Disident súčasnosti Doc. Miroslav Ševčík sa vrátil na Národohospodársku fakultu: Budeme musieť bojovať za to, čo bolo kedysi samozrejmé. Chcú späť totalitu a rozhodovanie na centrálnej úrovni

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Opäť pripájame video, ktoré síce nie je z produkcie DAV DVA, avšak opätovne ide o významnú, spoločensky závažnú diskusiu o tom, ako sa v Českej republike bojuje za slobodu slova v akademickom prostredí.

DAV DVA vyjadruje solidaritu s docentom Miroslavom Ševčíkom, dekanom Národohospodárskej fakulty Vysokej školy ekonomickej, ktorý aj keď nie je ľavičiar, bojuje za správnu vec, a to je sloboda slova, špeciálne na akademickej pôde. Tvrdo odmietame vyjadrenia typu, že by sa profesori, docenti, doktori či intelektuálne elity nemali právo vyjadrovať k spoločenskému dianiu, obzvlášť ak ide o tak zásadné otázky ako je chudoba, cenzúra, sociálna nerovnosť, zdražovanie či militarizácia. Práva naopak. Ak sa k týmto problémom vyjadrujú už aj kompetentné osobnosti a intelektuálne elity, kým novinári podporujú cenzúru a represívne opatrenia, je na čase tieto problémy riešiť! Docenta nemajú čo právo súdiť za názor či vyhadzovať z fakulty nevzdelaní, zaplatení a angažovaní novinári, treťotriedni politici, marketéri, byrokrati, hochštapleri a aktivisti bez názoru, inteligencie a vzdelania. Vyjadrujem mu aj verejnú podporu v tejto petícii (aj keď to zmienka o „ľavičiaroch“ je od veci, lebo v tomto kontexte ide o niečo úplne iné, než o pravicu a ľavicu – o slobodu slova (lp).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *