Česká filmová klasika: Veľká samota

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Film, ktorý je k dispozícii online zdarma.

Martin Souček si prichádza do rodnej dediny Veľká Samota na južnej Morave pre svoju nevestu Annu Malcov, dcéru jediného samostatne hospodáriaceho roľníka v obci. Po príchode zistí, že poľnohospodárske družstvo, ktoré pred rokmi pomáhal založiť, upadá. Po krátkom vnútorným boji oznámi, že sa nevráti na ministerstvo a že pomôže postaviť družstvo opäť na nohy. Stranou musí ísť aj svadba s Annou. Po svojom zvolení za predsedu družstva ihneď zavedie tvrdý pracovný režim a tresty za opilstvo, nedodržiavanie pracovnej disciplíny a krádeže.

Velká samota, drama, Československo, 1959, 114 min
Režie: Ladislav Helge; Predloha: Ivan Kříž (kniha); Scénář: Ivan řížLadislav Helge; Kamera: Ferdinand PečenkaJosef Novotný; Hudba: Gustav Křivinka; Hrají: Július PántikBlanka BohdanováBohumil ŠmídaVáclav LohniskýRudolf HrušínskýFrída BachletováOľga AdamčíkováSamuel AdamčíkKarel ŠeplavýZdeněk ŘehořAdam MatejkaArnošt NavrátilOldřich VelenJosef KozaMiroslav OlejníčekVáclav KyzlinkJana RubášováMária SýkorováFrantišek ŠlégrAlois KlejzarOtto Maruští… (více)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Česká filmová klasika: Veľká samota

  • 14. apríla 2020 at 9:04
    Permalink

    Podobná téma sa rieši v mojom obľúbenom filme „Kdo hledá, najde“ zo 70-tych rokov (pre pozretie stačí vyhľadať na youtube). Myšlienky z tohoto filmu sú dnes platné ešte viac než vtedy.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *