Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Perfektne to vystihol Ľuboš Blaha. To celoplošné testovanie je ako hra „nakaz svojho suseda.“ Na úvod poviem toľko: Celý čas rešpektujem nariadenia vlády, od prvej vlny až po dnešok. Nosím rúško, nechodím na masové akcie, dávam si pozor atď. Ale akcia celoplošné testovanie jednoducho nedáva logiku.

Za celé mesiace sa razí politika chráňme sa a nevystavujme druhých riziku. Iste mnohí to spochybňujú a otázka či sú extrémne, a pre mnohých likvidačné opatrenia adekvátne, je tiež na mieste. Avšak potom čo zavreli podniky, reštaurácie, zakázali kultúru, omše, vypli školy sa zrazu niekto zle vyspí a zmyslí, že pošle 5 miliónov ľudí na kolektívne testovanie? Tak buď som idiot ja, alebo všetci čo to schvaľujú, ale skutočne mi nedáva logiku po absolútnych zákazoch stretávania zorganizovať masovú akciu, kde sa všetci môžu kolektívne nakaziť, len pre nejakú štatistiku, ktorá to vraj má zázračným spôsobom vyriešiť. Čo sme už naozaj padnutí na hlavu? Vírus nezastaví to, že budeme mať štatistiku o počte chorých. Na to predsa nepotrebujem počúvať Krčméryho. Akcia nie je kolektívne zodpovednosť, ale naopak, o kolektívnej nezodpovednosti.

Ak som napríklad ja náhodou stretol niekoho pozitívneho (hoc o tom neviem) a pôjdem na testovanie je logické, že na teste môžem niekoho nakaziť a ohroziť. A naopak, taktiež niekto, kto sa tiež stretol s pozitívnym, hoc o tom nevie, môže ohroziť mňa. Čo je na tom nepochopiteľné? Silne pochybujem, že je v našich silách zabezpečiť bezpečnosť a nemožnosť nakazenia v tak masovom meradle. Tu sa hazarduje so životmi občanov. Elementárna logika hovorí, že keď sa stretne na masovej akcii celý národ, logicky sa zvýši riziko nakazenia. To už sme fakt všetci padnutí na hlavu, že toto nedokážeme pochopiť? No a na záver, aby sa z toho celého nezbláznili, jedno videjko.

Váš naštvaný Peter Hron, ktorý toto šialenstvo
rozhodne podporovať nebude

PS. dúfam, že ma nedá súčasné gestapo slovami premiéra
postaviť za názor ke zdi

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Hra s názvom nakaz svojho suseda

 • 22. októbra 2020 at 6:54
  Permalink

  Keď človek logicky uvažuje, tak musí prísť jednoznačne k takémuto záveru. Nie je to nič iné, len vysoká hra patriotov a my ostatní sme len figúrky na hranie.

  Reply
 • 22. októbra 2020 at 17:32
  Permalink

  O časenkách ste ešte nepočuli ?

  Alebo o odskúšaných miliónových čínskych mestách ?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *