Bordel alebo poriadok v predaji lístkov na MS v hokeji na Slovensku?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V tomto roku v máji znovu nastane ošiaľ medzi slovenskými / a nielen tými/ fanúšikmi, dá sa povedať, že najobľúbenejšieho zimného športu na Slovensku- ľadového hokeja. Možno poslednýkrát. Výkony Slovenskej reprezentácie i klubov v domácej i KHL súťažiach majú neustále klesajúcu tendenciu a už sa môžeme zaradiť do poradia v tomto športe od 8  miesta nižšie. Na svetovú šestku nemáme, iba ak motyka vystrelí. A tie peniaze, ktoré od slovenského fanúšika na jednotlivé zápasy pýtajú, sú neadekvátne tomu, aké výkony a výsledky naše  reprezentačné mužstva podávajú. To už nehovorím o priekupníkoch, ktorí tieto lístky predávajú za 4 až 5 násobok skutočnej ceny.

Naše najväčšie mestá usporiadajú 83. MS v ľadovom hokeji. Na uvedené podujatie máme až dva súce športové štadióny. Kapacitne i vybavením dostatočné na toto podujatie. SZĽH rozhodol, že Slovenské mužstvo bude hrať svoje zápasy v Košiciach spolu s mužstvami USA, Kanady Nemecka , Finska… A České  spolu so Švédskom,  Ruskom … v Bratislave. V očakávaní veľkého záujmu boli vraj pripravené podmienky na to „ aby sa k lístkom nedostali priekupníci,  ktorí by mohli na následnom predaji zarobiť majland „.

Vstupenky sa predávali a ešte stále predávajú vo viacerých kategóriách

Jednak podľa výhodnosti miesta na štadióne a podľa hľadísk ako kúpa lístkov na všetky zápasy v jeden deň, / tým sa má zabezpečiť návštevnosť  aj na neatraktívne zápasy v ten deň/  Potom podľa kritéria nasleduj svoj tím, čiže na všetky zápasy vám spriazneného mužstva a pre milionárov  balík lístkov na všetky zápasy.

Predaj bol zadaný  pre spoločnosť Ticketportál, ktorá mala zabezpečiť transparentný predaj lístkov všetkým záujemcom.  Na jedného kupujúceho mali byť predané najviac 4 vstupenky aj v kamenných predajniach Ticketportálu. Každý záujemca o lístky sa mal zaregistrovať  aby bolo jasné komu sa lístky predali. Avšak hneď po spustení predaja 19.9.2018 o 9:19 nastali typické slovenské problémy.. Cez webovu stránku predajcu vás aj 5 krát z prvých miest poslalo  na desaťtisíce miesto a ľudia v kamenných predajniach si mohli kúpiť aj 20 lístkov.

Teraz ich špekulanti predávajú cez Bazoš za 4-5 násobne vyššie ceny, ako sú uvedené v ponuke. Po zistení, že takto na lístkoch zarobí a obohatí sa niekto, kto má konexie a správne známosti a vedomosti ako na to, začali sa lístky predávať len cez internet a najviac 4 lístky pre jedného záujemcu, pričom predaj je len v niektorých dňoch.. Kto tie dní pozná môže si kúpiť aj ďalších 20  a viac lístkov. A ako mi bolo povedané, keď som sa telefonicky informoval na SZĽH  tieto dni pozná len určitý úzky okruh ľudí. „ Tým sa dá určite veriť“ . Na Bazoši priekupníci už predávajú lístky na zvyšné zápasy v dňoch keď hra Slovenská reprezentácia  a za pôvodné ba i nižšie ceny ako stoja v skutočnosti. Priekupníci sa už nabalili dostatočne a chcú sa zbaviť aj lístkov o ktoré záujem už nie je.

Na už viackrát spomínanom Bazoši  môžete si napríklad kúpiť lístky na nie tak atraktívne zápasy nášho mužstva napr. s Dánskom, Veľkou Britániou alebo Nemeckom „ len“ za dvojnásobne vyššie ceny oproti atraktívnejším súperom v prvých dňoch šampionátu. A ako je to s predajom len 4 lístkov pre jedného záujemcu svedčí to, že nejaký David ponúka na už spomínanom portáli 160 lístkov na rôzne zápasy v cene podľa dohody. A ďalší Dávid z PO ponúka 80 lístkov. Kto má potrebnú sumu peňazí na to aby si mohol dovoliť kúpiť takýto objem lístkov za pôvodné ceny, ktoré podotýkam nie sú vôbec nízke?. A kto má prístup k informáciám, kedy sa tieto lístky predávajú?

Zo SZĽH a Ticketportálu o nekalých praktikách predaja mi odpísali toto:

Na môj e-mail : 

 • Rád by som Vás poprosil o informáciu ohľadom predaja lístkov na zápasy Slovenskej reprezentácie. 
 • Je možné si ich kúpiť len raz na vlastné meno cez web ticketportálu, alebo ak viem termíny predaja môžem si ich kúpiť viackrát po 4 ks?
 • Máte v pláne robiť niečo s priekupníkmi týchto lístkov, ktorí k ním prišli v prvej vlne v kamenných predajniach a teraz ich ponúkajú za 3-4 násobnú cenu?
 • Môžme veriť, že k termínom ďalších predajov sa nedostanú len známy a kamaráti so SZĽH alebo kšeftári?
 • Myslíte si, že po peripetiách s nákupom lístkov majú ešte normálni ľudia chuť vidieť nejaký zápas našich reprezentantov naživo?

Dostal som odpoveď od pracovníka z organizačného výboru MS:  

Pozdravujem Vás, čo sa týka kúpy vstupeniek na zápasy Slovenska, na jednu osobu si môžete zakúpiť 4 vstupenky na jeden zápas, resp. 4 balíčky na jeden deň. V kamenných predajniach sa v prvý deň predaja predalo minimálne množstvo vstupeniek. Na priekupníkov lístkov sme prikrátki. Nemôžete len tak niekoho označiť za priekupníka. V boji proti nim sme zaviedli niekoľko opatrení a momentálne sa nám osvedčilo sms overovanie konta záujemcov o vstupenky. Dôležité je, aby si aj záujemcovia o vstupenky nakupovali vstupenky od oficiálneho predajcu.

Vstupenky sú do predaja uvoľňované postupne a o pridávaní vstupeniek vie veľmi úzky okruh ľudí aj z dôvodu zamedzenia úniku informácií. 

Myslím si osobne, že ľudia záujem o zápasy Slovenska i iných krajín majú. Problémy so vstupenkami sú v každej krajine a nikdy nie sú uspokojení všetci záujemcovia. Dopyt totiž vždy niekoľkonásobne prevyšuje kapacity.

Verím, že sa Vám vstupenky podarí zakúpiť.

Na internete som narazil na webovú stránku v angličtine viagogo, na ktorej si môžete zakúpiť aj lístky na MS v hokeji u nás. Nie je to oficiálna stránka Ticketportálu ani IIHF a oproti ponuke z nám dostupných stránok, tu si môžete  kúpiť aj lístky na jednotlivé zápasy nie ako u nás len balíčky lístkov. / okrem Bazošu / . Kto tejto stránke ponúka lístky, ktoré sú mimochodom skoro v rovnakých cenových reláciach ako na našom Bazoši? Čiže 4 až 5 krát drahšie .  

Zo stránky nie je jasné kto ju prevádzkuje. V ponuke majú športové podujatia zo sveta, festivaly i koncerty. Píšu o sebe že sú na svete najväčší druhotný  marketový predajca živých udalosti. Ceny sú stanovené predajcami a môžu byť nad alebo pod pôvodnou cenou./ nominálnou hodnotou/.

Takže môžem si myslieť, že uvádzacie ceny našimi organizátormi sú nadhodnotené smerom ku kúpnej sile slovenského fanúšika a mne zatiaľ neznáma entita sa snaží predávať  lístky na celosvetovom trhu, kde je predsa len vyššia kúpna sila ako u nás. Čo si mám potom myslieť o odpovedi na mnou položené otázky pre zodpovedných pracovníkov z organizačného výboru MS ?

Foto: s.yume ,  CC

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Bordel alebo poriadok v predaji lístkov na MS v hokeji na Slovensku?

 • 16. januára 2019 at 21:04
  Permalink

  Tož, to je „trhnutá“ ekonomika… pretože podujatie MS je samo o sebe veľkým biznisom, to len my diváci v ňom vidíme športovú udalosť, biznisom sa stáva všetko okolo toho…to by si neveril, ako už je na termínoch MS v Bratislave “ vybúkované“ ubytovanie a aj „airbnb“…
  Nie je to asi riešenie, prídelový systém, nuž ale na niečo azda tie občianske preukazy máme, tie by potom mohli byť súčasťou lístka cez turniket. A basta! Bolo by po kšeftoch…lenže liberáli by to označili „za totalitu“…
  vďaka inak za informáciu, Ladislav

  Reply
 • 17. januára 2019 at 11:49
  Permalink

  Ďakujem za odozvu Peter. To som teda zvedavý po týchto mojich skúsenostiach, kto bude na štadióne fandiť našim. Nie veľa obyčajných Slovákov , nie Matovičovcov, má také obnosy na tie lístky, ktoré sú v tých horibilných cenách ponúkané. Vieš , ale najzaujímavejšie na tom všetkom je to, že usporiadatelia potrebujú 500 dobrovoľníkov / zadarmáčov/ ktorí sa o hladký priebeh tohto šampiónátu budú starať. Niekomu dajú zarobiť , ale potrebujú kopa ľudí, ktorým nedajú nič. Volunteers musia vedieť jazyky, zabezpečiť obsluhu, informácie … To sa tým podnikavcom v SZĽH žije. Ešte žeby sme nevypadli z A kategórie lebo kasa vyschne a aj tam budú musieť nastúpiť dobrovoľníci.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *