤ ĽUĎOM? HALÓ, ŽARTUJETE?

Prepáčte, ale toto má byť tou sociálnejšou alternatívou? Sulík, čo by zrušil vlaky zadarmo, obedy zadarmo a kvôli svojmu teplému rožku by nahnal predavačky do obchodov aj počas sviatkov?

Alebo Matovič, čo asistoval Radičovej pri ťažkých pravicových reformách?

Alebo je to KDH, ktoré spoločne s Dzurindom rozpredalo Slovensko?

Alebo nebodaj Kiska, ktorý ošklbával ľudí na drakonických úrokoch?

VŠAK SA STAČÍ POZRIEŤ NA ICH MINULOSŤ!

Alebo je tou alternatívou Sulíkov klon Truban, sociopatický IT-čkár, ktorý kedysi pôsobil v SaS, vyhukoval, že nenávidí vlastenectvo a zrušil by sociálny štát… a dnes sa tvári, že mu akože leží na srdci osud slovenského školstva a zdravotníctva?

A s kým ide to strašne progresívno-sociálne Slovensko vybudovať? S ťažkým pravičiarom Poliačikom? Alebo s chlapcami z INESS, ktorí sa chcú odbavovať ešte aj na zamestnancoch, ktorým umrie niekto blízky?

To vážne niekto verí tomu, že táto liberálna banda prinesie na Slovensko niečo sociálnejšie než sociálna demokracia!?

SĽUBY SA SĽUBUJÚ, BLÁZNI SA RADUJÚ

No jasné, kovaní neoliberálii zo všetkého najviac túžia po silnom verejnom sektore a sociálnych službách! To je asi také vierohodné, ako keď Adolf Hitler hovoril v roku 1940, že on nikdy nenapadne Sovietsky zväz.

Z celej politickej scény tu nie je zmysluplná politická strana, ktorá by riešila sociálne veci. Žiadna strana, ktorá by chcela pomáhať rodinám, dôchodcom, zamestnancom či sociálne odkázaným. Žiadna strana, ktorá by to vedela robiť. Žiadna strana, ktorá svoje sľuby môže potvrdiť aj činmi.

TOTO VŠETKO PRAVICA ZRUŠÍ

Sme to my, čo zvýšili príplatky za prácu v noci a cez víkendy. Sme to my, čo ideme radikálne zvyšovať rodičovský príspevok či zdvojnásobiť vianočný dôchodok.

Sme to my, čo sme zastropovali dôchodky. My, čo sme posilnili odbory. My, čo sme radikálne zvýšili ochranu zamestnancov v Zákonníku prácu.

Rekordne sme zvýšili minimálnu mzdu. Dostali sme nezamestnanosť na rekordne nízke čísla.

Zvýšili sme platy vo verejnom sektore. Znížili sme dane pre živnostníkov. Rekordne zvýšili hospodársky rast. A tak ďalej.

Toto všetko skončí, ak by sa k moci dostala pravica. Všetko. Pretože liberáli vedia len ničiť, nie tvoriť.

ALTERNATÍVOU NIE JE LIBERÁLNA ANI KONZERVATÍVNA PRAVICA

Liberalizmus ako ideológia je najnebezpečnejší v sociálno-ekonomickej oblasti. Chce osekať práva pracujúcich, chce pomáhať veľkým korporáciám a biznismenom, chce likvidovať sociálny štát, chce tu voľný trh a darwinistickú džungľu.

V tomto mu môže zabrániť jedine ľavica – klasická ľavica. Dejiny to potvrdzujú neustále: konzervatívna pravica je v sociálnej oblasti často bezohľadnejšia než liberáli. A na poli kultúrnom nie je oblasť, v ktorej by chránila našu kultúru efektívnejšie ako my.

CHRÁŇME SLOVENSKO, CHRÁŇME ĽUDÍ

Na poli kultúrnom od rána do večera chránime náš národný záujem a komunitárne hodnoty Slovenska. Ukázalo sa to pri kvótach aj pri migračnom kompakte.

Na poli geopolitiky sa snažíme mať dobré vzťahy na všetky štyri svetové strany a tvrdo bojujeme proti rusofóbii či porušovaniu medzinárodného práva.

Jasné, stojí to veľa úsilia – o tom vám asi nemusím rozprávať. Absolvoval som niekoľko ťažkých súbojov s MZV. Ale rátajú sa výsledky: Marakéš sme nepodporili, Guaida vo Venezuele sme neuznali, pri Skripaľovi sme do Ruska nekopali, kvóty zlikvidovali, americké základne vylúčili…

A áno, iní vybľakujú viac. Lebo to je najľahšie, keď nemajú zodpovednosť za nič, len za to, aby sa predvádzali. No reálne skutky idú od nás. Jedine od nás.

Chránime Slovensko, chránime ľudí. Pred liberálmi, pred pravičiarmi.

NIKTO INÝ PRE ĽUDÍ NA SLOVENSKU NEUROBIL VIAC AKO ROBERT FICO

Ale ešte raz a to je najdôležitejšie: ako jediní riešime sociálnu otázku. Pretože o tom je skutočná ľavica. A ja budem robiť všetko preto, aby sme ešte viac pomáhali pracujúcim ľuďom, ešte viac posilňovali sociálny štát a ešte viac tlačili na zvyšovanie platov.

Môžete stokrát hejtovať Roberta Fica, ale nikto iný tu pre ľudí na Slovensku neurobil viac ako on. A s istotou vám môžem povedať, že ani Kiska, ani Beblavý, ani Truban, ani Sulík nikdy pre ľudí nič neurobia.

Liberáli nie sú alternatívou pre Slovensko. Ani konzervatívci. Sú ňou jedine socialisti. Klasickí socialisti, ktorí chránia pracujúceho človeka a Slovensko. A áno, za takého sa považujem aj ja.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Blaha: Môže sa to zdať málo, viem si predstaviť radikálnejšie kroky, ale sociálne témy riešime iba my

 • 7. mája 2019 at 6:45
  Permalink

  Ako pracujúci môžem povedať, že sa potýkam s problémami, vyplývajúcimi zo zákonov, ktorými Smer bojuje proti pracujúcim a občanom.
  Uráža ma, keď smerácky demagóg Blaha rozpráva klamstvá o tom, ako jeho strana rieši sociálne a ekonomické problémy pracujúcich.
  Smer neurobil pre nás nič. A Blaha už vôbec nie. Pracujú pre zbohatlíkov a novodobú šľachtu.

  Reply
  • 8. mája 2019 at 9:40
   Permalink

   Ano, pán Čelko, SMER SKLAMAL

   Reply
 • 7. mája 2019 at 7:00
  Permalink

  Demagóg Blaha tvrdí o sebe, že je „klasický socialista“, ale za socialistu sa považuje len on sám. A ľudia, ktorí sa snažia šíriť kult osobnosti okolo neho.
  Pán Blaha je sociálny demokrat, pravičák a uvrešťaný klamár.
  Tentoraz aspoň netvrdil o sebe, že je marxista, ako to má vo zvyku.

  Reply
 • 8. mája 2019 at 9:39
  Permalink

  Základnú sociálnu tému našej slovenskej spoločnosti ale Smer-Sociálna demokracia, nemal odvahu riešiť: Vrátiť Slovensku a jeho občanom SOCIALIZMUS, teda vrátiť do rúk štátu SR výrobné prostriedky a ekonomické zdroje spoločnosti a z toho vyplývajúcu kontrolu nad hospodárením v podnikoch a používaním ZISKOV na pokrytie sociálnych potrieb obyvateľstva. Slovenská socialistická republika v rámci ČSSR to dokázala a dávala svojim občanom taký silný sociálny status, aký sa odvtedy už nedá bez zmeny vlastníctva a politického zriadenia uskutočniť. A bol som pritom, keď Smer -Sociálna demokracia, ktorý čerstvo integroval pod seba Stranu demokratickej ľavice, Soc.demokratickú stranu Slovenska, SDA a ďalšiu mohol a MAL MOŽNOSŤ OBRÁTIŤ KOLESO DEJÍN – a Blaha bol pritom, bol vtedy čerstvo zvolený za poslanca NR SR a 10.marca 2012 Smer „prečíslil“ vo voľbách politické strany a vládol takmer sám…socialisti to vôbec, ale vôbec nevyužili a stal sa z nich „skrášľovací spolok kapitalizmu“ na Slovensku.

  Reply
 • 8. mája 2019 at 20:28
  Permalink

  Smeráci,
  neriešite vôbec nič podstatné, vôbec nič systémové. Kozmetický salón Smer dokonca ústavne zakotvil privatizáciu staroby, čiže druhý penzijný pilier do ústavy. Smerácki boys z IFP na ministerstve financií dokonca blúznia o zákonnom povinnom investovaní do akciových (t.j. rizikových) fondov v rámci druhého piliera, čiže je tu snaha o ďalšie „vylepšovanie“ tejto zvrátenosti.
  Pseudosociálne drísty, nič viac …

  Reply
 • 9. mája 2019 at 15:01
  Permalink

  Chlapi, Blaha dospieva. Je ešte mladý. Na kandidátku smeru sa dostal cez známosť, ale mal veľké šťastie, že aj z 87 miesta sa v tom čase dostal do parlamentu a drží sa tam do dnešných dni. To asi značí, že sú tam oveľa hlupši, ktorí tak akurát vedia správne stlačiť tlačidlo, či si vybaviť cez podriadené mocenské zložky istú prácu pre svoju firmu. Buďme realisti. Smer nemal ani nemá v pláne budovať socializmus. Je to prijateľnejšia forma kapitalizmu, kroky však mohli spraviť. Zrušiť povinné odvody pre zdravotné poisťovne, zrušiť povinné odvody do druhého piliera , viac podporovať mladé rodiny aby sa rodili deti a Slovensko nevymieralo ,vytvoriť štátne firmy na budovanie a opravy ciest a diaľníc, začať, cez štátne firmy budovať byty pre mladých, nedovoliť drancovať naše lesy a polia. Ale to by sme veľa chceli. Ak je Blaha top v strane , a väčšinou iba politikárči, kto má veci podobné rieši? Odborníci tam asi niesu. A tak pomaly sa začínajú biť o zvoliteľné miesta na kandidátke scvrkávajúcej sa strany.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *