Čína uvádza do prevádzky „umelé slnko“ novej generácie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Čínska národná nukleárna spoločnosť (CNNC) oznámila, že v piatok (4. 12.) uviedla v Čchengdu v provincii S‘-čchuan do prevádzky Tokamak HL-2M. Ide o čínsky fúzny nukleárny reaktor novej generácie. Čínske „umelé slnko“ ešte v ten istý deň dosiahlo stav prvého plazmového výboja. Názov umelé slnko nie je len marketingovým trikom. Toto zariadenie replikuje skutočné fúzne reakcie vodíka a deutéria, ktoré prebiehajú na Slnku. Týmto spôsobom uvoľnená energia sa v jadrovej elektrárni v Čchengdu mení na ekologicky čistú elektrickú energiu.
(Zdroj)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Čína uvádza do prevádzky „umelé slnko“ novej generácie

 • 5. decembra 2020 at 18:18
  Permalink

  PRIEMYSELNÁ REVOLúCIA 4.0 TLČIE NA DVERE.

  Reply
 • 7. decembra 2020 at 11:29
  Permalink

  Kto má energiu má všetko!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *