Fejtón Ľuboša Blahu o oficiálnych symboloch internacionalizmu ☆, pracujúcej triedy ☭ a pozdrave ľavičiarov: Aj Európsky súd rozhodol, že tieto symboly možno používať

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prepánajána, Plus 7 dní najnovšie rieši najväčší škandál na svete, že Blaha zdraví v Európe svojich zahraničných kolegov „Ahojte, súdruhovia“. No to je hotová apokalypsa, neviem, či to Slovensko vôbec rozchodí!

LIBERÁLNI FAŠISTI V AKCII – VADIA IM SÚDRUHOVIA, KOSÁKY A KLADIVÁ

Títo mi vyčítajú, že používam oslovenie „súdruh“. Iní mi vyčítajú, že používam symbol červenej hviezdy, kosáku a kladiva. Dokonca na mňa poslali Protiteroristickú jednotku NAKA, lebo jasné, ja som úplný terorista, lebo som ľavičiar a chcem spravodlivejší svet.

Chápem, že NAKA musí preveriť každé podanie, nesťažujem sa, beriem to s humorom – len si tak hovorím, čo za idiota to musí byť, čo dáva takéto trestné oznámenia.

Liberálni lúzri sa už kompletne zbláznili.

HRDO POUŽÍVAM POZDRAV „ČESŤ PRÁCI“ – ZAVRIETE MA ZA TO, DETIČKY?

Keby náhodou chceli podať ešte niekoľko trestných oznámení, tak pripomínam, že každého v parlamente zdravím „česť práci“ a potvrdí vám to každý poslanec NR SR. Nie je to náhodou trestné?

Veď tak sa zdravili aj ľudia počas bývalého režimu! Ach! Apage Satanas! Šup trestné oznámenie na Blahu! Jasné zľahčovanie „zločinov komunizmu“, keď si vážite hodnotu práce! Blázni!

Povedzte, môže existovať niečo dementnejšie, než slovenskí antikomunisti? Ja niekedy neviem, či sa smiať alebo plakať. No áno, som ľavičiar a používam ľavicovú symboliku – upáľte ma za to, vy demokrati!

ĽAVIČIARI NA ZÁPADE SA BEŽNE OSLOVUJÚ „SÚDRUHOVIA“ – TO NEVIE IBA IDIOT

Milé detičky hamburgerov, len dve poznámky:

Po prvé, pozdrav „súdruh“ sa v západných demokraciách bežne používa pri oslovovaní kolegov zo socialistických či komunistických strán. V angličtine ide o slovo „comrade“, v španielčine „companero“, v nemčine „Genosse“.

Choďte sa pozrieť na zjazdy sociálnodemokratických či iných ľavicových strán v zahraničí a uvidíte, že sa tento pozdrav bežne používa. Znamená to „spolubojovník“ v politickom zápase a v robotníckom hnutí sa tradične používa už od Veľkej francúzskej revolúcie. Nie je na tom nič zlé.

TO FAKT NA BLAHU NEVIETE NÁJSŤ NIČ INÉ?

Niektorí ľavičiari tento pozdrav postupne nahrádzajú oslovením priateľ či kolega, tradičnejší súdruhovia sa držia oslovenia „comrade“. Je to úplne normálne.

V postkomunistických krajinách sa to oslovenie na istý čas vytratilo, lebo evokuje bývalý režim. V zahraničí sa ďalej používa a postupne sa vracia aj sem.

Nikto z ľavicového hnutia v zahraničí pri slove „comrade“ nezdvíha obočie.

LIBERÁLI NIE SÚ NAŠI SÚDRUHOVIA, ONI SÚ TÍ, PROTI KTORÝM BOJUJEME

Samozrejme, toto oslovenie nikdy nepoužívam na pravičiarov či liberálov. Oni nie sú moji súdruhovia. Oni sú politickí rivali. Čiže týmto spôsobom vždy oslovujem len kolegov z ľavicových strán. A tí s tým rozhodne nemajú problém, oslovujú ma rovnako. To je celé.

Ak z toho ide robiť tému slovenský bulvár, tak sú čistí zúfalci, keď na Blahu nevedia nájsť nič iné, než to, že je ľavičiar. No áno, som!

HVIEZDA, KOSÁK A KLADIVO – NEBOJTE SA ICH POUŽÍVAŤ, EURÓPSKY SÚD UŽ DÁVNO ROZHODOL, ŽE SMIETE

Po druhé, kosák, kladivo a červená hviezda sú symboly robotníckeho hnutia. Značia spoločný boj robotníkov a roľníkov proti kapitalizmu a jeho nespravodlivostiam.

Sú symbolom zápasu chudobných ľudí za lepší svet, ktorý má byť socialistický a skutočne demokratický. Len idiot ich môže chápať ako obhajobu zločinov akéhokoľvek režimu.

V Maďarsku kedysi existoval zákon, ktorý kriminalizoval používanie komunistických symbolov. Dokonca za to jedného ľavicového politika aj odsúdili.

Dal to na Európsky súd pre ľudské práva a ten rozhodol, že Maďarsko musí tento zákon zrušiť, politika odškodniť a prestať šliapať po slobode prejavu. Pretože neexistuje priama súvislosť medzi ľavicovými symbolmi ako červená hviezda a ospravedlňovaním totality.

Maďari zákon zrušili a politika odškodnili. A nikto nikdy za komunistické symboly nikoho v západnej Európe neodsúdil – vlastne, áno, Hitler. Ale to už bolo dávno. Zjavne by Hitlera liberáli na Slovensku radi oprášili.

ČESŤ PRÁCI, SÚDRUHOVIA 

:-)

Takže, priatelia a súdruhovia, nebojte sa používať symboly kosáka s kladivom či s červenou hviezdou. A ak máte chuť, kľudne si kúpte aj pivo Heineken, nebojte, nepropagujete tým totalitu, aj keď Heineken má v symbole červenú hviezdu. Je to všetko v poriadku.

To len hlúpučké detičky Ameriky majú v hlavách zmätok a nenávisť a tak by najradšej prenasledovali každého, kto chce zmeniť svet a poslať liberalizmus na smetisko dejín. A áno, to chcem.

Takže milé liberálne detičky, strčte si tie svoje obvinenia niekam. Nemusíte nám neustále dokazovať, akí ste retardovaní, my to o vás vieme aj bez toho.

Česť práci!

A tento obrázok je len a len pre vás. S láskou 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Fejtón Ľuboša Blahu o oficiálnych symboloch internacionalizmu ☆, pracujúcej triedy ☭ a pozdrave ľavičiarov: Aj Európsky súd rozhodol, že tieto symboly možno používať

 • 28. septembra 2019 at 16:31
  Permalink

  A áno, nebojme sa kúpiť v železiarstve kosák a kladivo, nie je to trestné.
  Pravičiari nech zatĺkajú klince pazúrikom; ja viem oni nemusia, majú na to ľudí.
  A áno, nebojme sa vzdať pozdravom česť práci, pracovať nie je trestné, trestné je žiť z práce iných; ja viem, pravičiari z nej žijú…
  A áno, nebojme sa červenej, je to farba krvi, života, aktivity, radosti, lásky. Pravičiari nech podajú oznámenie aj na dúhu, je v nej predsa červená.
  A áno, súdruh, v preklade som tvoj druh, priateľ, rovnocenný; ja viem, pravičiarom sa rovnocennosť nepáči.
  Máme úctu k symbolom práce, lebo máme úctu k práci, lebo máme úctu k pracujúcim –Slavní mudrci, vzácní chemici, slovutní mistři, páni magistři,
  astrologové, geometři, agronomové, psychiatři,
  páni docenti geologie, psychologie, theologie,
  nemocí zhoubných, nemocí zjevných, nemocí latentních,
  vynálezcové věcí patentních, magnificence, zkrátka inteligence:

  Tady je tesař, klempíř, zedník a ten, co otesává kameny je kameník
  a tady služka, oráč, kamnář, ten když se umeje, je k nepoznání kominík.
  Ten dláždí ulice, ten kove podkovy, ta krmí slepice, ta peče cukroví.
  Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.

  A tu je platnéř, kočí, havíř: „Já sfárám dolů do dolu a doluju rudu“
  a tady rybář, kejklíř, dudák: „Já vám rád každou písničku na dudy zadudu“,
  „já louhuju kůže“, „já z nich šiju boty“, „já pěstuju růže“, „já látám kalhoty“.
  Ten umí to a ta zas tohle a všichni dohromady uděláme moc.

  My všichni budem na tom lépe, když dáte rady nám a my vám dáme své rady,
  když všichni všechno všechněm dáme, tak budou všichni lidi všechno mít dohromady.
  I širší ulice a tvrdší podkovy, kuřata, slepice, pečivo, cukroví.
  Když ten dá to a ta zas tohle, tak všichni dohromady budeme mít dost.

  Továrny na kůže, peníze na boty a do vlasů růže a nový kalhoty
  a olej na stroje a stroje na práci a práci bez boje, po práci legraci
  a slunce dost a dost pro staré, pro děti a děti pro radost a radost pro děti.

  A budem společně svět a mír milovat a budem společně pro ten svět pracovat.
  Když všichni všechněm všechno dáme, tak budem všichni všechno mít dohromady. Werich

  Reply
 • 29. septembra 2019 at 11:19
  Permalink

  Pamätám si na tu pesničku z 50 tych rokov z filmu s Verichom. Ešte šťastie , že ho za to terajšia liberálna moc neodsúdila. Poďte však ľavičiari zo smeru a vyskúšajte si ako to je za strojom, traktorom, na linke, za pokladňou či volantom. Nie len na jeden deň, či noc. Vtedy budete vedieť ako argumentovať liberálom pri ich nezmyselnostiach o práci nadčasovej, nočnej, príplatkoch, odchodu do dôchodku …. Poďte medzi ľudí, ktorých chcete zastupovať. Vysádzajte stromčeky v parkoch i lesoch, čistite od odpadu naše brehy riek, potokov, polia i lesy pomáhajte stavať domy, byty i škôlky, ihriská i chodníky a prestaňte byť druhotriednými hercami v parlamente. V Číne ročne popravia za korupciu a rozkrádanie 10 000 delikventov. V pomere k SR by to bolo len 30 ks delikventov. Ak by sa to zaviedlo do praxe Slovensko by bolo bezkorupčnou krajinou. Možno už po pár rokoch.

  Reply
  • 29. septembra 2019 at 12:57
   Permalink

   Laco, no ovšem, jenže je tu jedno podstatné ALE, o kterém jste nenapsal ani slovo. V Číně se buduje socialismus, vládne tam jedna jediná politická strana, jaká, víme oba, že ano, kdežto bratři a sestry na Slovensku a v Česku budují eurounijní kapitalismus Velkoněmecké říše. Přece si nemyslíte, že Německo by tyhle čínské manýry Slovákům a Čechům umožnilo?!

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *