Desať otázok, ktoré by dnes položil Kiskovi každý nezávislý novinár

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Tu je desať otázok, ktoré by dnes položil Kiskovi každý nezávislý novinár. Zhodou okolností moderátor Michal Kovačič nepoložil ani jednu z nich. Namiesto toho sa polku relácie venoval tomu, čo bude svätý Andrej, patrón letectva, robiť v budúcnosti a či si ochočí trojpercentného Štefunka a Beblavého; a druhú polku si spoločne zakopali do Roberta Fica – Kiska vzdychal, Kovačič sa usmieval, pohodička pohoda. Komu dnes bolo lepšie ako týmto dvom.

Michal Kovačič dnes s Kiskom nerozprával ako novinár, ale ako jeho fanúšik. Keby to robil pri každom politikovi, človek by mávol rukou. Ale pri iných vie riadne kúsať, kým dnes iba slabúčko hryzkal. Ako dobrý psíček. Ďalší dôkaz mizérie, v akej sa nachádza slovenská žurnalistika.

Na toto ste sa mohli spýtať, pán Kovačič. Keby ste nechceli byť psíčkom, ale novinárom:

1. Pán prezident, keď hovoríte, že vláda na vraždu Kuciaka reagovala arogantne, nepríde Vám skôr arogantné, že ste sa neunúvali po vražde vrátiť sa z rodinnej lyžovačky z Rakúska? Bolo morálne ďalej brázdiť svahy a potom sa po týždni vrátiť na Slovensko a tváriť sa, že Vy ste ten najspravodlivejší?

2. Pán prezident, príde Vám v poriadku, že ste miliónový pozemok vo Veľkom Slávkove kúpili za 1800 eur? Pri iných politikoch sa takýto „lacný“ nákup považoval opozíciou za dôvod na odstúpenie – vy sa nechystáte odstúpiť? V situácii, keď sa riešia pozemkové podvody a prepojenia na mafiu, sám figurujete v takomto podvode – je to normálne?

3. Pán prezident, ak ste kúpili pozemok vo Veľkom Slávkove za 1800 eur a dnes je zjavné, že došlo k poškodeniu nevinných vlastníkov, nepripadá Vám fér, aby ste mu pozemok vrátili? Sám mesačne dávate vyššiu sumu sociálne odkázaným – prečo je taký problém vrátiť 1800-eurový pozemok?

4. Pán prezident, nevyrušuje Vás, že k pozemkom Vám pomohla firma, ktorá bola známa svojimi stykmi s brutálnymi mafiánmi ako Ondrejčák či Steinhubel? Nezdá sa Vám, že mafia nikdy nebola bližšie Prezidentskému palácu ako práve pri Vás?

5. Pán prezident, prečo neukážete finančnú správu Vašej firmy, ktorá by Vás – ak máte pravdu – vyvinila z toho, že ste spáchali nielen daňový, ale aj volebný podvod? Neznamená to, že máte čo skrývať? Ak by ste nemali maslo na hlave, je logické, že by ste všetky doklady o Vašich výdavkoch zverejnili. Či nie?

6. Pán prezident, nepríde Vám divné, keď Robertovi Ficovi vyčítate, že má neslušnú a nenávistnú rétoriku a sám ho označujete za „hanebného“, kydáte naňho v každej druhej vete, intrigujete a vynášate súkromné rozhovory, ktoré ani nemáte ako doložiť? Pripadá Vám to slušné?

7. Pán prezident, preukázateľne ste lámali ústavu v prípade ústavných sudcov, ako aj pri menovaní Pellegriniho vlády. To je tá vízia slušného Slovenska, o ktorej hovoríte? Rozoštvávať Slovensko a nedodržiavať pravidlá hry? Lámať ústavu? Lietať si štátnym špeciálom za rodinou a papalášsky míňať peniaze daňových poplatníkov? Podkopávať piliere parlamentnej demokracie? Je to takto v poriadku?

8. Ak ste mali informácie, že Vietnamec, o ktorom Vám údajne volal pán Fico, je napojený na niečo nečisté, prečo ste o tom okamžite neinformovali verejnosť či orgány činné v trestnom konaní a hovoríte to až dnes, keď sa Vám to hodí? To isté v prípade, ak vám údajne chodili od SIS správy o mafii – ako to, že ste mlčali? Nepripadáte si teraz ako spolupáchateľ? Alebo si to všetko proste iba vymýšľate?

9. Pán Kiska, dokážete sa rozhodnúť sám alebo každé Vaše rozhodnutie a prejav musí schváliť manželka, napísať Bútora a spropagovať Krpelan? Viete niečo urobiť aj samostatne? Cítite sa ako svojprávny človek alebo ste iba bábkou v rukách svojho okolia?

10. Pán prezident, máte pocit, že ako usvedčený daňový podvodník máte morálne právo ďalej pôsobiť v politike? A ak sa preukáže, že ste spáchali volebný podvod, viete si predstaviť zotrvanie na Vašom poste?

Stačilo týchto desať jednoduchých otázok, pán Kovačič a zachovali by ste si novinársku česť. Ale byť psíčkom sa niekedy oplatí, že?


Luboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Desať otázok, ktoré by dnes položil Kiskovi každý nezávislý novinár

 • 21. mája 2018 at 9:16
  Permalink

  Byť psíčkom sa oplatí, má síce obojok, ale to živobytie!

  Reply
 • 21. mája 2018 at 22:32
  Permalink

  je to naozaj čudné
  blaha „poskok“ penty, ja a ty , širokého, brhela, póra, výboha, blaška, flašíka, …
  a mnohých ďalších bohatých
  teraz sa chce pýtať a keď nevyplatili 100 000 000 drobným živnostníkom tiež čušal
  lebo išlo o širokého váhostav !!!
  ako sa niekto môže prehlasovať za ľavičiara keď urobí „čokoľvek“ za peniaze nás všetkých?
  keď sa dá kúpiť
  ..
  blaha ako celý smer nevedia čo je ľavica a ľavicovosť
  rovnako ako nevedia čo je morálka a etika
  a rovnako nevedia čo je to zákon !!!

  daňový podvodník je „tzv.“ majiteľ bytu v ktorom býva predseda strany fico = baštrnák ten to priznal pred vyšetrovateľmi PRI vyšetrovaní podľa trestného zákona § 276 Skrátenie dane a poistného

  blaha by si mohol naštudovať
  Porušenie trestného zákona skúmajú a vyšetrujú polícia a prokuratúra
  a o VINE ROZHODUJE súd !
  majiteľ bytu v ktorom býva predseda fico sa pred policajným vyšetrovateľom priznal !
  kisku nikto nevyšetroval
  ani polícia, ani prokuratúra, ani súd nerozhodol
  LEN blaha trepe lebo nevie čo zákona spravodlivosť
  a to smer vládne s prestávkou necelých dvoch rokov od roku 2006 !!!

  ľavicovo zmýšľajúci morálny a etický človek by vždy protestoval ak „boháč“ berie „chudobe“…
  ale blaha vždy zastáva najbohatších svojimi činmi pri hlasovaní v národnej rade
  a POTOM VYPISUJE AKÝ JE ľavicový?
  demagóg
  ,….
  Marx:
  „Ak použijem na dobrý cieľ zlé prostriedky, prestáva byť cieľ dobrý.“
  „To, čo máme, deformuje to, čo sme.“
  „Ak človek pracuje len pre seba, môže sa stať znamenitým učencom, veľkým mudrcom, slávnym básnikom, ale nikdy sa nemôže stať veľkým človekom.“

  Reply
 • 22. mája 2018 at 8:49
  Permalink

  Zamslenie: Zmizla časť textu „pána Zvolena“, zmizol komentár, vlajočky marxizmu,hm, hm…

  Reply
  • 22. mája 2018 at 9:16
   Permalink

   Opravujem sa, pardón, ten komentár je inde-“ Pre koho platia…“ Splietla som sa, musím si dávať väčší pozor. Ospravedlnenie!!! Keď pán „Zvolen“ je všade taký rovnaký! A v tomto jeho komentári mi chýbalo to jeho slávne „komunisti vo vláde“… A chýbal mi výstižný komentár laca. Už som sa zľakla, že sa maže! Ospravedlňujem sa !

   Reply
   • 22. mája 2018 at 10:42
    Permalink

    Zdravim, u nas sa nemaze :) len niekedy tento system blbne a niektore komenty treba schvalit rucne, napriklad ked je tam vela linkov, ale nie len vtedy…to len davam vediet, aby nevznikali obavy ze sa tu daco maze…no a ked sa tak stane a nesom dlhsiu dobu pri PC…moze vyzerat ze mame cenzuru :D

    Reply
    • 22. mája 2018 at 11:02
     Permalink

     Ďakujem za vysvetlenie! Som rada, že je to tak!

     Reply
    • 22. mája 2018 at 20:14
     Permalink

     Občas slobodné a demokratické premazanie nezaškodí…

     Reply
     • 22. mája 2018 at 22:13
      Permalink

      A nech si každý povie, čo ho na srdci tlačí a ja si zase poviem, čo sa mi nepáči.

 • 24. mája 2018 at 10:27
  Permalink

  Sam som pocul ako sa Blaha vyjadril v teme dna na TA3 o Basternakovi ako o hajzlovi, ktorý patrí do basy.
  To preto , že je Blaha v smere, tak nemôže kritizovať Krisku? Pokial ide o smeracke kauzy, tak tam robia nadpracu všetky mainstreamove media. No pri kauzach svateho Andreja svorne mlčia, tak v ramci vyvazenosti je dobré, že niekto si dovoli kritizovať aj jeho.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *