Ctirad Musil: Odkaz Moravskej cirkvi na dnešnej Morave

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Vedeli ste, že Moraváci založil vlastnú cirkev? Hovorí o tom náš spolupracovník, Ctirad Musil:

Do novodobých světových dějin se Morava zapsala mimo jiné i působením Moravské církve, která dnes paradoxně působí všude možně, jen ne na Moravě. Historie Moravské církve se v Prahou diktovaných školních osnovách neobjevuje. Pochopitelně … Praha nám pražské dějiny podsouvá jako univerzální dějiny celé České republiky. Tam kde to nedává logiku, nebo něco evidentně chybí, tak se to doplní pohádkami a pověstmi od Jiráska. Moravské dítě se ve škole dozví, že Morava zanikla v roce 906 a pak se Moraváci teleportovali do roku 2020 a změnili na Čechy. Výsledkem je to, že dějepis děcka nezajímá.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *