Fejtón Ľuboš Blahu o Pente, podstate kapitalizmu a o tom, čo by robil Kiska za socializmu…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Páči sa mi ten ideový a hodnotový súboj slovenskej ľavice a pravice. SMER vyťahuje jeden sociálny zákon za druhým, pravica vyťahuje nahrávky, prepisy, kompro a špinu.

SÚBOJ ĽAVICE A GANGSTROV

Toto nie je súboj ľavice a pravice. Toto je súboj ľavice a mafiánskych gangstrov.

A navyše im to ani nejde. Liberáli používajú gangsterské metódy a na tie aj sami zahučia.

Stačí si pozrieť dnešné titulky.

AK DO BASY STRČIA TRNKU, NASLEDOVAŤ MUSÍ MATOVIČ

Trnka vraj odpočúval hostí vo svojej kancelárii a hrozí mu päť rokov za porušenie dôvernosti ústneho prejavu. V poriadku, ale potom sa pýtam: nemal by ísť na päť rokov do basy aj Matovič, ktorý si nahrával Prochádzku? Pamätáte – s bločkom alebo bez bločku.

V čom je to iné? Je verejný činiteľ? Je. Odpočúval? Odpočúval. Vydiera? Vydiera.

A nemal by už sedieť vo vyšetrovacej väzbe za to, že zverejňuje prepisy sms-iek, ku ktorým sa mohol dostať jedine kriminálnym spôsobom? Ako to, že takíto gangstri ako Matovič ešte behajú po slobode?

PENTA BONZLA BEBLAVÉHO – JE TO ICH ČLOVEK!

Alebo Beblavý. Prská všade naokolo, že aká zlá je Penta. A Penta včera potvrdila, že Beblavý s Haščákom osobne rokoval. To nevymyslíš, to je Beblavý. On normálne paktoval s Haščákom a Pentou! A Penta ho bonzla! Perfektné!

Chaloš navyše sedel v Goriej vláde a sedel tam za Goriliu stranu, ktorá dokonca ešte v roku 2011 do posledných síl bojovala na vláde za Bubeníkovú. Mikloš bol ten najväčší lotor a Beblavý mu robil podržtašku.

A toto sa dnes ide hrať na protigorileho bojovníka a novú tvár!

KEĎ SI KOPEŠ VLASTNÚ JAMU

Čokoľvek vytiahnu, vyznejú vždy ako idioti. Pretože sú až po uši namočení do kšeftov a podvodov. Sú prepojení na Pentu, na Eset, skrátka, na miliardárov, čo tu financujú všetko liberálne a protismerácke. Sú už takí toxickí, že zapáchajú, len otvoria ústa.

Vytiahli Trnku s Kočnerom a iba tým očiernili Haščáka, ktorý financuje ich hlavný denník. Vytiahli Gorilu a ukázali prstom na Beblavého, ktorý ako jediný z aktuálnych lídrov sedel v Gorilej vláde.

THREEMA JE TO NAJVERNEJŠIE SVEDECTVO O KAPITALIZME – KOČNEROVIA, HAŠČÁKOVIA A KISKOVIA SÚ JEHO PODSTATOU

Vyťahujú Threemu, aby ľuďom ukázali, ako funguje ten skvelý kapitalizmus – podnikatelia a mafiáni majú svojich ľudí na súdoch, v médiách, ktovie, kde ešte. A áno, toto je presne ten kapitalizmus, ktorý prišiel po roku 89.

Kočner, Haščák, Sulík, Matovič, Kiska a podobní gauneri zbohatli odpudivým spôsobom a nechali za sebou spúšť.

Dnes sú milionári a topia sa v prachoch. Kým ľudia okolo nich prišli o všetko.

Presne o tomto je kapitalizmus – o Kočneroch, Kiskoch a podpobných podvodníkoch. Oni nie sú chyba v systéme, oni sú jeho podstatou.

ZA SOCIALIZMU BY KOČNER AKURÁT TAK ŠMELIL TOVAR Z TUZEXU

Čím viac sa o praktikách podnikateľov bude písať, tým lepšie – ľuďom sa otvárajú oči a vidia, že socializmus je lepší systém než kapitalizmus.

Za bývalého režimu by robil Kočner závozníka vo fabrike a šmelil bonbobiéry z tuzexu, Haščák by veksloval pred Priorom a polícia by sa oňho postarala.

Budujeme médium. Podporte nás.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

MONŠTRÁ AKO KISKA SA UPICHNÚ V KAŽDOM REŽIME

A Kiska? Ehm, no dobre, to by asi za socíku nebolo lepšie. Tomu by foter z KSČ vybavil teplé miesto niekde v aparáte a súdruh Kiska by vzdychal o tom, aký je Sovietsky zväz úžasný a aká sviňa je Amerika. Mal k tomu našliapnuté, keby nedošiel november.

Hej, hej, žiaden režim nie je dokonalý. Bezcharakterné monštrá ako Kiska sa žiaľ upichnú v každom režime.

SOCIALIZMUS ZNAMENAL SILNÝ ŠTÁT, KAPITALIZMUS ZNAMENÁ MAFIU

Podstata je, že mafia tu nebola. Ani takíto milionári a gangstri ako Kočner. Ani oligarchovia ako hoši z Penty či Esetu. Ani feťáci ako Truban. Skrátka nič, čo tvorí dnešnú opozíciu, za socializmu nebolo v politike.

Socializmus znamenal silný štát, sociálne istoty a poriadok. A presne to chceme. Mafiánska pravica chce rozvrat štátu, milióny pre biznis a bordel. My chceme štát, ktorý sa stará o ľudí.

MY CHCEME SOCIÁLNY ŠTÁT, ONI CHCÚ PENŤÁCKY ŠTÁT

Môžu vytiahnuť aj tisíce nahrávok, ten základný rozdiel je jasný: my sme tí, čo chceme sociálny štát, oni sú tí, čo chcú penťácky štát. Toť vsjo.

A potvrdzujete to každou vašou špinavou nahrávkou, liberálni gangstri. Len tak ďalej 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


17 thoughts on “Fejtón Ľuboš Blahu o Pente, podstate kapitalizmu a o tom, čo by robil Kiska za socializmu…

 • 23. októbra 2019 at 14:52
  Permalink

  Celý Smer slúži Pente,
  pretože na zákonoch, ktoré „Pentliarik a spol.“ kedysi nastavili na želanie Penty, Smer nezmenil ani riadok. Smer vraj podľa Blahu „vyťahuje jeden sociálny zákon za druhým“, ale miliardy do vrecák oligarchov tečú ďalej (nebudem tu do nemoty opakovať kde).
  Pán Blaha, koľko legislatívnych zmien ste ako poslanec navrhli, aby ste tých miliardárov odrezali od toku peňazí, ktoré patria nám všetkým? Vlastne v jednom prípade ste im to aj zazichrovali v ústave.
  Ale drístanie vám ide …

  Reply
  • 23. októbra 2019 at 20:38
   Permalink

   Pán Juhár, niežeby ste nemali pravdu.
   Ale!
   To, že drístanie pánovi Blahovi ide, je dobre. Nie? Lebo „Na počiatku bolo slovo!“

   Reply
   • 23. októbra 2019 at 21:29
    Permalink

    Slávka, patrím k tým, ktorí sa uľútostili asistenta poslanca v NR SR L.Blahu a ako Pracovná skupina pre ekonomicku demokraciu sme ho „poslali“ do parlamentu – propagovali sme ho, aj tú jeho knihu, v Petržalke som mu usporiadal besedu, vo voľbách ho to vynieslo vtedy v marci 2012 krúžkovaním do NR SR…a odvtedy sa nám ani nepoďakoval a je to pre nás osobnosť, z ktorej sme boli dlho sklamaní…myslím, že Imrich má plné právo ho kritizovať, vtedy sme ešte stáli za nádejným akčným poslancom Smeru Sociálnej demokracie…to, čo dnes stvára je výsmech…má zákonodarnú moc a pritom vypisuje neškodné pamflety po sociálnych sieťach…

    Reply
    • 23. októbra 2019 at 23:20
     Permalink

     Kantor, ja vnímam to, čo sa deje pred oponou, zákulisie nepoznám; ak je to tak, ako píšete, strhávam pánu Blahovi body, rozhodne sa mal poďakovať, a nielen to; nemáme zabúdať na toho, kto nám pomohol; to neznášam. No a určite mal využiť svoju zákonodarnú moc, ak tak neurobil.
     Kritika pána Juhára mi vôbec neprekáža, práve naopak, kritika je dobrá vec, zrkadlo.
     Ale s vetou“ …a pritom vypisuje neškodné pamflety po sociálnych sieťach…“si dovolím nesúhlasiť. Médiá dezinformujú, Blaha informuje, a to nie je málo. Koľkým ľuďom otvoril oči, nebyť jeho statusov, k mnohým informáciám by sa vôbec nedostali a tvorili by si názor podľa oficiálnej propagandy, a tá veru nie je neškodná. Blaha dokáže osloviť mladých, a to je ďalší bonus; mám vedomosť, že sa číta, obľúbenosť jeho statusov rastie. To je predsa výborné v temných časoch ZOMRI a i. Protiprúd. No tak Kantor, predsa ste len nevybrali zle. Myslím, že sa Vám za Blahu môžeme poďakovať my, ľavičiari, ak tak neurobil on. Je to šikovný, akčný a nebojácny ľavicový politik, hanbiť sa zaňho rozhodne nemusíte. Kritizovať môžete, to pomáha, každý kto robí, robí aj chyby; nerobí ich len ten, kto nerobí nič.

     Reply
     • 24. októbra 2019 at 10:27
      Permalink

      Iste, pani Kotrádyová, osloví mladých prípadne ďalších voličov, tí mu dajú hlas, bude zvolený do parlamentu a tam aj s celým Smerom nezmenia na celom zvrátenom systéme zase vôbec nič.
      A tak stále dokola, až kým všetci nepomrieme …

 • 23. októbra 2019 at 22:35
  Permalink

  Ja,na rozdiel od p.Blahu nepovažujem to,čo sa u nás odohráva na politickej scéne za „hodnotový súboj slovenskej ľavice a pravice“.Lebo to prerástlo do obyčajnej,nekontrolovateľnej predvolebnej ruvačky o povolebné válovy a páni s celého politického spektra (napodiv okrem Kotlebovcov)sa správajú naozaj nedôstojne.Politická kultúra a obyčajná ľudská slušnosť sa stali neznámymi pojmami.Aj strana SMER-SD by si mala konečne raz a prevždy vyriešiť konflikt v ktorom sa zmieta a ktorý zneisťuje jej elektorát.Mám na mysli konflikt medzi Old Left a New Left.Aby som vedel,že keď budem voliť stranu SMER-SD,tak nedám svoj hlas homosexualistom,genderistom,multikulturalistom,skrátka „liberálnym demokratom“ ale,že ho dám skutočným ľavičiarom,ktorí budú svoju politiku opierať tak ako to sľúbil p.Fico o tri piliere : národný,sociálny a kresťanský!
  Je mi smutno a chytá sa ma skepsa pri pomyslení na budúcnosť Slovenska,keď sa tak pozerám na tú doslova zberbu,ktorá sa chystá uchvátiť v tomto štáte moc.To naozaj nemáme na Slovensku nikoho iného len to stádo nedôstojne sa ruvajúce o kus politického žvanca?

  Reply
 • 23. októbra 2019 at 23:01
  Permalink

  Pohľad na tú primitívnu ruvačku o budúce korytá je naozaj odpudivý.Páni politici aj pseudopolitici zahodili všetky zábrany a naplno sa vrhli do bitky,v ktorej sú všetky údery aj tie podpásové povolené. K môjmu prekvapeniu sa z toho vymykajú Kotlebovci,ktorí sa toho boja nezúčastňujú!
  Strana Smer by si mala už tiež raz a navždy vyriešiť svoj vnútorný konfliktt medzi Old Left a New Left.Aby so si bol istý,že keď jej dám vo voľbách svoj hlas,tak si zvolím skutočných ľavičiarov opierajúcich sa vo svojej politike o národný,sociálny a kresťanský pilier tak,ako to sľúbil p.Fico.Aby sa mi nestalo,že podporím stranu,ktoré pred záujmami ľudí práce a záujmami národa uprednostní migračnú politiku EÚ,denacionalizáciu Slovenska a práva LGBTI komunít spolu s genderovými nezmyslami.Chcem voliť marxistickú a nie neomarxistickú stranu.

  Reply
 • 24. októbra 2019 at 7:09
  Permalink

  Ak niektorá strana má 12 rokov absolútnu moc na slovensku –
  ak autor je je toľko rokov v parlamente a neurobil NIČ pre občanov je to HANBA !

  Zakrývať to kýmkoľvek je detské až smiešne ALE najvaic TRAGICKÉ. Ale presne také akože ľavicové!

  To smer a blaha svojimi hlasovaniai v parlamente a výkonom moci umožnil a dodnes umožňuje
  aby mafia vyciciavala SLOVENSKO = teda všetkách poctivých občanov KORUPCIOU !
  Aby si brala zo štátneho aj európskeho a ani miliardy nestačia pre nenásytných oligarchov !

  Nie je to len súdny systém, zdravotníctvo, úrady, štátny moc…ale hlavne
  pokrytectvo a dvojtvárnosť politikov. Nulová morálka a žiadne princípy.
  blaha ako najjagavejší príklad = keci a keci a ČINY v prospech oligarchov, veľkokapitálu
  a nič pre občanov, voličov , nevoličov !
  Roovnosť ? figu borovú iba výhody pre seba … to je pán ? autor !
  Lebo súdruh by vedel čo je rovnosť , bratstvo , sloboda…
  o tom baha nemá ani šajnu.

  TAK šup šup davdva isti rýchlo sa ho treba zastať, usporadať besedu, propagovať knihu…
  Len práve tým že zabúdate na PRINCÍPY ľavicovosti ste mimo a spoluzodpovední…

  Reply
 • 24. októbra 2019 at 8:04
  Permalink

  re :Ján Zvolen
  Popíšte prosím tie princípy „ľavicovosti“ ktoré sú dnes v Európe realizovateľné !?
  A prepáčte p.Blahovi,že spolu s Ficom nazoštátnil VSŽ a automobilky !Mohol obnoviť aj zbrojnú výrobu na Považí,zaviesť ekonomiku riadenú plánom a previesť všetky výrobné prostriedky do spoločenského vlastníctva.Chmelár to určite urobí hneď po tom,ako sa jeho slniečkárski „Socialisti“dostanú do parlamentu.Ste smiešny ! A slovo „kecy“ sa píše s tvrdým Y !

  Reply
  • 24. októbra 2019 at 10:51
   Permalink

   Dubník, to myslíte vážne? Že ľavicové princípi sú dnes v Európe nerealizovateľné? Tak to potom aby sme sa radšej vy…i na celé voľby, nie?
   Ale skúsim vám pomôcť. Sprivatizované zdravotníctvo sa dá systémovo zmeniť na štátne legislatívnou zmenou systému, napr. zavedením jednej štátnej poisťovne a zrušením súkromných, vybudovaním dostatočnej siete štátnych nemocníc a kto chce súkromnú, nech si priplatí (som zvedavý, kto by to urobil, ak by štátne boli kvalitné), privatizovanú starobu znárodniť zrušením druhého piliera (je tam 8 miliárd eur a zrušil ho kde kto), odkúpiť súkromné podiely v sieťových odvetviach (ak do nich nebolo zo strany súkromníka investované, odrátať z ceny), tak isto hoci aj US Steel, finančne podporiť družstevníctvo, bytové aj iné, atď, atď…
   Peňazí je na to dosť, len tečú nesprávnym smerom. A znárodňovala aj Thatcherová, keď sa nevydarila privatizácia železníc. Ruhrgas a Gas de France sú prevažne štátne aj Gazprom. Tá „nerealizovateľnosť“ je demagógia, ktorou sa dá ospravedlniť všetko.

   Reply
    • 24. októbra 2019 at 13:17
     Permalink

     Pani Kotrádyová,
     už by som to kondične nezvládal, mám 67 rokov :-). Okrem toho, žiadna strana ma nechce :-):-).
     Celý život som išiel hlavou proti múru a to sa dnes nenosí :-):-):-).

     PS
     Tu je k dispozícii program našej neformálnej iniciatívy:

     http://strana-lavica.sk/

     A tiež ho nikto nechce :-(.

     Reply
     • 24. októbra 2019 at 13:50
      Permalink

      1.To je výborný program!!!
      2.Ísť proti múru, to sa nikdy nenosí, no nebyť takých, tak sme zamurovaní.
      3.Päťdesiatka je staroba mladosti, šesťdesiatka a čosi je MLADOSŤ staroby. Čítala som o
      jednom Zvolenčanovi, ktorý vo veku 74 vyhral maratón. Hlavu máte vo
      výbornej kondícii…
      4.Žiadna strana Vás nechce? Tak tomu fakt nerozumiem.

   • 24. októbra 2019 at 13:07
    Permalink

    Re:Imrich Juhár
    Predovšetkým som netvrdil,že ľavicové princípy sú nerealizovateľné!Len som chcel vedieť,ktoré ľavicové princípy sú dnes v Európe realizovateľné.A rozšírim otázku aj na vás – zadefinujte prosím vy tie“ľavicové princípy a skúste ich vymenovať ! SMER-SD sa pokúšal o vytvorenie jedinej štátnej zdravotnej poisťovne a pokiaľ viem,narazil na legislatívu EU.Akékoľvek vytváranie štátneho monopolu je vopred odsúdené na neúspech aspoň kým sme členmi EÚ !A keby sme aj hneď z EÚ odišli,tak v stave v akom sa nachádza naša ekonomika(absencia vlastného priemyslu, agropotravinárskeho sektoru + zahraničný dlh) ako štát zbankrotujeme.Na spojenectvo s Ruskom sa spoliehať nemožno,lebo aj tam panuje kapitalizmus.Tak preboha napíšte,aké a od koho očakávate tie ľavicové kroky?!

    Reply
    • 24. októbra 2019 at 13:27
     Permalink

     To, čo píšete o zdravotnej poisťovni je hlúposť.
     1. EU naopak konštatovala, že zdravotné poistenie nemá byť predmetom podnikania a biznisu (myslím, že to práve bolo v súvislosti s fúziou Apollo-Dôvera, ale nie som si istý).
     2. Model zdravotného systému patrí do výlučnej pôsobnosti členských štátov, čiže do toho EU nehovorí. Aký model si zvolíme, taký budeme mať.
     3. Smerácka ministerka Zvolenská pracovala na systéme jednej štátnej zdravotnej poisťovne. Bola odvolaná kvôli vymyslenej kauze. Smer mal vtedy jednofarebnú vládu, tak kto ju asi odvolal a v koho záujme? A bolo po jednej štátnej poisťovni …

     Reply
  • 24. októbra 2019 at 11:28
   Permalink

   dubník
   veď to je tragédia
   na dav dva sa jeho podporovatelia a tí čo seba vyhlasujú za ľavicových
   ANI nedokážu VYJADRIŤ aké sú ľavicové princípy

   prvé formulovala francúzska revolúcia
   Rovnosť , Bratstvo, Sloboda
   mnohé ľavicové hnutia sa „sporia“ o tom či má byť priorita sloboda, alebo rovnosť ?

   fico a blaha nie sú žiadna „ľavica“… nikdy neboli (smer tretia cesta pri vzniku + založení oligarchami) oni nevedia spravovať ani štátne podniky, nemocnice, školy, inštitúcie, úrady
   tam je najväčšia korupcia a rozkrádanie – v štátnom je to najhoršie a dôkazy vidíme každý deň !
   a to nemá s ľavicovosťou nič…

   ľavicovosť je „veľa“ štátu oproti pravicovému čo najmenej štátu
   ale práve štát nám tu od roku 1989 zlyháva – a za fica sa nič štátne nezlepšuje len sa kradne a klame
   LEBO nakradnúť si a dostávať výhody pre seba a svoju rodinu, kamarátov a straníkov je také NAŠE

   veľa štátu = veľa DOBRE fungujúceho štátu To ste dubník niekde na slovensku videli ?

   keby ste si dubník prečítali program CHMELÁRA a jeho socialistov videli by ste čo je ľavicové
   a 1000 x ako viac ľavicové ako smer = smer oligarchia, mafia a rozkrádanie všetkého….

   PS: kto tu vykrikoval o „protizákonnej privatizácii“ ?
   koľko ľudí bolo odkedy prišiel fico v roku 2006 k moci odsúdených?
   čarnogurksý VRAJ zlikvidoval družstvá a je najväčší kamarát ?
   mečiar a slota spoluvládli s ficom
   dzurinda, mikloš … ani jedno jediné obvinenie
   gorila dodnes nevyšetrená a okrem ruska nikto obvinnený

   fico tam pil kolu a dohodoval kšefty ktoré sa skoro všetky uskutočnili keď sa dostal k moci

   baštrnák, kočner, a ďalší spoluzakladastelia smeru = oligarchovia tu majú majetky za pomoci a podpore smeru, fica a ablahu !!! TREBA sledovať aké zákony predkladajú a za čo hlasujú v NRSR !
   ALE HLAVNE ako ochraňujú zlodejov, kšeftárov a oligarchov „štátnou“ mocou !!!

   ako znárodnil fico SPP??
   mohol kúpiť celé
   ale ON kúpil stratovú časť a ZISK prenechal oligarchom
   TREBA študovať fakty a nie prejavy …

   aké kšefty má za sebou CHMELÁR ???

   áno slovo kecy sa píše s tvrdým = „Y“

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *