Demonštrácia: Neničte Kliniku, neničte mesto!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V nedeľu 09.04.2017 sa v Prahe uskutočnila demonštrácia proti zrušeniu Autonómneho a sociálneho centra Klinika za účasti stoviek ľudí. K 14:30 na Námestí Míru sa zhromaždili ľudia nielen z Českej republiky, aby nasledujúcim zhruba trojhodinovým pochodom cez mesto podporili existenciu tohto jedinečného priestoru, ktorý za zhruba 3 roky existencie dal priestor rozmanitým akciám týkajúcich sa kultúry, pomoci utečencom, rôznym workshopom a náučným akciám a poskytol priestor pre rôzne iniciatívy a organizácie. Práve preto aj rôzne organizácie ako Anarchistický čierny kríž, platforma Limity jsme my, kolektív Probuď domy, ľudia z bývalého squatu Cibulka, ľudia z Milady, Samba band, ľudia od média A2larm a ďalší nechýbali. Z iniciatívy DAV DVA bol prítomný Marek Kopilec. Vystúpilo viac rečníkov ako Petr Uhl, Milena Bartlová, či cez elektronické spojenie aj Igor Ševcov a ďalší. V najbližšej dobe čaká osud Kliniky na rozhodnutie súdu, či bude v lete vysťahovaná a či spoločnosti zakladajúcej si na zisku viac než na solidarite, vzájomnosti, či kritickom myslení padne za obeť tento squaterský priestor alebo bude pokračovať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: archív Mareka Kopilca

 

 

 

 

 

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *