Blaha o podvodných volebných prieskumoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Keď som predvčerom odlietal do Belehradu, tak mala Čaputová vyše 10%, včera to už bolo 20%, dnes som nastupoval do lietadla s tým, že má 30% a keď som vystúpil vo Viedni, má cez 40%.

Zajtra ráno to bude zrejme vyše 50% a do týždňa ju máme na 120%… a voľby výhra s peknými 200%, pre liberálnych fašistov nič nie je nemožné ?

AGENTÚRY S RUČENÍM OBMEDZENÝM

Ja teda nechcem Čaputovej tímu radiť, ale – you know – keď sú prieskumné agentúry premotivované, môžu tie číselka lietať asi ako tlak priemerného slniečkára pri čítaní Blahových statusov…

A ono to potom vyzerá, že agentúra vyberala respondentov výlučne na stránke Zomri. Nevzbudzuje to rešpekt, ale záchvaty smiechu.

WAW, ŠTATISTICKÁ ODCHÝLKA MEDZI 10 A 50

No dobre. V tejto chvíli vieme, že Čaputová má podporu od 10 po 40 percent a Šefčovič od 10 do 30 percent. To je mimoriadne cenný rozptyl, nech žijú prieskumné agentúry.

Pripomína mi to jednu dávnu poslankyňu SDKÚ, ktorej sa pýtali, koľko má Európska únia členských štátov a ona na to, že 20 až 50. No áno, v podstate trafila.

5 MILIÓNOV SLNIEČOK

Ja samozrejme nepochybujem o tom, že na Slovensku žije 5 miliónov slniečkových liberálov, ktorí si želajú kvóty na migrantov a homosexuálne adopcie a la Mrs. Čaput.

A jasné, Slovákom je úplne ukradnuté, že Čaputová je podľa najnovších informácií dcérenka zbohatlíka, ktorý sa napakoval na vývoze odpadu – a Zuzanka si vystavala PR na hejtovaní skládky, s ktorou sa dostal podnikavý fotrík do sporu. Náhodičkou náhodnou… Ale komu by to vadilo?

ZBOHATOL ČAPUTOVEJ OTEC NA PEZINSKEJ SKLÁDKE?

Čaputová priznala odpadové podnikanie taťulda a podozrenia nevyvrátila, akurát fňuká, že je to antikampaň.

Mne je jedno, či kampaň alebo antikampaň, dôležité je, či je to pravda. Lebo ak sa baba topí v peniazoch vďaka podnikaniu svojho fotra na pezinskej skládke a zároveň sa hrá na hrdinskú bojovníčku proti tej istej skládke, tak to je ešte väčší fail, než Kiskov 300-tisícový daňový podvod.

Ja neviem, ale v slušnej a spravodlivej spoločnosti by sa takéto nechutnosti diať nemali, pani Čaputová. Alebo aj za podnikanie Vášho fotríka môže Fico?

PREZIDENTKA PRE OLIGARCHOV

Vyzerá to tak, že zase tu máme dietko oligarchov, ktoré marketingové agentúry za ťažké prachy natrú na ružovo, aby oblbli naivné liberálne decká a získali tak prezidentku pre oligarchov.

Výskumné agentúry nahadzujú číselka do prieskumov, aby vytvorili víťaznú atmosféru – ide sa poraziť zlo, ako v rozprávke. A decká poslušne nabehnú k urnám ako stádo na porážku.

Medzitým u Čaputovcov rátajú zisky zo skládky a rehlia sa na tom, ako slniečka naleteli.

POŠLIME LIBERÁLOV NA PEZINSKÉ SMETISKO DEJÍN

Ešte stále je čas to zastaviť, ľudia. Vzbura dospelých Slovákov proti deťom Ameriky.

Chystá sa ďalší podvod na občanoch, ako v prípade Kisku.

Čaputová má dnes v prieskumoch od 10 po 50 percent. Čiže v realite okolo 25%. A to nestačí.

Pošlime liberálov na smetisko dejín, ktoré sa najnovšie nachádza v Pezinku. Tatko sa o zvyšok postará ?

Potom…

Priatelia, nemýlil som sa… Asi umriem od smiechu ?

tAKTUALITY.SK
Posledný prieskum pred voľbami: Čaputová vyletela nad 50 percent

Deň po tom…

Včera som si robil srandu, že Čaputovej cez noc vzrastie podpora o 10% a dnes úplne vážne vyšiel prieskum, že baba má cez 50%.

A najlepšie je, že iná agentúra jej namerala 19%. Rozdiel iba zanedbateľných 33%.

Oni si vážne z ľudí robia prdel.

POZOR, TOTO NIE JE NEVINNÁ SRANDA

Hej, hej, dobre sa z toho robia vtipy a v skutočnosti tomu neverí ani to najväčšie slniečko po piatich latte v Starbuckse, ale povedzme si na rovinu, že to vlastne vôbec nie je smiešne.

Ak sa dve agentúry líšia pri meraní o 30%, tak potom jedna z nich jednoducho na hulváta klame a manipuluje.

A človek asi nemusí byť inšpektor Colombo, aby mu docvaklo, že ak niekomu náhle vyletia percentá o 30%, tak proste išlo o zaplatený prieskum a klamú tí, čo predstierajú Čaputovej 500-percentnú erekciu.

UMELÁ ZUZANA

Niekto si povie, že však čo, Čaputová si prieskum objednala, tak prečo by si nemohla z marketingových dôvodov objednať aj výsledok cez 50%.

Ale pozor, prieskumy sú vážna vec a ak sa premenia na takýto balkánsky nástroj manipulácie, tak dokážu komplet zlikvidovať demokraciu.

Dokážu odpáliť jedného kandidáta a naopak umelo vytvoriť iného kandidáta. No a ruku na srdce, Čaputová je taká umelina, že máte pocit, že vyfučí, ak do nej pichnete špendlík.

VOLEBNÝ PODVOD

Ak niekto podvádza pri prieskumoch, v demokracii nejde o komerčný fórik, ale o ťažký podvod.

A ja dúfam, že tento podvod bude riešiť prokuratúra ex offo. Pretože sorry, ale 19 a 52 je rozdiel, ktorý sa dá vysvetliť jedine korupciou. Ako – nebláznime.

Chaloši z prieskumných agentúr by si mali začať hľadať právnikov, lebo toto je z hľadiska demokracie normálne že kriminálny akt, čo tu páchajú.

STAČÍ VHODNE UPRAVIŤ VZORKU

Prieskumné agentúry majú neuveriteľné postavenie v demokratickej politike, no nikto ich nekontroluje. A potom to tu takto vyzerá. Prieskum si tu niekto kúpi v požadovanej podobe, akoby si kupoval volebný leták. Choré.

A ono to vôbec nemusí byť ako v nejakých konšpiračných teóriách, že Čapu-Vallo tím povie agentúre, že bude padesát a oni napíšu padesát.

Stačí len správne naformulovať otázku, navodiť atmosféru, nezbedne sa pomýliť v skúmanej vzorke a dať trochu väčší dôraz na maturantov z Bratislavy či podnikateľov v príjmovej skupine nad 3 litre mesačne a máte Čapu na 52%.

ZOPÁR SUGESTÍVNYCH OTÁZOČOK TO SPRAVÍ

Je to vcelku jednoduché: najskôr prvé otázky prieskumu riešite, či je Zuzanka sympatická, či respondent pozná Progresívne Slovensko, či vie, že Čaputová má v programe svetový mier a záchranu priľahlých galaxií a tak.

A potom sa spýtajú, že koho by ste volili, ak viete, že Mistrík sa vzdal v prospech Čaputovej, hej, hej, tej Čaputovej, žmurk, úsmev, haha-hihi. Čaputovú? Fakt? Aha, píšem si. A bum, 52%, what a surprise!

JE V TOM NAMOČENÁ AJ ČAPUTOVÁ?

Vytvoriť prirskum tak, aby bol zadávateľ spokojný, je najľahšia vec na svete. Lenže je to zároveň volebný podvod. Lebo je to klamstvo, ktoré poškodzuje iných kandidátov a mení volebné preferencie. Kradnú ľuďom nádej, kradnú im vôľu.

A ak Čaputová o týchto praktikách vie, stojí na tenkom ľade. Pretože toto jednoducho nie je nevinná sranda. Ale zločin.

A tak ostáva veriť, že kým sa internety rehlia na Zuzankiných 52 percentách a očakávajú, že do polnoci to vystrelí aspoň na 75%, prokuratúra začína vyšetrovať podvod. Ex offo.

Je najvyšší čas, milí vyšetrovatelia, začať zachraňovať slovenskú demokraciu pred kolosálnym podvodom. Lebo áno, my tu ešte stále oficiálne máme demokraciu a nie čapukraciu.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *