E-kniha: Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Po neprestávajúcich útokoch na Ľuboša Blahu je na čase predstaviť jeho vedecké dielo. Lubos Blaha napísal 9 kníh, z toho mnohé sú citované v zahraničných publikáciách.  Ide o jedného z popredných odborníkov na súčasné trendy sociálnej a politickej filozofie (egalitárny liberalizmus, komunitarizmus, neomarxizmus, alterglobalizmus, antiglobalizmus atď.). Uverejňujeme pre vás, aj pre Blahových oponentov verejne prístupnú knihu Sociálna spravodlivosť a identita. Politologické dielo sa zaoberá politicko-filozofickou problematikou v moderných teóriach liberalizmu, komunitarizmu a marxizmu.

„Ak chcú hodnotiť moje vedecké práce, nech sa páči, ale je absurdné, aby sa vyjadrovali k mojej poslaneckej činnosti, je to porušenie akademického poslania, rešpektu k pluralite názorov a je to zjavná snaha o obmedzovanie mojich ústavných práv ako slobodného občana a poslanca.“

Lubos Blaha

Česká anotácia: Kniha L. Blahy se zabývá sociální spravedlnosti v kontextu liberalismu, komunitarianismu a politiky identit. Blaha obhajuje názor, že sociálně spravedlivý stát by měl zajistit redistribuci bohatství a tak zajistit základní příjem pro všechny členy společnosti. Vydal Ústav politických věd SAV v roce 2006.

Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita by L. P. on Scribd

BLAHA, L.: Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita. Bratislava. Vydavateľstvo: VEDA, 2006

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *