Ivan Luljak komentuje na sociálnych sieťach

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Protikorupčný protest

Protikorupčný pochod, v ktorom nešlo o to, čo sa verejne deklarovalo. Ako možno požadovať odstúpenie ministra vnútra a mlčky tolerovať daňové úniky prezidenta? Buď sme dôslední, alebo nie. Nemožno brať na zodpovednosť Ficovu vládu, keď Bašternáka zrodila pravica. To zrejme ani Straka ani madame Farská známa aj ako Víla Amálka, nevedia. Nemožno ani žiadať odvolanie ministra vnútra, policajného prezidenta, špeciálneho prokurátora a nežiadať odvolanie generálneho prokurátora. Celé to poukazuje na to, že protesty má na svedomí niekto iný, nie študenti. O tom, aká je skutočne pravda, dokázal Straka, ktorý vlastne ani nevedel proti čomu protestuje.

Z protikorupčného pochodu s tak naďalej stáva akási nepodarená fraška, ktorá má scenáristov niekde úplne inde a protagonistov nechutného divadla na námestiach.

Sagan a Monako
Budem verejný nepriateľ číslo 1. Saganovi úspech prajem, je to fenomenálny a vynikajúci cyklista, akého pomaly na svete niet. Odmietam však nejak bujaro oslavovať, pretože ak obyčajný občan platí dane Slovensku, mohol by aj ten, čo ho reprezentuje. Inak preteky vyhral jazdec Monaka…

Voľby
Deti potešte sa! Veľká ryba Bratislavského VÚC, kandidát na poslanca v Karlovej Vsi Húska objavil skryté vlohy, ktoré ho oprávňujú riadiť ministerstvo školstva. Ako prvé by zrušil domáce úlohy. Dieťa má vraj tráviť čas zmysluplnejšie. Nevadí, že bude duté ako bambus, veď čas strávený vonku s cigaretkou, alkoholom je oveľa zmysluplnejšie trávený, ako čas strávený nad učením. Každému dieťaťu od troch rokov, chce zabezpečiť výchovu v materskej škôlke. Tej materskej škôlke, ktoré pravica tak veselo v 90. rokoch rušila.

Ešte že Húska a Frešo sú hudbou minulosti…


OSN
Prehlásenie litovskej prezidentky Dalie Grybauskaitė v pléne VZ OSN poukazuje na to, že nielen nášmu prezidentovi chýba mozgovňa. Vojenské manévry ruskej a bieloruskej armády považuje za znak agresie.

No, toto netreba žiaden koment, čo očakávať od štátnej predstaviteľky, ktorá velebí litovský fašizmus, ktorý sa dopustil na území Litvy počas rokov 1941 – 1945 zverstiev…….?

Rovný k rovnému sadá, aj tam, i u nás sa ničia sochy osloboditeľov.

 

Záujmy
Záujmom Slovenska je udržiavať priateľské styky s každým národom sveta. Nie je záujmom hľadať si zbytočných nepriateľov a vyhrocovať už beztak vyhrotené medzinárodné napätie. Včerajšia reč prezidenta nebola už len blamážou, ale aj veľkou hanbou Slovákov.

Nie je v záujme Slovenska vyhrocovať vzťahy s bratským ruským národom. Ak niekto má záujmy opačné, nereprezentuje názor veľkej väčšiny Slovákov, ale kohosi iného……

 

Kiskov prejav
Kiska nesklamal a potvrdil moje predpoklady. V tieni škandálu nedozerných rozmerov ohľadom financovania vlastnej kampane a krátenia daní povedal v OSN servilný prejav, až ste mali zlý pocit, že prezident zvrchovaného štátu nezastupuje nezávislý zvrchovaný štát, ale záujmy kohosi iného.

Prejav, za ktorý sa musí hanbiť každý občan Slovenskej republiky. okrem toho, že útočil bez overenia základných faktov na zvrchovaný štát, obvinil ho z agresie /Kórejská ľudovodemokratická republika/. V tejto časti prejavu odhalil karty, a svoje zmýšľanie, keď povedal, že „KĽDR ohrozuje otvorene náš svet jadrovými zbraňami“. Škoda len, že prezident sa nezaoberal stavom jadrových zbraní v USA, teda v krajine, ktorá reálne atómové zbrane aj použila. Prezident mal potrebu vystupovať z pozície sily, čo je nepochopiteľné, keďže Severná Kórea nijakým spôsobom neohrozuje ani našu zvrchovanosť, ani naše záujmy. KĽDR je štát vzdialený od nás stovky, ba až tisíce kilometrov, napriek tomu, prezident potreboval zaútočiť na štát, ktorý je nebezpečný len tým, že sa snaží brániť pred útokmi nepriateľov. Spomeňte si na to, koľko štátov bolo obvinených z rovnakého prečinu, škoda že pán prezident nepovedal čosi aj o tom, že atomové zbrane mal mať Irak, čo bol dôvod bombardovania zvrchovanej krajiny, člena OSN.

Aj v ďalšej časti prejavu sa súdny človek musel zamýšľať nad tým, či to náš najvyšší štátny činiteľ myslí vážne, a kam je schopný vo svojej servilnosti až zájsť. Vrcholom trápnosti bolo poukazovanie na Rusko a Čínu ako „nepriateľa“, čo si netrúfol urobiť žiaden štátnik, rečniaci pred našim prezidentom, čo je však ešte horšie, žiaden štátnik, okrem nášho slovutného prezidenta takéto čosi nepovedal nikdy, len náš prezident neustále nazýva štát, ktorý je s nami spojený spoločne preliatou krvou v Slovenskom národnom povstaní a pri oslobodzovaní našej vlasti spod nacistického jarma, nepriateľom. Potom sa čudujme, že kdejaký vandal si trúfne demolovať sochy osloboditeľov, keď takéto čosi vypustí štátnik na najvyššom fóre.

V tejto časti prejavu nášho prezidenta ešte zostaneme. Priam hanebnou pasážou považujem prejav prezidenta k Ukrajine a Gruzínsku. Nazvať Ukrajinu, v ktorej riadi banderovský fašizmus za štát, ktorý „pozná cenu mieru“, to je už priam hanebná lož. Pán prezident zrejem nevie o tom, čo sa deje na Ukrajine, alebo to hanebne prehliada. To, čo by si netrúfol povedať žiaden poľský štátnik, to povedal na plné ústa náš slovutný pán prezident. Do skupinky štátov ctiacich si mier ešte zahrnul aj Gruzínsko a Moldavsko, zrejme kvôli tomu, že v Moldavsku už nie sú pri moci komunisti a sú v opozícii, takže si Moldavsko našlo priazeň nášho najvyššieho štátnika. Naopak za nebezpečenstvo a za príčinu nestability v regióne považuje akéhosi „agresívneho suseda“. Ďalšia vec, ktorú si trúfnu povedať len reakčné pravičiacke sily, pohŕdajúce medzinárodným postavením po druhej svetovej vojne. Žiaden politik z Nemecka, aj napriek postojom by si netrúfol povedať takéto čosi s výnimkou sudetského landsmanšaftu. Pán prezident opäť poukázal na to, koho si ctí a kto by mal byť jeho strategickým partnerom. Nemôžme sa čudovať, že sa demolujú pamätníky, keď si najvyšší štátny predstaviteľ trúfne podať voči naším osloboditeľom takú agresívnu a hanebnú reč. Ak Kalmus s Lorenzom zdemolovali sochu, tak náš najvyšší štátny činiteľ odobril ich činy nielen obhajobou vandalizmu, ale aj „demolovaním“ dobrých vzťahov s blízkym národom, ktorý mnoho obetoval pri našom oslobodzovaní.

V závere reči sa venoval náš prezident otázke klimatických zmien, čo bolo opäť poznačené nekritickým pohľadom na problematiku. Ak sa prezident hrubým spôsobom obul do Ruska, akosi prehliadol nečinnosť a snahu USA sabotovať dôležité body,ohľadom klimatických zmien prijatých v Paríži, čo možno brať ako neschopnosť prezidenta orientovať sa v medzinárodných vzťahoch.

Vcelku reč prezidenta môžeme brať ako veľký trapas. Najhorší prejav, aký kedy povedal slovenský, respektíve československý štátnik na vysokom fóre, akým Valné zhromaždenie OSN nepochybne je. S napätím očakávam informácie o reči českého, ruského, bieloruského, kubánskeho a venezuelského predstaviteľa…

 

Mníchovská zrada

Práve čítam: Práca českého historika profesora Roberta Kvačeka, v populárnej beletrizovanej podobe. Ako došlo k Mníchovskej zrade a čo k tomu viedlo. E-kniha Posledný deň vydaná v edícii Magnetka vydavateľstvo Epocha

#právečítam #RobertKvaček #PosledníDen #magnetka #epocha #Mníchov#1938

Nech sú naše sympatie akékoľvek veľké s malým národom, ktorý musí čeliť veľkému a silnému susedovi, nemôžeme za žiadnych okolností zapliesť celú Britskú ríšu do vojny, proste len tak kvôli malému národu. Ak máme bojovať, musí to byť pre väčšiu vec. Neville Chamberlain. Predseda vlády Veľkej Británie /september 1938/ Hanbím sa byť Francúzom. Generál Faucher. Vedúci francúzskej vojenskej misie v Československu 30.09.1938.

Tu na tomto Hrade vládli českí králi samostatnému štátu a určovali často dejiny Európy. Tu na tomto Hrade sa ale nikdy neustupovalo. Mali sme sa brániť. Ustúpili sme sami. Budúce generácie nás odsúdia, že sme bez boja odovzdali svoje kraje. V čom má národ vidieť silu, a v čo má veriť, keď sme mu vzali armádu, ktorá bez výstrelu opúšťa pozície? K tej cudzej zbabelosti pripájame zbabelosť vlastnú. Je pravda, že iní zradili nás, ale my zrádzame samí seba. Poslanec Ladislav Rašín (30.09.1938)

 

Z histórie
21. septembra 1944 sovietska armáda oslobodila prvú obec na Slovensku…

Řekl pan censor, chytrá hlavička:

Ja vám dám bolševici Havlička

Toč : Jeho barva červená a bíla

budu se tedy řídit heslem tím,

a Rudé právo denne vybílim!

Poctivost nebyla, jen hrubá policejní sila

Pred 97 rokmi vzniklo Rudé právo – ústredný orgán Komunistickej strany Československa, deň socialistickej tlače…….

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Ivan Luljak komentuje na sociálnych sieťach

 • 5. októbra 2017 at 8:20
  Permalink

  Do čierneho! Palec hore! Čo sa týka Sagana, som verejný nepriateľ č.2, chrbtom sa obracia ku krajine, ktorá ho vypiplala, to akoby sa odmietol starať o matku, ktorá ho vychovala. Hanba! Vlastenectvo je dnes v troskách! Nuž: „Bohatstvo je morská voda, čím viac ju piješ, tým si smädnejší.“ /Schopenhauer/. K protikorupčnému pochodu len toľko-Nie sú tie dve celebrity/Straka a Farská/už skorumpované? Veď celé to Divadlo na námestí má jasného producenta. Tento utešený párik by sa mal trochu rozhliadnuť okolo seba-samááá korupcia, zavoláte si majstra-bez faktúry, prosím…, objednáte si drevo-bez faktúry prosím…chcete prácu, načierno, prosím…tak sa vyprázdňuje náš daňový systém a plnia vrecká špekulantom. O KĽDR krátko- len čo by prestala zbrojiť, už je v pažeráku DRAKA. Rusko je agresor na vlastnom území, dopopuku! O Kiskovi škoda reči-javajka. Augiášov chliev, tento kapitalizmus.

  Reply
 • 6. októbra 2017 at 16:12
  Permalink

  Kriste pane. To snáď nie. Riadne naváľané…
  V hlavách komunistov je vždy akási konšpirácia že niekto vyššie zhora kdesi nejaký kapitalista riadi aj proti korupčný pochod a ide o niečo iné ako o korupciu. V hlave komunistu totiž nejestvuje niečo ako prirodzená túžba po slobode a spravodlivosti. V hlavách komunistu nejestvuje ani prirodzená mravnosť, preto si myslí že vždy je niekto zneužitý a spontánna túžba veci riadiť nemôže existovať.
  .
  A čo sa týka pána Kisku, je zjavné, že autor článku nikdy poriadne nepracoval a len táral a táral a táral…
  Pán Kiska sa žiadneho daňového úniku nedopustil a ak áno, dopustili sa ho všetci podnikatelia na Slovensku ktorí mali daňovú kontrolu a aj tí čo ju ešte len budú mať. Daňový zákon totiž myslí aj na omyly účtovníkov, ich prípadnú neodbornosť, zle vysvetlený či pochopený zákon, teda ľudský faktor. Pri spleti zákonov ktoré vznikajú sa to ani ináč nedá. Pán prezident doplatil dorubenú daň ako sa odborne hovorí a tým trestnosť zaniká. Trestnosť nezaniká vtedy, ak ide o zjavný úmysel, čo by sa muselo dokázať. Ale prezident ktorý rozdáva svoj a nie malý plat a suma je vyššia ako doplatil na daniach môže mať zlý úmysel iba v očiach takých ako je autor. Teda nemorálnych, nekompetentných a závistlivých.

  Reply
 • 9. októbra 2017 at 22:57
  Permalink

  Niečo tu zapácha, niečo tu smrdí…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *