E-kniha: Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Po neprestávajúcich útokoch na Ľuboša Blahu je na čase predstaviť jeho vedecké dielo. Lubos Blaha napísal 9 kníh, z toho mnohé sú citované v zahraničných publikáciách.  Ide o jedného z popredných odborníkov na súčasné trendy sociálnej a politickej filozofie (egalitárny liberalizmus, komunitarizmus, neomarxizmus, alterglobalizmus, antiglobalizmus atď.). Uverejňujeme pre vás, aj pre Blahových oponentov verejne prístupnú knihu Sociálna spravodlivosť a identita. Politologické dielo sa zaoberá politicko-filozofickou problematikou v moderných teóriach liberalizmu, komunitarizmu a marxizmu.

„Ak chcú hodnotiť moje vedecké práce, nech sa páči, ale je absurdné, aby sa vyjadrovali k mojej poslaneckej činnosti, je to porušenie akademického poslania, rešpektu k pluralite názorov a je to zjavná snaha o obmedzovanie mojich ústavných práv ako slobodného občana a poslanca.“

Lubos Blaha

Česká anotácia: Kniha L. Blahy se zabývá sociální spravedlnosti v kontextu liberalismu, komunitarianismu a politiky identit. Blaha obhajuje názor, že sociálně spravedlivý stát by měl zajistit redistribuci bohatství a tak zajistit základní příjem pro všechny členy společnosti. Vydal Ústav politických věd SAV v roce 2006.

Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita by L. P. on Scribd

BLAHA, L.: Ľuboš Blaha: Sociálna spravodlivosť a identita. Bratislava. Vydavateľstvo: VEDA, 2006

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *