Zomrela v dôsledku zlých pracovných podmienok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ďalšia z obetí kapitalizmu zomrela v dôsledku zlých pracovných podmienok. Podľa riaditeľa spoločnosti s tým treba počítať…
Práca za pásom nie je pre každého. Ide o titulok z novín Plus jeden deň, 2. 6. 2017. V spoločnosti Leoni Slovakia v Trenčíne, tam kde kedysi bola Ozeta, Merina a i.,  zomrela počas pracovnej zmeny zamestnankyňa, pani Anna. Príčina: kapitalizmus; Nemali sme čas napiť sa vody, o toalete ani nehovorím“,alebo: „Nedalo sa tam ani poriadne dýchať. Jedna veľká hala, robota za zatvorenými oknami, bez klimatizácie. Doslova sme sa tam dusili … Pracujete akoby v saune a ešte dostanete luxusných 430 eur. A čo na to novodobí otrokári, kapitalistickí vykorisťovatelia, v zastúpení riaditeľa (Miroslav Šulek): „Ide o manuálnu prácu, ktorá má svoje fyzické nároky. Ten, kto sa v takomto pracovnom pomere zamestná, s tým musí počítať.“  Čo z toho plynie, milí hlupáci? Práca za pásom nie je pre každého hlupáka. Plus jeden deň – dovolenky navyše –  len pre hlupákov. Múdri a čestní ľudia chcú viac. 
1. júla 2017                                                                         PhDr. Michal Dieneš, CSc.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Zomrela v dôsledku zlých pracovných podmienok

 • 19. augusta 2017 at 22:55
  Permalink

  Leoni Trenčín, Jazaki Michalovce, spolu so Ťajťungom vo Voderadoch/Galante sú už „legendami“ medzi zamestnávateľmi na Slovensku.

  Nebolo by od veci keby sa vytvorila internetová stránka „Čierno-Biely zoznam zamestnávateľov“, kde by zamestnanci jednotlivých spoločností prispievali svojimi zlými/dobrými skúsenosťami s ich zamestnávateľmi, čím by pomohli ostatným urobiť si prehľad o zamestnávateľoch – tým zlým sa oblúkom vyhnúť a uchádzať sa o prácu u tých dobrých.

  Ktovie či sú ľudia v tak zúfalej situácii, že sú ochotní prijať robotu s hroznými pracovnými podmienkami a neslušne nízkym platom. Príklad rozporu medzi ( uvedomelým ) proletariátom a ( neuvedomelým ) lumpen-proletariátom. Pokiaľ bude aspoň kritické množstvo ľudí ochotných znášať nedôstojné pracovné podmienky, potom sa tu nepohneme ďalej.

  Ako si teda udržíme náš koloniálny stav krajiny druhého sveta ? No predsa rozoštvávaním pracujúcich medzi sebou a riedením ich vzdoru dovozom ešte lacnejších otrokov z krajín druhého/tretieho sveta.

  Česť !

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 11:35
  Permalink

  Éj veru.. zlí kapitalisti. Ale ak sú pracovné podmienky zlé, skúsim ísť za hygienikom, obrátim sa na odbory, alebo si nájdem inú prácu. Ale niektorí súdruhovia nevedia premýľať a potom zodpovednosť zhadzujú na iných.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *