Česká filmová klasika: Veľká samota

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Film, ktorý je k dispozícii online zdarma.

Martin Souček si prichádza do rodnej dediny Veľká Samota na južnej Morave pre svoju nevestu Annu Malcov, dcéru jediného samostatne hospodáriaceho roľníka v obci. Po príchode zistí, že poľnohospodárske družstvo, ktoré pred rokmi pomáhal založiť, upadá. Po krátkom vnútorným boji oznámi, že sa nevráti na ministerstvo a že pomôže postaviť družstvo opäť na nohy. Stranou musí ísť aj svadba s Annou. Po svojom zvolení za predsedu družstva ihneď zavedie tvrdý pracovný režim a tresty za opilstvo, nedodržiavanie pracovnej disciplíny a krádeže.

Velká samota, drama, Československo, 1959, 114 min
Režie: Ladislav Helge; Predloha: Ivan Kříž (kniha); Scénář: Ivan řížLadislav Helge; Kamera: Ferdinand PečenkaJosef Novotný; Hudba: Gustav Křivinka; Hrají: Július PántikBlanka BohdanováBohumil ŠmídaVáclav LohniskýRudolf HrušínskýFrída BachletováOľga AdamčíkováSamuel AdamčíkKarel ŠeplavýZdeněk ŘehořAdam MatejkaArnošt NavrátilOldřich VelenJosef KozaMiroslav OlejníčekVáclav KyzlinkJana RubášováMária SýkorováFrantišek ŠlégrAlois KlejzarOtto Maruští… (více)

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Česká filmová klasika: Veľká samota

  • 14. apríla 2020 at 9:04
    Permalink

    Podobná téma sa rieši v mojom obľúbenom filme „Kdo hledá, najde“ zo 70-tych rokov (pre pozretie stačí vyhľadať na youtube). Myšlienky z tohoto filmu sú dnes platné ešte viac než vtedy.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *