Historik pripomína zločin liberálneho fašizmu: Umučenie 17 ročnej Dagmar Hagelin diverznou jednotkou GT332

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Október 1976 argentínska diverzná jednotka GT332 vojenskej pravicovej junty podporovanej USA umučila 17 ročnú švédsku občianku, dcéru obchodného cestujúceho. Argentínske úrady si ju splietli s aktivistkou argentínskej komunistickej mládeže. 1

Aj napriek tomu, že po dvoch dňoch svoj omyl odhalili, spolu s komunistickými mládežníckymi aktivistami aj nevinné dievča bolo odsúdené na smrť a popravené. V dokumentoch po vládnej junte bola označená ako osoba bez mena, ktorej „Návrat na slobodu bol nežiaduci“ z dôvodu vážneho diplomatického škandálu.

Na intervencie švédskej vlády junta odpovedala, že dievča bolo unesené ľavicovými aktivistami…

Toto venujem všetkým krikľúňom o zločinoch komunizmu, všetkým obdivovateľom tzv. liberalizmu.

Ivan Lulják, hisotrik

Budujeme médium. Podporte nás.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

(1 Astiz, still baby-faced and in active service at 44 years of age, stood out among the repressors because of his youth, his heart-stopping good looks, his bright shock of silken hair, and his zeal for kidnapping, torturing and murdering defenseless women. Although the Navy credits Astiz with a key role in the fight against subversion, his known list of victims does not include a single proven terrorist. Instead, he can claim the deaths of a 17-year-old Swedish girl [Dagmar Hagelin], whom he shot in the head from behind, two French nuns, aged 40 and 63, four Mothers of Plaza de Mayo in their 50s and three women in their twenties, none of them linked by any court to any terrorist activity.)
Pozri aj: https://www.svt.se/nyheter/utrikes/hemliga-dokument-det-hande-hagelin

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *